aA
Šaltyje, drėgmėje, be maisto ir elektros paliktą močiutę Pasvalio rajone radę socialiniai darbuotojai ją perkėlė į globos namus, tačiau po kelių savaičių ji vėl grąžinta tai pačiai prižiūrėtojai. Socialiniame tinkle kyla diskusijos, ar močiute šįkart bus tinkamai pasirūpinta, tačiau Pasvalio rajono savivaldybė tvirtina, kad močiutei tikrai viskas gerai.
Močiutė Pasvalyje
© DELFI montažas

Močiutė guvi, atsigavusi

„Močiutė gražiuose, šiltuose namuose, turi savo kambarėlį, – teigė Pasvalio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Ramutė Ožalinskienė ir pridūrė, kad prižiūrėtoja yra įpareigota nugabenti močiutę pas gydytojus. – Močiutė seniai buvusi pas gydytojus, būtent akių gydytojus, taip pat reikia pradėti močiutės specialiųjų poreikių nustatymą.“

R. Ožalinskienė tvirtino, kad specialistai močiutę aplankė ir pirmadienį. „Močiutė guvi, pakankamai graži, atsigavusi“, – vardijo Pasvalio rajono savivaldybės atstovė.

Ji taip pat įvardijo, kad stacionari priežiūra močiutei negali būti paskirta, nes nėra nustatytas toks poreikis. „Bet sutarėme, kad ketvirtadienį ji turi apsilankyti pas gydytojus, užsiregistruoti, o seniūnijos socialiniai darbuotojai įsipareigojo padėti ją nuvežti“, – kalbėjo R. Ožalinskienė.

Močiutė gražiuose, šiltuose namuose, turi savo kambarėlį.
Ramutė Ožalinskienė

Beje, močiutei, specialistės teigimu, kažkada seniai buvo nustatytas neįgalumas, o dėl savo gyvenimo būdo ji neturi jokio darbo stažo.

Močiutė iš šaltų namų buvo perkelta į senelių globos namus, tačiau savivaldybės atstovai iš karto tvirtino, kad perkėlė ją tik laikinai. Esą, jei močiutė norės grįžti pas prižiūrėtoją, specialistai netrukdys. Dabar, kai ji buvo grąžinta, savivaldybės atstovė tvirtina, kad taip buvo pasielgta todėl, kad močiutė pati to norėjo.

„Močiutė pati norėjo pas prižiūrėtoją, visi dokumentai pas mus yra“, – teigė R. Ožalinskienė.

Jei matote neprižiūrimą asmenį, nedelskite

Ir nors specialistė pakartojo, kad močiutė dabar gyvena šiltuose, gražiuose namuose, patvirtino, kad dėl susidariusios situacijos, kai ją reikėjo paimti iš šaltų ir drėgnų namų, prižiūrėtoją ir močiutę socialiniai darbuotojai lankys kur kas dažniau.

Močiutės iš Pasvalio gyvenimo sąlygos (grupės "Geresnė nei vakar" nuotraukos)
Močiutės iš Pasvalio gyvenimo sąlygos (grupės "Geresnė nei vakar" nuotraukos)
© Facebook

„Socialiniai darbuotojai gali pradėti lankyti šeimą, kai gauna informaciją, – kalbėjo R. Ožalinskienė ir paaiškino, kad be jokios priežasties eiti į kažkieno namus socialiniai darbuotojai negali. – Turime gauti kažkokį pranešimą.“

Beje, močiutę specialistai iš namų paėmė būtent gavę pranešimą, tačiau dabar, kalbėdama su DELFI, ji kreipėsi į tuos, kurie rašė pranešimą. Jos teigimu, pamačius tokią neteisingą situaciją, reikėjo reaguoti nedelsiant, o ne delsti.

