aA
Absoliučią daugumą Kauno miesto savivaldybės taryboje turinčiai „Vieningo Kauno" frakcijai bei miesto vadovams opozicinė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija pateikė siūlymus, kaip būtų galima stabdyti koronaviruso plitimą Kaune ir sušvelninti jo poveikį ekonomikai.
Visvaldas Matijošaitis
Visvaldas Matijošaitis
© DELFI / Kotryna Dagenytė

„Pirmiausia turime įgyvendinti būtiniausias koronaviruso plitimo sustabdymo priemones ir šiam tikslui skirti reikalingų lėšų iš administracijos rezervo fondo. Tam turime pasitelkti medikus, policijos, ekstremalių situacijų valdymo specialistus, verslo, NVO ir pilietinės miesto visuomenės atstovus. Antra veikimo kryptis – savivaldybės kompetencijos ribose priimti svarbius sprendimus, siekiant sušvelninti koronaviruso poveikį ekonomikai ir gyventojų gerovei", – teigia TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnė, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos vykdomoji direktorė Edita Gudišauskienė.

Opozicijos nuomone, susidariusi situacija reikalauja skubių miesto savivaldybės sprendimų ir komunikacijos visuomenei.

„Manome, kad tiek miesto visuomenė, tiek ir tarybos nariai turėtų būti operatyviai informuojami apie savivaldybės priimtus ir numatomus veiksmus dėl koronaviruso suvaldymo. Iki šiol taryboje nevyko diskusija, ir neturime jokios informacijos apie priemones, kurios palengvintų šio viruso pasekmes miesto ekonomikai ir gyventojams. Informacijos trūksta ir miesto gyventojams, todėl atsiranda vietos interpretacijoms, nepasitikėjimui, o to šiuo sudėtingu metu reikia mažiausiai.

Todėl siūlysime antradienį vyksiančiame savivaldybės tarybos posėdyje ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatoriui pristatyti informaciją ir atsakyti į klausimus dėl miesto savivaldybės veiksmų mažinant COVID-19 grėsmę. Apmaudu, kad miesto valdantieji kol kas neišgirdo siūlymų organizuoti posėdį nuotoliniu būdu ir spręsti su viruso plitimu susijusius klausimus, kaip tai daro Vilniaus savivaldybė", – teigė TS-LKD Kauno skyrių sueigos pirmininkė, miesto savivaldybės tarybos narė Jurgita Šiugždinienė.

Savivaldybės valdantiesiems pateikti siūlymai iš administracijos rezervo fondo skirti lėšų ir stiprinti Kauno miesto socialinių paslaugų centrą, socialinės srities nevyriausybines organizacijas, kad šios galėtų teikti paslaugas gyventojams, kuriems pagalbos reikia labiausiai. Būtina įpareigoti savivaldybės įmones atlikti miesto viešųjų erdvių dezinfekavimo darbus, ypač tose vietose, kur yra didžiausi miestiečių srautai.

Anot ankstesnę kadenciją buvusios savivaldybės administracijos vadovės, TS-LKD frakcijos seniūnės E. Gudišauskienės, taip pat siūloma peržiūrėti Aplinkos apsaugos ir Visuomenės sveikatos rėmimo specialiąsias programas, atlikti savivaldybės 2020 metų biudžeto analizę. Sutaupytas lėšas iš priemonių, kurių įgyvendinimui reikės mažesnių resursų, perskirstyti būtiniausių prevencinių priemonių koronavirusui stabdyti įgyvendinimui, ekstremalios situacijos grėsmių šalinimui. Taip pat ir - kompiuterinės įrangos socialiai pažeidžiamoms šeimoms bei švietimo įstaigoms įsigijimui, tokiu būdu siekiant užtikrinti sklandų nuotolinį ugdymą karantino laikotarpiu.

Ir dar miesto savivaldybei rekomenduojama iki vasaros atidėti komunalinių mokesčių mokėjimą darbo netekusiems asmenims, o sprendimus, susijusius su mokesčių didinimu atidėti iki ekstremalios situacijos pabaigos. Savivaldybei siūloma atnaujinti smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo programą, nepradėti naujų projektų, jei nėra užtikrintas jų finansavimas, bei stiprinti savivaldybės biudžeto finansinę kontrolę.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
3.5000

Top naujienos

Psichoterapeutas: jei situacija tęsis dar 6 savaites, bus kardinalių socialinių pokyčių (283)

Nors pandemija palies visas gyvenimo sritis, ypatingą svarbą turi kintanti socialinė...

Sekmadienį Lietuvoje patvirtinti dar 23 COVID-19 atvejai: bendras skaičius – 460 (221)

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar...

Mėnesio prognozė: po anomaliai šilto kovo balandis bus itin kontrastingas (29)

Artėjantis balandis gali būti itin permainingas, rodo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos...

Niūri britų mokslininkų prognozė: mirčių nuo COVID-19 skaičius gali būti sukrečiantis JAV ekspertas: aukų šalyje gali būti iki 200 tūkst. (109)

Nepaisant įgyvendinamų griežtų priemonių, Imperatoriškojo koledžo Londone mokslininkai...

Klaipėdos ligoninės vadovas: palatų sergantiems koronavirusu netrukus gali nebeužtekti (249)

Klaipėdos universitetinės ligoninės vadovas Vinsas Janušonis sako, kad jau kitą savaitę...

Igno Jonyno filmas „Lošėjas“

Igno Jonyno filme Lošėjas pasakojama makabriška istorija apie prasilošusį greitosios pagalbos...

14-oji karantino diena. Tobuliausias ir skaniausias desertas (12)

Visi turime savo mėgstamiausią desertą, tai šį kartą supažindinsiu su savo mėgiamiausiu, kurį...

Anyta per šventes išdavė slapčiausią savo svajonę – žmona šito nepamirš net norėdama (52)

Labiausiai neišsemiama tema – marčių ir anytų santykiai. Šiuos santykius tikrai lydi ne viena...

Virtualiame „Eurovizijos“ konkurse triumfavęs Vaidotas Valiukevičius neslepia ir nusivylimo: viską nubraukti būtų nesąmonė (39)

Po to, kai buvo atšaukta Nyderlanduose gegužę turėjusi vykti „ Eurovizija “, oficialus...

Marius Burokas

Knyga – ne respiratorius (1)

Per šias karantino dienas bandžiau atsiversti ne vieną knygą: iš pradžių nudžiugęs ir naiviai...

|Maža didelių žinių kaina