aA
Tik po ketverių metų bylinėjimo įvairių instancijų teismuose bendruomenės slaugytojai pavyko įrodyti, kad iš darbo, kuriam atidavė dešimtmečius, VšĮ Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė ją atleido neteisėtai.
Nuskriausta slaugė ketverius metus mynė teismų slenkstį
© DELFI

Centro steigėja Kauno rajono savivaldybė tik skėsčioja rankomis. Ji esą neturi galių reikalauti direktorės atsakomybės dėl nustatytų pažeidimų. Daugiausia, ką gali padaryti – tai pasvarstyti, ar jai ir toliau skirti 40 proc. priedą prie atlyginimo.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) priėmė nutartį, kuria pripažino, kad Linksmakalnio bendruomenės slaugytoja 2012 m. buvo atleista neteisėtai.

Dėl to iš Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro, kuriame ji dirbo nuo 1985 m., moteriai priteista 6 mėnesių išeitinė išmoka (2 617,58 Eur), neturtinė žala (144,81 Eur) ir kompensacija už priverstinę pravaikštą (5235,16 Eur). Iš viso – beveik 8 tūkst. Eur.

Neteisėtai atleistai slaugytojai atstovavusi Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ teisininkė Živilė Čeplauskė sakė yra nustebusi, kokia mūsų teismų sistema.

„Skelbiama, kad darbo teisės bylos yra prioritetas, kad būtinas greitas ir efektyvus jų nagrinėjimas. Bet šiuo atveju viskas tęsėsi nuo 2012 m. Byla „prasuko“ net du ratus prasuko pro LAT. Po pirmosios LAT nutarties Kauno apygardos teismas neatsižvelgė į mūsų, tai yra ieškovo argumentus, bet ir į aukštesnio teismo argumentus. Taigi, dėl tos pačios bylos į LAT turėjome kreiptis du kartus – to anksčiau nėra buvę. Ačiū Dievui, teisingumas nugalėjo ir gavom galutinę nutartį“, – sakė teisininkė.

Ji įsitikinusi, norint ištaisyti tokius teisinės sistemos netobulumus, reikėtų atitinkamai vertinti apygardų teismų teisėjus. „Jei LAT pripažįsta, kad byla išnagrinėta netinkamai ir jei nėra rezultato, tai turėtų būti teisinis vertinimas arba kvalifikacijos vertinimas. Bet kažkas turėtų būti“, – svarstė pašnekovė.

Ji taip pat stebėjosi, kad mokesčių mokėtojų pinigais išlaikomo centro vadovė samdė advokatus ir įsivėlė į didžiulį procesą, nors turėjo ne vieną galimybę nutraukti ginčą šalių susitarimu. Teisininkė sakė svarstysianti, kokių priemonių imtis, kad būtų įvertintas toks direktorės elgesys.

Pati Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Nijolė Kliučienė plačiau nekomentavo teismo sprendimo.

„Žinote, tai yra LAT nutartis... Tai taip ir vertinu, kaip LAT nutartį. Tiesiog priimame kaip iš aiškinimą ateičiai. Iš tikrųjų tai galvoju, kad mes stengėmės elgtis teisingai, o teismui atrodo, kad mes ne taip įvertinome. Kitą kartą vertinsime kitaip“, – kalbėjo vadovė.

Ji tvirtino, kad teismo priteista suma įstaigai yra „pakankamai didelė“, tačiau atsiskaityti su neteisėtai atleista darbuotoja nebus delsiama.

„Iš karto sumokėsim. Pirmiausia paprašysim patikslinti sąskaitą, o kai pasitikslinsime sąskaitą iš karto pinigus ir pervesime į ją“, – sakė centro vadovė.

Kauno rajono savivaldybės gydytojas Romualdas Žekas teigė tik iš DELFI žurnalisto sužinojęs apie LAT priimtą nutartį, naudingą neteisėtai atleistai darbuotojai.

„Man asmeniškai labai malonu, kad ji laimėjo. Man atrodo, kad neteisėtas atleidimas buvo ir iš savo pusės ją palaikiau. Mano tokia rolė šitoje vietoje... Kaip čia pasakyti, pagal įstatymus, esame tarsi nuošalėje, nes viešųjų įstaigų vadovai turi visišką savarankiškumą. Šiuo atleidimo atveju savivaldybė jų veiklą gali vertinti dagiau moraliniu požiūriu. Būtų gerai, kad turėtume daugiau galių“, – sakė jis.

Jo teigimu, centro steigėja rajono savivaldybė įsikišti į jo veiklą gali tik skirdama vadovui priedą už gerą darbą, kuris siekia nuo 0 iki 40 proc. atlyginimo dydžio.

„Su nutartimi supažindinsiu Savivaldybės vadovus ir spręsime apie VšĮ Garliavos PSPC vadovės atsakomybę. Neabejotinai ši medžiaga turės įtakos svarstant vadovės mėnesinės algos priedą 2016 metams“, – teigė R. Žekas.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Gyvenimas ant rubežiaus: „Pircin aini su visais dziaugsmais“ (1)

Jeigu pabandysime aplink Musteiką 15-20 kilometrų spinduliu suskaičiuoti visus kaimus ir jo...

Spontaniška idėja tapo sėkmingu panevėžiečių verslu: per karantiną įgyvendinti patarimai padvigubino pardavimus (28)

Prieš pandemiją įmonė „Mur Mur apranga“ turėjo sėkmingą fizinę parduotuvę Panevėžyje ,...

Kas ir kodėl platina žinią apie teroro aktą Lietuvoje: įsivėlė ir Seimo nariai (11)

Kas sieja degantį vilkiką su dujų cisterna, Lenkijos parlamentarus iš valdančiųjų partijos ir...

Pandemijos akivaizdoje išryškėjo pavojinga tendencija: jeigu taip tęsis ir toliau, sulauksime ne tik aukų nuo koronaviruso (191)

Sveikatos specialistai pastebi, kad karantino metu ženkliai sumažėjęs visuomenės judėjimas gali...

Ekspertas įvertino kandidatų į ministrus tikrinimą: visi ženklai rodo, kad nėra situacija gera (418)

Prezidentas Gitanas Nausėda jau kitos savaitės pradžioje žada viešai pranešti, kurie naujosios...

Rusišką vakciną Vengrija įsivežė neatsitiktinai: kyla rimtų klausimų (689)

Kol pasaulyje vyksta „vakcinų lenktynės“, bandant kuo greičiau rasti būdą, kaip užsitikrinti...

Butų perpardavinėtojas papasakojo, kaip atrodo jo darbas ir kiek iš to uždirba (234)

Liaudiškai vadinamas „pirikūpas“ arba perpardavinėtojas – kaip atrodo tokio žmogaus darbas?...

Būsimam aplinkos ministrui – neįmanoma misija? (55)

Tarpuvaldžiu, kai senoji valdžia jau žino, kad ilgai neužsibus, o naujosios Seimo daugumos...

Sušalęs Užkalnis: kuo kvepia 5000 EUR už litrą (104)

Jei tai būtų vynas, penki tūkstančiai eurų už litrą būtų labai brangu. Kaip labai seni ir...

Anoreksija serganti mergina atsidūrė ant mirties slenksčio: pažadėjau sau, kad jei ryte pabusiu, prisipažinsiu mamai (1)

Anoreksiją išgyvenusi 18-metė Ellie Spofforth nerimauti dėl savo svorio pradėjo dar besimokydama...

|Maža didelių žinių kaina