Močiutė pati norėjo pas prižiūrėtoją, visi dokumentai pas mus yra.
Ramutė Ožalinskienė

„Yra parašytas tos moters prašymas, kad ji nori tą močiutę pasiimti, močiutė su tuo prašymus supažindinta, yra pasirašiusi. Vietos seniūnas ir socialinė darbuotoja, apsilankę tuose namuose, kur dabar yra močiutė, įvertino sąlygas, – kalbėjo R. Ožalinskienė ir teigė, kad sąlygos tokios geros, kad norėtųsi palinkėti daugeliui vienišų senolių tokių gerų sąlygų. – Manau, kad Lietuvoje yra daug močiučių, kurios gyvena vienos. Senatvėje gali būti ir liūdniau. Bet sąlygos močiutei dabar tikrai yra geros.“

Močiutės iš Pasvalio gyvenimo sąlygos (grupės "Geresnė nei vakar" nuotraukos)
Močiutės iš Pasvalio gyvenimo sąlygos (grupės "Geresnė nei vakar" nuotraukos)
© Facebook

Vis dėlto R. Ožalinskienė neteisina močiutę prižiūrinčios moters, nes ji nesirūpino jos sveikata. „Močiutė sakė, kad jau dešimt metų nemato, – kalbėjo R. Ožalinskienė. – Tik aš nežinau, kokios reikia akių gydytojo konsultacijos.“

Beje, R. Ožalinskienė pridūrė: „Močiutė pripažįsta, kad linksmą gyvenimą gyveno“.

Močiutei globos namuose patiko

Po pirmojo DELFI straipsnio apie Pasvalyje be maisto, šildymo ir elektros paliktą močiutę, sureagavo ir LNK laidos KK2 žurnalistai. Jie pakalbino pačią močiutę, kuri tuo metu laikinai gyveno senelių globos namuose.

„Geriau jaučiuosi“, – LNK žurnalistams teigė močiutė, kalbinta globos namuose, ir pridūrė, kad į prižiūrėtojos namus eina nelabai norėdama.

„O kur norėtumėte pati gyventi?“ – tokį klausimą močiutei uždavė žurnalistė. „Globos namuose, kur kitur“, – atsakė močiutė ir pridūrė.

Feisbuko grupėje „Geresnė nei vakar“, kurioje ir buvo paviešinta močiutės iš Pasvalio istorija, po jos perdavimo prižiūrėtojai, atsirado įrašas pavadinimu „Onytė arba čia nėra vietos senukams“. Įraše teigiama, kad močiutė iš globos namų buvo iškeldinta ne savo noru. „Šią savaitę, ją verkiančią ir besipriešinančią, aprėdė ir išsivežė ta pati „globėja“, kuri, anot jos pačios, nieko neprivalo ir viską iš geros dūšios daro“, – teigiama feisbuke.

Pagalbos šūksnį paviešino feisbuke

Namuose šalta, drėgna, nėra elektros, o vienintelis išgyvenimo šaltinis – šalia lovos pastatytas kibiras – taip močiutės iš Pasvalio gyvenimo sąlygas feisbuke spalio pradžioje apibūdino ją aplankiusi vietinė moteris. Žaibiškai sureagavusi savivaldybė perkėlė močiutę į globos namus.

Vitaminai senatvėje
© Vida Press

„Onytė beveik akla ir sunkiai vaikštanti, nežinia kaip iš savų namų atsidūrusi šiame svetimame vienatvės ir nepritekliaus kambarėlyje. Dažnai užrakinta, sustirusi iš šalčio, neplautuose pataluose, neapskalbta ir neapiprausta, besidangstanti nuo per kiaurą langą besiskverbiančio šalčio kuo papuola, kojeles prisidengusi pagalve“, – taip feisbuke, grupėje „Geresnė nei vakar“, buvo apibūdintos močiutės iš Pasvalio gyvenimo sąlygos.

