Lietuvos atstovui Vyteniui Povilui Andriukaičiui atiteko už sveikatos ir maisto saugos reikalus atsakingo eurokomisaro postas. 

V.P.Andriukaičio kandidatūrą, kaip ir visą komisarų sudėtį dar turės patvirtinti Europos Parlamentas.

J. C. Juncekrio siūlomoje Komisijoj yra 5 buvę premjerai, 4 vicepremjerai, 19 buvusių ministrų, 7 komisarai antrai kadencijai, 8 buvę parlamentarai.

Atstovauti Lietuvai EK V.P.Andriukaitį pasiūlė didžiausią valdančiąją frakciją turinti Socialdemokratų partija. Seimas ir prezidentė Dalia Grybauskaitė pritarė jo kandidatūrai.

Aukštąjį medicinos ir istorijos mokslų išsilavinimą turintis V.P.Andriukaitis yra Seimo narys, dirbo šios Vyriausybės sveikatos apsaugos ministru.

Naujoji EK, vadovaujama J.C.Junckero, turėtų pradėti dirbti lapkritį.

J.C.Junkerio siūlomoje EK sudėtyje yra penki buvę premjerai, keturi vicepremjerai, 19 buvusių ministrų, septyni komisarai antrai kadencijai, aštuoni buvę parlamentarai.

Svarbiausias eurokomisaro postas atiteko buvusiam Prancūzijos finansų ministrui

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (trečiadienį pristatė savo komandą, kuri ateinančius penkerius metus vadovaus svarbiausioms Europos Sąjungos politikos sritims, didžiausią dėmesį skirdama ekonomikos augimui, energetikos reformoms, konkurencijai ir prekybai.

Svarbiausiu laikomas eurokomisaro, atsakingo už ekonomikos ir pinigų reikalus, portfelis atiteko buvusiam Prancūzijos finansų ministrui socialistui Pierre'ui Moscovici, tačiau jį prižiūrės buvęs Suomijos premjeras Jyrki Katainenas ir buvęs Latvijos vyriausybės vadovas Valdis Dombrovskis.

Britui Jonathanui Hillui atiteko svarbus finansinio stabilumo, finansinių paslaugų ir kapitalo rinkų sąjungos eurokomisaro portfelis, kurio aktyviai siekė eurozonai nepriklausanti Didžioji Britanija.

Jis, be kita ko, bus atsakingas už ryšius su Europos bankininkystės institucija (European Banking Authority - EBA).

Buvusi Danijos ekonomikos ministrė Margrethe Vestager užims konkurencijos eurokomisarės postą ir, be kita ko, stebės didžiųjų pasaulio kompanijų plėtros ar susijungimo planus.

Buvusi Slovėnijos premjerė Alenka Bratušek bus atsakinga už ES planus sukurti energetikos sąjungą, o švedei Ceciliai Malmstrom pavesta vesti derybas dėl didžiausios pasaulyje prekybos sutarties tarp Jungtinių Valstijų ir Europos.

Vokietis Guentheris Oettingeris bus atsakingas už skaitmeninę ekonomiką ir, be kita ko, prižiūrės ES telekomunikacijų rinkos pertvarką.