Opozicinė Socialdemokratinės koalicijos frakcija ketvirtadienį pareikalavo žemės ūkio ministro Kęstučio Kristinaičio atsistatydinimo. Jeigu ministras nebus atstatydintas arba pats neatsistatydins, Socialdemokratinės koalicijos frakcija ketina jam surengti interpeliaciją Seime.
Tai būtų pirmoji interpeliacija šios kadencijos Seime. Kaip BNS pavyko sužinoti iš patikimų šaltinių Socialdemokratinės koalicijos frakcijoje, jau yra sudaryta darbo grupė interpeliacijos tekstui rengti. Interpeliaciją ketinama įteikti kitos savaitės pradžioje.

Ketvirtadienį paskelbtame Socialdemokratinės koalicijos frakcijos pareiškime spaudai teigiama, jog frakcijos nuomone, žemės ūkio ministras K.Kristinaitis "nėra pajėgus, kompetentingas ir pakankamai autoritetingas vadovauti vienai svarbiausių žinybų, yra vertas kuo greitesnio atsistatydinimo".

"Kaimo padėtis ir toliau blogėja, auga įsiskolinimai žemdirbiams, visiškai nepasiruošta pavasario darbams, net nemėginama spręsti sparčiai gilėjančių socialinių problemų. Akivaizdu, kad Žemės ūkio ministerija negina mūsų žemdirbių interesų, neveda jokio socialinio ar politinio dialogo. Priešingai - ji tampa pagrindiniu problemų sprendimo stabdžiu", - teigiama pareiškime.

Socialdemokratinė koalicija interpeliaciją ministrui ketina įteikti kitos savaitės pradžioje. Gavęs interpeliaciją, Vyriausybės narys privalo savo atsakymą Seimui ne vėliau kaip per dvi savaites. Ją Seimas sesijos metu turi apsvarstyti ne vėliau kaip per penkias darbo dienas.

Apsvarstęs Vyriausybės nario atsakymą, Seimas turi priimti nutarimą, kuriuo būtų pareikštas pritarimas arba nepritarimas pateiktam atsakymui.

Jeigu nutarimo projekte atsakymas yra pripažįstamas nepatenkinamu ir juo reiškiamas nepasitikėjimas, tai tokiam nutarimui priimti reikia 71 balso - daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų daugumos.

Seime yra 141 narys. Socialdemokratinės koalicijos frakcijos atstovai optimistiškai vertina galimybę surinkti reikiamą balsų skaičių ministrui atstatydinti.

Jų nuomone, balsavimą dėl nepasitikėjimo ministru, be 48 Socialdemokratinės koalicijos frakcijos narių galėtų paremti 7 narius turinti Valstiečių ir Naujosios demokratijos frakcija, 9 narius turinti Tėvynės sąjungos - konservatorių frakcija, kai kurie frakcijoms nepriklausantys parlamentarai bei dalis Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) frakcijos narių.

Gali būti, jog ministras pats atsistatydins arba bus atstatydintas, socialdemokratams nespėjus pateikti interpeliacijos. Šią savaitę ūkio ministras pateko į prezidento nemalonę dėl medžioklės Žemaitijos nacionaliniame parke.

Prezidentas Valdas Adamkus šią savaitę pareikalavo, kad aplinkos ministras Henrikas Žukauskas iki pirmadienio ištirtų sausio 6 dieną nacionaliniame parke surengtos medžioklės aplinkybes ir pateiktų nuodugnią ataskaitą. Žiniasklaidoje medžioklė buvo pavadinta "žvėrių skerdynėmis", nes jos metu buvo nušauta net 14 šernų.

Ministerijoje sudaryta komisija, kuriai vadovauja aplinkos viceministras Imantas Lazdinis, turi nustatyti, ar medžiotojai nepažeidė nacionalinių parkų nuostatų. Aplinkos apsaugos ministras atskaitą žadėjo prezidentui pateikti iki pirmadienio, kuomet prezidentas grįš iš vizito Rusijoje. Žemės ūkio ministras šią savaitę taip pat pralaimėjo teismą dėl Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimo (VTEK).

VTEK nustatė, jog 1991 metais dirbdamas Žemės ūkio ministerijos Žemės reformos skyriaus viršininku, K.Kristinaitis pasielgė neetiškai, padėdamas draugo tėvui Stanislovui Damkauskui įsigyti ir parduoti žemės sklypą Trakų rajone.

K.Kristinaitis į VTEK po to, kai S.Damkauskas spaudoje pareiškė, jog iš dabartinio ministro neatgavo dalies pinigų gautų pardavus sklypą. Vilniaus apygardos administracinis teismas kovo 26 nusprendė, jog VTEK savo nuomonę apie ministro etiką pareiškė teisėtai ir pagrįstai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (53)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (67)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (314)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (90)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Į prekybos centrą „Mandarinas“ sulėkė gausybė pareigūnų (39)

Šeštadienio vakarą Vilniuje esančiame prekybos centre „ Mandarinas “ įsikūrusioje...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (1)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Kad nevaikiški žaisliukai gerai tarnautų (8)

Jūsų mėgstamas sekso žaisliukas ką tik padėjo jums pabuvoti devintame danguje – o kas toliau?...

Geriausi visų laikų maisto ruošimo patarimai: mažos gudrybės padės išsaugoti ir ryškias produktų spalvas (2)

Ar norėtumėte savo virtuvėje jaustis tikru profesionalu, laisvai žongliruoti įvairiausiais...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (180)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Studentės svajones sutrypė realybė: dar tikiuosi, kad neteks krautis lagaminų (164)

Medikams nusprendus netylėti ir mitingu siekti atkreipti valdančiųjų dėmesį į problemas,...