Anot jos, nepaisant to, kad premjeras Saulius Skvernelis apsisprendė likti poste, naujai suburta valdančioji koalicija, rodos, reikalinga tik partiniams interesams tenkinti, o ne sklandžiam Vyriausybės darbui užtikrinti.

„Naujoji valdančioji koalicija, tikėtina, darbus pradės be didesnių ambicijų, o naujai paskirti ministrai neturės galimybių imtis būtinų reformų. Išsisėmusi ir valios veikti neturinti Vyriausybė ir toliau didins žmonių nusivylimą. Tokioje situacijoje atsakingi politikai privalo svarstyti priešlaikinių rinkimų galimybę, nes tai tampa bene vienintele alternatyva pusantrų metų trukmės stagnacijai“, – antradienį išplatintame pareiškime pabrėžė opozicijos lyderė.

Jos teigimu, stebint komplikuotą koalicijos formavimo procesą, akivaizdu, kad valdančiųjų prioritetas – ne stabilumas valstybėje, ne stiprūs kandidatai į ministrų postus, o siauri partiniai interesai ir asmeninių sąskaitų suvedinėjimas.

Praėjusią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos socialdemokratų darbo partija, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga pasirašė susitarimą dėl valdančiosios koalicijos.

Protestuodamas prieš šį susitarimą, valdančiąją „valstiečių“ frakciją antradienį paliko Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis atsisako vykdyti koalicijos sutartį ir parlamento vadovo pareigas užleisti „socialdarbiečiams“.

Eiliniai Seimo rinkimai turėtų vykti 2020 metų rudenį.