aA
Per spalį vykusius Seimo rinkimus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS) priklausanti dabar jau buvusi Seimo nario Česlavo Olševskio patarėja Ana Ancevič papirkinėjo rinkėjus – policijos pareigūnai išsiaiškino, kad moteris keturiems Vilniaus rajono gyventojams davė pusės litro degtinės butelį už tai, jog šie balsavo ne tik už LLRA-KŠS, bet ir dar vienos kadencijos Seime siekusį Č. Olševskį.
Česlav Olševski
Česlav Olševski
© DELFI / Josvydas Elinskas

Pastaruosius ketverius metus Seime dirbusi A. Ancevič jau pasitraukė iš Č. Olševskio patarėjos pareigų – ją pakeitė į Seimą neišrinktas buvęs parlamentaras Zbignevas Jedinskis.

Kartą jau dėl neatsargaus nusikaltimo (eismo įvykio) teista (teistumas yra išnykęs, todėl pagal įstatymus laikoma neteista) A. Ancevič penktadienį stojo prieš teismą – Vilniaus regiono apylinkės teismo teisėjas Tadeušas Volkovskis pradėjo aiškintis policijos ir prokuratūros ikiteisminio tyrimo metu nustatytas aplinkybes dėl rinkėjų papirkimo.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukta A. Ancevič tiek ikiteisminio tyrimo, tiek teisminio nagrinėjimo metu kaltę dėl jai pareikštų kaltinimų pripažino, tačiau mano, kad yra verta teismo pasitikėjimo ir prašė jai iškeltą baudžiamąją bylą nutraukti, o ją pačią atleisti nuo atsakomybės pagal laidavimą. Moteris nurodė, kad už ją sutinka laiduoti Vilniaus rajone gyvenanti motina. Ši tai patvirtino.

Tuo metu ikiteisminiam tyrimui vadovavęs ir valstybinį kaltinimą palaikantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Nikolajus Kozliakas mano, kad nebūtų pasiektas teisingumas, jeigu įstatymus pažeidusi kaltinamoji būtų atleista nuo atsakomybės.

Bylos duomenimis nustatyta, kad A. Ancevič per pirmąjį Seimo rinkimų turą praėjusių metų spalio 11 d., apie 12 val., atvyko į netoli Mickūnų seniūnijos esantį Skaisterių kaimą ir susitiko su keturiais vyrais. Pokalbio metu moteris jų paprašė nuvažiuoti į Medininkų apygardos rinkimų komisiją ir daugiamandatėje apygardoje balsuoti už LLRA-KŠS, o vienmandatėje – už Č. Olševskį.

Č. Olševskio patarėja Seime dirbusi, bet tuo metu motinystės atostogose buvusi A. Ancevič pažadėjo vyrus nuvežti į rinkimų komisiją, o pabalsavus – parvežti atgal į namus ir atsilyginti pusės litro degtinės buteliu. Kadangi vienas vyrų su savimi neturėjo paso, moteris dar šį nuvežė iki namų, o paskui – į Mickūnus.

Tačiau į rinkimų komisiją A. Ancevič neužėjo – vyrus iš automobilio išleido maždaug už 500 metrų, o pati nuvažiavo į miestelyje esančią maisto prekių parduotuvę ir nupirko 6,99 Eur kainuojantį pusės litro egtinės butelį bei litrą alaus už 1,05 Eur.

Šiuos gėrimus Seimo nario patarėja ketino perduoti papirktiems rinkėjams, bet šie įtarimų sukėlė rinkimų komisijoje dirbusiai socialdemokratei Jolantai Šimanskai, kuri apie galimai papirktus rinkėjus pranešė policijos pareigūnams, o A. Ancevič vairuojamą automobilį sustabdė kartu su kolega. Beje, A. Ancevič taip pat buvo šios rinkimų komisijos stebėtoja.

Dėl šio įvykio tą pačią dieną LLRA-KŠS narė buvo apklausta policijos pareigūnų, o kai ją po apklausos paleido, šios sutuoktinis kreipėsi į vieną Skaisterių kaimo gyventoją ir paprašė papirktiems rinkėjams perduoti atlygį – puslitrį degtinės ir „bambalį“ alaus. Šis tai ir padarė.

Ikiteisminio tyrimo metu apklausti už lenkus balsavę rinkėjai patvirtino, kad balsus atidavė, nes jiems buvo pažadėtas atlygis. Jie taip pat atpažino moterį, kuri juos papirko.

Ši istorija taip tyliai ir būtų pasibaigusi, nes ikiteisminį tyrimą atlikę pareigūnai A. Ancevič pasiūlė baudžiamąjį procesą baigti baudžiamuoju įsakymu – kadangi ji sutinka su pateiktais kaltinimais, pripažįsta kaltę, gailisi, tyrimo metu surinktus duomenis įvertina teismas rašytinio proceso tvarka. Atsakomybėn patraukta moteris neprieštaravo, Vilniaus regiono apylinkės teismas dar lapkričio pabaigoje buvo priėmęs baudžiamąjį įsakymą, kuriuo A. Ancevič buvo nuteista pinigine bauda.

Bet šiam įsakymui neįsigaliojus moteris paprašė surengti teismo posėdį, o jai pradėtą baudžiamąjį procesą nutraukti, ją atleidžiant nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

A. Ancevič penktadienį teisme sakė, kad persigalvojo tik dėl to, jog neseniai sužinojo, kad turėdama teistumą turės palikti darbą Vilniaus rajono Egliškių šv. Jono Bosko gimnazijoje, kurioje ji taip pat dirbo chemijos mokytoja (šiuo metu moteris yra motinystės atostogose).

