aA
Vilniaus arkivyskupijos kancleris, parapijos rezidentas Kęstutis Palikša, kuris yra nuteistas dėl vaizdų, kuriuose vaizduojami seksualiai išnaudojami vaikai nuo 14 iki 18 metų, neteisėto įgijimo ir laikymo, raštu kreipėsi į kunigus. Delfi.lt gautame dvasininko laiške jis bando įtikinti, kad esą yra apšmeižtas.

Laišką iš Vilniaus arkivyskupijos kurijos kanclerio pašto dėžutės K. Palikša išsiuntė ketvirtadienio rytą visiems kunigams, pažymėdamas, kad rašo „asmeniniu klausimu“.

„Šį rytą apie mane buvo paskelbta labai stipriai tikrovės neatitinkanti publikacija, – laišką pradėjo kunigas. – Jums, kaip dvasiniams žmonėms, norėčiau pasakyti, kad šis šmeižtas ir melas mane labai suartino su šmeižiamu ir melagingai kaltinamu Jėzumi, mūsų brangiuoju Išganytoju. Kas gi gali būti žmogui geriau, negu sekti šmeižiamo, teisiamo, spjaudomo, kaltinamo Jėzaus pėdomis!“

K. Palikšta, kuris po Delfi.lt paskelbtos publikacijos apie prieš nepilnametį galimai naudotos seksualinės prievartos, nusprendė arkivyskupui įteikti atsistatydinimo pareiškimą, laiške kunigams jis pažymėjo, kad kaip bebūtų esą „daugelis žmonių vadovausis tais melagingais teiginiais“.

„Bet Jūs būkite drąsūs – Viešpats – Tiesa – nugalėjo pasaulį, – teigė K. Palikša. – Ne viskas, kas pristatoma kaip tiesa, yra tiesa.“

Savo laiške kunigams jis padėkojo už bendradarbiavimą įvairiuose pastoraciniuose klausimuose.

„Kaskart sutikdamas Jus, aš džiaugdavausi, kokia plati ir gili yra Dievo malonė: kokie skirtingi yra Jo kunigai, bet visi vienaip ar kitaip prisideda prie bendrosios Bažnyčios misijos. Tegul Dievas būna mūsų širdyse! Būkime linksmi ir drąsūs!“ – rašė K. Pališka.

Nors K. Pališka teigia, kad buvo apšmeižtas, tačiau jis Delfi.lt taip ir nenurodė, dėl ko.

Delfi.lt ketvirtadienį publikavo straipsnį su vaikų globos namuose augusiu našlaičiu Mantu, kuris prisipažino, kad su K. Palikša susipažino dar būdamas 15 metų ir su juo nuolat bendravo apie dvejus metus, tarp jų buvo lytinių santykių – ne tik bendru sutikimu, bet ir prievartinių. Už tylą, anot jaunuolio, kunigas jam nuolat mokėjo pinigus.

Dėl to policija savo iniciatyva buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą, bet po metus trukusio tyrimo galop jį nutraukė. Kunigas buvo nuteistas tik dėl vaikų pornografijos.


Apie kunigą pasakojęs Mantas taip pat buvo nuteistas dėl vagystės iš kunigo – jis iš dvasininko banko sąskaitos sau pervedė 7 tūkstančius eurų. Tai jis teigė padaręs iš keršto, nes kunigas esą jam sugriovė gyvenimą.

„Noriu pasakyti, kad mano kaltinimas seksualiniu išnaudojimu prieš nepilnametį, seksualine prievarta buvo ištirtas prokuratūros ir ikiteisminis tyrimas dėl nuteistojo kaltinimų man yra nutrauktas, kaltinimams nepasitvirtinus, o šį jo pranešimą vertinu kaip kerštą už tai, kad pranešiau policijai apie vagystę“, – Delfi.lt tenurodė K. Palikša.

Vilniaus arkivyskupija ketvirtadienį pranešė, kas aiškinasi situaciją ir prašys teisėsaugos pateikti medžiagą.

„Iki šiol kurija nebuvo gavusi pranešimo apie tai“, – rašoma Vilniaus arkivyskupijos kurijos išplatintame pranešime.

„Pagal Kanonų teisės kodeksą ir kitus Bažnyčios dokumentus, gavus pranešimą dėl nederamo kunigo elgesio su pažeidžiamais asmenimis, Bažnyčioje vyksta informacijos vertinimas, tyrimas. Kunigas K. Palikša šįryt pranešė, kad nusišalina nuo visų pareigų Bažnyčioje, ir teigia, kad daug dalykų publikacijoje yra melagingi bei neatitinka tikrovės. Arkivyskupas nusišalinimą priėmė, kol vyksta Bažnyčios tyrimas. Apie tyrimo rezultatus bus pranešta“, – teigiame pranešime.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(60 žmonių įvertino)
3.4500

Top naujienos

Sunkiai suvokiama malonė: žymaus kompozitoriaus žudikas į laisvę paleidžiamas neatlikęs nė pusės bausmės (2)

Žymų kompozitorių Tomą Dobrovolskį be jokio priežasties nužudęs Karolis Pociūnas sulaukė...

Recesija krize virsti neturėtų, bet krypties trūksta: įvardijo neišvengiamą mokesčių didinimą

Lietuvos bendrasis vidaus produktas per metus smuko 2,5 procento. Nerimą kelia pramonės nuosmukis...

Vytenis Miškinis

Visagine – siaubinga pavydo drama: mylimąją su meilužiu užklupęs vyras surengė kruviną egzekuciją (4)

Ne kartą prieš ilgametę sugyventinę smurtavęs visaginietis, užklupęs ją besibučiuojančią su...

Po nervų karo Šeškus prabilo apie skaudžią vagystę Jonavoje

Jonavos „CBet“ bronzinėje kovoje buvo arti antrosios pergalės, tačiau įspūdingą charakterį...

Kraupus įvykis Naujojoje Vilnioje: maršrutinis autobusas pervažiavo moterį ir nutraukė jai koją

Vėlų penktadienio vakarą Naujojoje Vilnioje įvyko žiauri nelaimė. Pranešama apie sužalotą...

Jonavoje – „Lietkabelio“ kroato emocijų protrūkis: kentėjo kamuolių dėžė, kliuvo atsitiktiniams žiūrovams epizodo vaizdo įrašas

„Jonaviečiai, ką manote apie kroato elgesį?“, – klausė Jonavos „CBet“ klubas feisbuko...

Ukrainos pareigūnas: durys deryboms su Rusija uždarytos (4)

Ukraina laiko uždarytas duris deryboms su Rusija ir nesiruošia pradėti dialogo.

Viktorija Sakalauskaitė

Kaip aš ieškojau vyro Tinderyje: po žodžių „nebijok, aš tau nieko nepadarysiu“, nuėjau pas jį į namus, kur pamačiau jo tikrąjį veidą

Remiantis Lietuvos statistikos duomenimis, kas antra susituokusi pora išsiskiria. Skaičiai išties...

Lietuvis apsilankė „Gangnam style“ apdainuotame turčių rajone: ten gyventi – visiškas prestižas (1)

Su jumis sveikinuosi iš Pietų Korėjos sostinės Seulo – vieno didžiausių pasaulio miestų,...

Kovoje dėl bronzos – lygybė: atsitiesęs „Lietkabelis“ paskutiniu metimu nugvelbė pergalę Jonavoje

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe- LKL “) tęsiasi bronzos siekiančių ekipų dvikova. Jonavos...