Įrašą paviešinę asmenys teigia, kad močiutė svajoja gyventi senelių globos namuose. „Močiutėlė yra „šiek tiek kitokia“, todėl vaikiškai naivi. Ji nepyksta ant ja taip „besirūpinančių“, neklausia kodėl turėdama teisinę globėją turi gyventi tokiomis sąlygomis ir apskritai kur toji globėja yra. Ji svajoja gyventi senelių namuose, kur nebūtų viena, kur nebūtų alkana ir nešaltų, – teigiama įraše. – O aš svajoju, kad tie, kurių rankose galimybė keisti gyvenimus ir padėti, pro biurokratinius stiklus įžvelgtų žmogaus kančią.“

Priduriama, kad šiuo įrašu nesiekiama finansinės naudos. „Rašau šį postą iš nevilties, nesitikėdama jokios materialinės paramos, nes iš toli negalėsiu užtikrinti, kad jūsų gerumas tikrai ją pasieks. Prašau viešumo ir tikiuosi, kad tie, kurių rankose valdžia atvers širdis. Kad padės situaciją išspręsti, – teigiama „Geresnė nei vakar“ įraše. – Negaliu pritaginti nei Pasvalio mero, nei Pasvalį atstovaujančio seimo nario, nei Pasvalio rajono administracijos. Prašau, padėkite šiai žinutei pasklisti ir pasiekti tuos, kurie gali ir turi į seną neįgalų žmogų žiūreti ne kaip į statistinį vienetą Sodros lentelėse, kuriems #gerovėsvalstybė ne vien rinkiminis šūkis.“

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(38 žmonės įvertino)
4.0263

Top naujienos

Seime pritarta vaiko pinigų didinimui (2)

Seime po ilgų diskusijų buvo nuspręsta pritarti vaiko pinigų įstatymo projektui, kuriuo siūloma...

Gyvai / Prokurorai surengė konferenciją apie masines kratas Kaune: rasta daugiau milijonas eurų grynaisiais (111)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba bei prokuratūros atstovai praneša apie neeilinį tyrimą....

Gyvai / Kodėl Benedikto Vanago komanda paskelbė, kad į Dakarą gali ir neišvažiuoti

Dakaro ralio gerbėjams Lietuvoje - nemenkas sukrėtimas. Iki šiol tikėję, kad Dakaras gali būti...

Skvernelis apsisprendė dėl į skandalus įsivėlusio Narkevičiaus: tai būtų neatsakinga ir netikslinga (66)

Premjeras Saulius Skvernelis įvertino susisiekimo ministro Jaroslovo Narkevičiaus elgesį.

Neviešintos Venckienės ekstradicijos detalės: JAV dar 2015 metais Lietuvą informavo apie savo veiksmus (99)

Ikiteisminį tyrimą buvusios teisėjos Neringos Venckienės atžvilgiu baigusi prokuratūra oficialiu...

„Sodra“: kas trečias šalyje uždirbo 1277 eurus ar daugiau per mėnesį (173)

Atlyginimai Lietuvoje ir toliau auga – taip skelbia „Sodra“ . Skaičiuojama, kad kas trečias...

Žemdirbių lengvatos mažinimas Seime pavirto šnipštu (21)

Ketvirtadienį žemdirbių naudojamo kuro akcizus apsvarstęs Seimas pasirinko kukliausią tarifo...

Žiniasklaida: JAV iš svarbios sąjungininkės svarsto patraukti iki 4 tūkst. karių Esperis: mes taip negrasiname (12)

Jungtinės Valstijos svarsto gerokai sumažinti Pietų Korėjoje dislokuotų karių skaičių, jei...

Benedikto Vanago komandoje sukrėtimas: nežino, ar išvažiuos į Dakarą turi 10 dienų (181)

Po devynerių sėkmingo bendradarbiavimo metų lapkričio 13 d. „ General Financing “ atstovai...

Dėl Pranckiečio Karbauskis žada kreiptis į Konstitucinį teismą: Seimo pirmininkui nedaeina (9)

Seimo vadovui Viktorui Pranckiečiui atsisakant teikti valdančiųjų atstovą į parlamento...