„Buvau atleista iš darbo Seime, o paskui sužinojau, kad gavusi teistumą negalėsiu dirbti ir mokykloje – Švietimo įstatyme numatyta, jog mokykloje negali dirbti teistas asmuo“, – aiškino A. Ancevič.

Ji pripažino, kad Seimo rinkimų pirmojo turo dieną papirko keturis vyrus.

Nutylėtas skandalas: iš Seimo pasitraukė keturis rinkėjus už degtinės butelį papirkusi Olševskio patarėja
© DELFI / Josvydas Elinskas

„Labai gailiuosi padariusi šį nusikaltimą, tai buvo neapgalvotas ir neplanuotas poelgis, viskas įvyko spontaniškai, – kalbėjo atsakomybėn patraukta moteris. – Taip, padariau nusikaltimą, bet tikrai gailiuosi. Žinau, kad teismas ne tik baudžia žmones, bet ir juos pastato į dorovės kelią, todėl pasižadu, kad daugiau nenusikalsiu.“

Jai antrino ir advokatas Pavelas Borkovskis, manantis, kad yra visi įstatyme numatyti pagrindai kaltinamąją atleisti nuo atsakomybės pagal laidavimą jos motinai.

„Ši gyveniška pamoka leidžia manyti, kad ji daugiau nenusižengs įstatymams“, – sakė buvęs ilgametis teisėjas.

Tuo metu valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras N. Kozliakas yra kitokios nuomonės – esą būtų neteisinga, jeigu A. Ancevič taip ir išvengtų baudžiamosios atsakomybės.

„Atsižvelgiant į kaltinamosios asmenybę bei išsilavinimą, ji negalėjo nesuprasti, kad gali netekti turimo darbo ir ateityje susidurti su kitais įstatymų apribojimais“, – prokuroras siūlė atsižvelgti į bendruosius bausmių skyrimo pagrindus, padarytos veikos pavojingumo laipsnį, nusikaltimo pobūdį, kaltės formą, nusikalstamos veikos motyvus ir tikslus, ir A. Ancevič paskirti 120 MGL – 6 tūkst. Eur baudą.

Kadangi baudžiamasis procesas vyko sutrumpinta tvarka, prokuroras šią bausmę siūlė sumažinti trečdaliu.

Kurią pusę palaikys baudžiamąją bylą išnagrinėjęs teisėjas T. Volkovskis, paaiškės po mėnesio.

Tai ne pirmas kartas, kai A. Ancevič įsivelia į skandalus – beveik prieš 4 metus žiniasklaida skelbė, kad tuo metu Vilniaus rajono Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijai vadovavusi A. Ancevič buvo priversta pasitraukti iš pareigų dėl kilusio pažymių klastojimo skandalo.

Švietimo ir mokslo ministerijai tada buvo nustačiusi, kad A. Ancevič dienyne 24 kartus įrašė ar pakeitė mokinių pažymius. Iš gimnazijos pasitraukusi A. Ancevič iš karto įsidarbino Č. Olševskio patarėja Seime.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(67 žmonės įvertino)
4.4328

Top naujienos

Konservatorių karas su Nausėda koalicijos partnerių neįkvepia: paramos teks ieškoti kitur

Nors konservatorių frakcijos gretose bręsta planas atstovavimo valstybei Europos Vadovų Taryboje...

Norėjo gyventi kaip aukštuomenės dama: Kauno verslininkai net nepastebėjo, kaip prarado milijoną (249)

Sunku patikėti, bet savo darbdavio pasitikėjimą įgavusi vyriausioji buhalterė bendrovės pinigus...

Lietuvos būsto nuomos rinkoje – permainų vėjai: tokį gyvenimą sau leisti galės ne kiekvienas (143)

Lietuvoje būsto nuoma dažniausiai suprantama kaip privataus nuomotojo (buto, namo ar kotedžo...

Lietuvoje – 624 nauji koronaviruso atvejai, mirė 13 žmonių papildyta 9.52 (106)

Per praėjusią parą šalyje nustatyti 624 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė...

Kretingos kapeliono kalba pasklido internete: iškrypėliai bando įsiveržti į mokyklas ir mokinti amoralių dalykų papildyta kapeliono komentaru (40)

Socialiniuose tinkluose pradėjo plisti vaizdo įrašas, kuriame Kretingos Pranciškonų gimnazijos...

TS-LKD pirmininko rinkimuose liko vienas kandidatas: kiti dalyvauti atsisakė papildyta (791)

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininko rinkimuose...

Modesta Meškė | D+

Paragavo bananų iš skirtingų prekybos centrų ir išrinko skaniausius (4)

Bananas – vienas populiariausių ir seniausių vaisių, be kurių neapsieina daugelio lietuvių...

Priekaištų dėl gynybos neturėjęs Schilleris: taip ir nepavyko išsiaiškinti, kaip pelnyti taškus prieš „Real“ Jankūno komentaras (68)

„Likau patenkintas mūsų pastangomis gynyboje. Dar prieš rungtynes išbandymas buvo aiškus –...

Karantino laisvinimas: keliautojas pasidalino savo rekomendacijomis už sostinės ribų (20)

Daugelio gyventojų ilgai laukta žinia pagaliau virto realybe – Vyriausybė nuo ketvirtadienio...

Už prekes sąžiningai mokėjusio ir per didelę grąžą gavusio vyro ieško policija: parduotuvė patyrė nuostolių (9)

Panevėžio policija prašo visuomenės pagalbos ieškant per didelę grąžą parduotuvėje...