Buvę artimiausieji bendražygiai nusisuka nuo Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) lyderio, Seimo nario Vytauto Šustausko, vadindami jį gėda partijai darančiu diktatoriumi. Trečiadienį Kaune spaudos konferenciją surengė keli LLS atstovaujantys Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai, kurie pasidalijo įspūdžiais apie padėtį partijoje.
Vytautas Šustauskas
"Partijoje - absoliutus diktatas, pastaruoju metu labai pasikeitė LLS lyderio pozicijos daugeliu klausimų", - konferencijoje sakė LLS narys, Kauno mero pirmasis pavaduotojas Gediminas Budnikas.

"Matote, kas dedasi, kas vyksta su partijos vadu. Norisi kitokio moralinio veido", - sakė G.Budnikas. Šiai nuomonei pritarė spaudos konferencijoje dalyvavę tarybos nariai - vienas iš LLS kūrėjų Antanas Budnikas bei partijos narė Gražina Tamulytė.

"Mėgstantis pasigirti, kad valdo Kauną, Vytautas Šustauskas, tapęs Seimo nariu, labai pasikeitė", - teigė broliai Budnikai. Pasak A.Budniko, "anksčiau kartu kovojo prieš telekomą, važiavom į Mažeikius, o dabar jis siekia numarinti dar pelningai dirbančias savivaldybės įmones".

"Partijos susirinkimai labai prasto lygio, jokių diskusijų, visi tik linkčioja "vadu" ir "pirmininku" vadinam Vytautui", - sakė G.Budnikas. Vicemero nuomone, partijos pirmininkas ypač turėtų atkreipti dėmesį į elgseną viešose vietose.

Jau prieš kelerius metus pelnęs skandalingo "gatvių politiko" reputaciją, pernai rudenį išrinktas Seimo nariu, V.Šustauskas nevengia skandalingų pareiškimų ir poelgių. Pastarąjį kartą, birželio pradžioje Baltijos TV laidoje "Korida" V.Šustauskas pareiškė, kad "Lietuvoje tvarka bus tik tada, kada sukalens kalašnikovai" ir teigė "galbūt būsiąs vienas iš tų", "kas ryšis tai padaryti".

Neseniai per viešą baikerių renginį Kaune V.Šustauskas buvo neblaivus, šoko su striptizo šokėjomis. Neseniai paskelbusi apie ketinimus pasitraukti iš LLS frakcijos Kauno taryboje, G.Tamulytė spaudos konferencijoje teigė, kad prieš ją naudojamas psichologinis spaudimas, siekiant atimti Kauno miesto tarybos nario mandatą.

Kauno tarybos narė teigė, kad kasdien jai skambina ir grasina LLS miesto skyriaus pirmininkas Eimantas Petniūnas. Pats E.Petniūnas tai vadina melu ir žadėjo kreiptis į teismą.

Penktadienio vėlyvą vakarą į G.Tamulytės buto duris beldėsi pats V.Šustauskas su būriu bendrapartiečių. Per šį netikėtą vizitą vyriškiai reikalavo grąžinti tarybos nario mandatą. Po šio incidento G.Tamulytė kreipėsi į policiją.

Kol kas LLS frakcija Kauno taryboje iš savo gretų pašalino tik A.Budniką. Apie pasitraukimą iš frakcijos ir partijos rimtai galvoja vicemeras G.Budnikas ir G.Tamulytė. BNS korespondento paklaustas, ar LLS vidiniai konfliktai nesukels dar vienos Kauno valdžios krizės, vicemeras G.Budnikas atsakė, "kad taip neturėtų nutikti".

Dabartinis Kauno meras socialliberalas Erikas Tamašauskas - jau trečiasis po savivaldybės tarybos rinkimų 2000 metų kovą. Pirmuoju dabartinės kadencijos meru buvo LLS lyderis Vytautas Šustauskas, kuris pernai spalį buvo išrinktas į Seimą ir atsisakė mero posto.

Vietoje jo meru išrinktas LLS atstovas Gediminas Budnikas po kelių mėnesių pralaimėjo partinę kovą ir atsistatydino. Į jo vietą išrinktas socialliberalas E.Tamašauskas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Andrius Tapinas. Seimo darbelių diena. Virš jų tik dangus (247)

Po praėjusios savaitės protesto Seimas buvo išsigandęs. Nerimas sklandė virš parlamentarų,...

Emigrantą teis už merginos vaizdo įrašo parodymą: mano, kad pirmas toks iš Lietuvos (147)

„Tapsiu pirmu pasaulio istorijoje lietuviu, nubaustu už keršto pornografiją“, – sako...

Nuo kitų metų keisis mokytojų atlyginimų skaičiavimas (6)

Nuo ateinančių mokslo metų atlyginimai mokytojams bus pradėti skaičiuoti, kaip ir daugumai...

Apsidžiaugėme per anksti: emigracija vėl didesnė nei imigracija (344)

Kaip sakoma, viena kregždė – dar ne pavasaris, o vienas geras mėnuo – dar ne tendencija. Taip...

Lavrovas pagrasino britams (190)

Rusijos užsienio reikalų ministras trečiadienį pagrasino atsakyti į Jungtinės Karalystės...

Siūlo kurti naują instituciją žiniasklaidos projektams finansuoti: tai bus valstybės valdoma viešoji įstaiga (74)

Vietoj Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) siūloma kurti naują instituciją...

„Sodros“ įmokų padidinimas: kiek darbuotojų atleista ir kiek gavo daugiau algos (105)

Nuo šių metų pradžios už darbuotojus, kurie dirba ne visu etatu, „Sodros“ įmokas privalu...

Kaip vaduotis iš pavasarinio vitaminų badmečio (1)

Po žiemos jaučiuosi visai išsekusi, kaip galima būtų papildyti vitaminų atsargas? Kaip žinoti,...

Sirijoje – itin slapta operacija: tai perspėjimas priešams papildyta 11.12 (62)

Izraelio kariškiai pirmą kartą oficialiai pripažino, kad 2007 metais šalies aviacija atakavo...