Seimui antradienį įjungus „žalią šviesą“ Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tyrimui dėl I. Rozovos veiklos ir ryšių, galimai keliančių grėsmę nacionaliniam saugumui, G. Landsbergis sako, kad pats tyrimas greičiausiai bus kova tarp dviejų flangų.

„Greičiausiai tai bus kova tarp dviejų flangų: vienas flangas mėgins išsiaiškinti, ar Rusijos įtaka yra (...) politinėms partijoms ir partijų koalicijoms, kita dalis žmonių bandys išsiaiškinti,ar Viktoras Pranckietis iš tikrųjų yra toks velnias, kaip apie jį pasakoja“, – žurnalistams Seime sakė konservatorių pirmininkas.

G. Landsbergio teigimu, prasidėjus NSGK tyrimui jis dės pastangas, kad viskas neišvirstų į politinių sąskaitų suvedinėjimą bei, kad būtų atsakyta į visus keliamus, ypač su valdančiaisiais susijusius, klausimus. Kad gali būti kai kurių klausimų vengiama, pabrėžė G. Landsbergis, yra tikėtina.

„Mes turime užduoti klausimą apie poną Tomaševskį, jis yra vienas iš koalicinę sutartį pasirašiusių žmonių. Akivaizdu, kad tai gali būti nesmagu. (...) Mano žiniomis, valstybės vadovai galėjo žinoti šią (nedeklaruotų I. Rozovos ryšių su Rusijos pareigūnais. – ELTA) informaciją, taip kad klausimas jiems – kaip jie sudarinėjo tokią koaliciją“, – klausė G. Landsbergis.

Antradienį už nutarimą dėl parlamentinio tyrimo balsavo 86 Seimo nariai, vienas buvo prieš, 12 – susilaikė.

NSGK turės tyrimą atlikti ir išvadas pateikti iki šių metų gruodžio 1 d.
Seimas pavedė NSGK atsakyti į 5 klausimus.

Nutarime NSGK įpareigotas nustatyti, kokią informaciją apie Seimo narės I. Rozovos veiklą ar ryšius su Rusijos Federacijos diplomatinio korpuso atstovais VSD perdavė Seimo pirmininkui, kurie Seimo padaliniai ar Seimo nariai šią informaciją gavo, kurie Seimo nariai yra susipažinę su šia informacija.

NSGK turės išsiaiškinti, ar Seimo narės I. Rozovos veikla ir ryšiai su Rusijos Federacijos diplomatinio korpuso atstovais, žvalgybos ir saugumo pareigūnais ir (arba) jos galimi bandymai nuslėpti šiuos ryšius nebuvo nukreipti prieš Lietuvos valstybės interesus ir nesukėlė ar nekelia grėsmės Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui.

Seimui pritarus, per parlamentinį tyrimą bus aiškinamasi, kokiais būdais Rusijos Federacijos diplomatinio korpuso atstovai ar žvalgybos ir saugumo pareigūnai, palaikydami ryšius su Seimo nare I. Rozova, siekė paveikti Lietuvos politinę sistemą, valstybės vidaus politiką, rinkimų kampanijas ir jų finansavimą, partijų koalicijų sudarymą; ar į tai buvo įtraukti kiti Lietuvos politikai ar valstybės tarnautojai, jei taip, – kokie.

NSGK turės taip pat ištirti, ar gauta įslaptinta VSD informacija buvo naudojama tinkamai. „Ar įslaptinta VSD informacija nebuvo disponuojama siekiant asmeninių politinių ar kitų tikslų, taip keliant riziką nacionaliniam saugumui; jei būtų nustatyta įslaptintos VSD informacijos netinkamo naudojimo ar disponavimo ne pagal kompetenciją atvejų, kurie Seimo nariai atliko netinkamus veiksmus arba nesiėmė reikiamų galimų rizikų ar grėsmių pašalinimo priemonių“, – klausiama nutarime.