Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio prašymu nepradėti tyrimo dėl konservatorių deleguoto Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nario Viliaus Semeškos elgesio. Vienu iš argumentų nurodytų kreipimesi į VTEK tapo net įrašas feisbuke ir mygtuko „patinka“ spustelėjimas.
© DELFI montažas

Tyrimą buvo prašoma pradėti dėl to, kad V. Semeška, kuris yra Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys, VRK nenusišalina ir dalyvauja tiriant politinės partijos pateiktus skundus. R. Karbauskis prašė įvertinti, ar šioje situacijoje nėra interesų konflikto.

VTEK vertinimu, valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens priklausymas politinei partijai, pats savaime, nesant kitų šį asmenį su ja galbūt saistančių privačių interesų nelaikytinas valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens privačiu interesu, galinčiu jam sukelti interesų konfliktą.

Kitų duomenų, leidžiančių teigti, jog V. Semeška būtų galėjęs turėti išskirtinai privataus pobūdžio tiesioginį ir akivaizdų suinteresuotumą dėl politinės partijos pateiktų skundų komisijai nagrinėjo, VTEK neturi. Tokios informacijos nebuvo pateikta ir skunde.

VTEK pažymėjo, kad į juos galima kreiptis su skundu pakartotinai, nurodant papildomus duomenis ir konkrečias aplinkybes, būtinas tyrimui atlikti.

VTEK sprendimas gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui per mėnesį nuo sprendimo paskelbimo arba jo įteikimo suinteresuotajam asmeniui dienos.

Vertina kaip politinį spaudimą

VRK narys V. Semeška kreipimusis į LVŽS vertina kaip spaudimą VRK nariui.

„Tai jau ne pirmas Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) skundas ta pačia tema. Prieš keletą mėnesių skundą VTEK teikė Seimo pirmininko pavaduotojas ir LŽVS frakcijos narys Arvydas Nekrošius, dabar gi pats R. Karbauskis. VTEK abu kartus atsisakė pradėti tyrimus, nesant tam pagrindo“, – teigė V. Semeška.

Jis atkreipė dėmesį, kad šiuo metu VRK atlieka rezonansinės išvados vertinimą, susijusios su serialu „Naisių vasara“ bei galimai paslėpta – neteisėta politine reklama, tiriamas ir skundas susijęs ir su R. Karbauskio „Tautinių kostiumų“ projektu.

Oficialiu argumentu tapo įrašas feisbuke

LVŽS skunde nurodoma, kad TS-LKD feisbuko paskyroje birželio 27 dieną buvo paskelbtas įrašas, kuriame teigiama, jog V. Semeška „aktyviai reiškiasi „Naisių vasaros“ ir „valstiečių“ tautinių kostiumų dalybų darželiuose nebaigtuose tyrimuose“. Akcentuojama, kad V. Semeška yra TS-LKD ir VRK narys, o skundą dėl tautinių kostiumų vaikams pateikė būtent TS-LKD.

„V. Semeška minimą TS-LKD įrašą pažymėjo „patinka“, t. y. akivaizdžiai sutiko su TS-LKD nurodytomis aplinkybėmis“, – rašoma skunde.

LVŽS rašė, kad pagal VRK sudarymo tvarką „įprastai laikomasi principo, jog politinių partijų deleguoti VRK nariai nedalyvauja konkuruojančių politinių partijų veiklos tyrimuose, o juos paprastai vykdo ne politinių partijų deleguoti VRK nariai ir administracijos darbuotojai“.

LVŽS prašė, kad VTEK įvertintų ar V. Semeška laikėsi Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje nuostatų dėl reikalavimo nusišalinti tais atvejais, kai veikiama galimo arba realaus interesų konflikto situacijoje.

Teigia, kad vaizdas kur kas platesnis

„Valstiečių“ lyderis R. Karbauskis paklaustas apie tai, kodėl skunde remiamasi įrašais feisbuke, pažymėjo, kad jis pats to skundo nesurašinėjo. Tekstas buvo paruoštas teisininkų.

„Aš tik noriu pasakyti viena, kad ten neparašyta tikriausiai, kad jis važinėja po savivaldybes, susitikinėja su rinkėjais, su R. Juknevičiene ir visais kitais, kad tuose susitikimuose yra pilamos visokios šiukšlės ant „valstiečių“ . Yra net tų susitikimų įrašai“, – sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis sutiko su VTEK, kad buvimas partijos nariu savaime nieko nereiškia, tačiau, pasak jo, V. Semeška yra politiškai angažuotas asmuo.

„Galbūt, mes nepakankamai išsamiai pristatėme situaciją. (…) Jis bet kur važiuodamas, šnekėdamas su auditorijomis, visur rodo politinį angažuotumą. Jis nesielgia kaip normalūs VRK nariai, kurie stengiasi neužsiminėti politine veikla, kai jie yra VRK nariai“, – sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis nesutinka su V. Semeškos skundais, kad jis yra spaudžiamas.

„Dabar jis skundžiasi. Jūs pažiūrėkite, kiek jis skundų parašė mūsų atžvilgiu“, – sakė R. Karbauskis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kroatų treneris po finalo: leiskite man pasakyti vieną sakinį teisėjui Deschampsas: ar mes – gražūs čempionai? (111)

Kroatijos rinktinei nepavyko tapti devintąja pasaulio čempione istorijoje – išrinktųjų klube...

Nežabota Kremliaus fantazija: NATO pajėgas Baltijos šalyse palygino su naciais (206)

Adažių poligone, Latvijoje, įsikurs tarptautinė NATO divizija „Šiaurė“, – tokia žinute...

Grenlandijoje mokslininkams pavyko užfiksuoti įspūdingą reginį

Rytų Grenlandijoje mokslininkai vaizdo įraše užfiksavo neįtikėtiną įvykį: akimirką, kai...

Prinokę ir žali bananai turi skirtingą poveikį sveikatai: ką reikia žinoti? (8)

Vieni žmonės mėgsta pusžalius bananus, kiti – prinokusius iki rudumo. Tačiau ar tarp tokių...

Kaip Izraelis per 3 minutes numušė 5 sovietų „MiG'us“ (345)

1970 metų liepos 30 dieną Izraelio karinės oro pajėgos iš dangaus nubloškė penkis sovietų...

Macronas šėlo VIP ložėje, Kroatijos prezidentė neatsiliko – dalijo bučinius ranką spaudė Putinas (108)

Pasaulio čempionato finale laimėjusios Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas nevaldė...

Slaptas arabų pleibojų pasaulis: mįslingos mirtys, pavojingi žaidimai ir sunkiai protu suvokiama prabanga (15)

Ar tikrai 28 metų Saudo Arabijos princas Majedas Abdulazizas al-Saudas viename Beverli Hilso dvare...

Įvarčių lietumi paženklintą finalą laimėjo kroatus pravirkdžiusi Prancūzijos rinktinė (1555)

20 metų prireikė, kad Prancūzijos rinktinė pakartotų vienintelį savo triumfą pasaulio...

Per pasaulio čempionato finalą į aikštę įsiveržė „Pussy Riot“ narės vaizdo įrašas (147)

Keturios skandalingosios grupės „Pussy Riot“ narės sekmadienį įbėgo į futbolo aikštę per...

Suomiai pasitinka Trumpą ir Putiną: kūdikis vyro veidu susitiks su šnipu blogiečiu Trumpas jau atvyko į Helsinkį (26)

Protestuotojai Suomijos sostinėje sekmadienį smerkė artėjantį JAV ir Rusijos prezidentų Donaldo...