aA
Palangoje gimusiam Aronui paskutinė rugpjūčio savaitę sukako 10 mėnesių, bet jau mėnuo, kai prie vaiko su veriančia širdgėla prisiglaudžia kiti – vaikelio mama Monika B. (redakcijai pavardė žinoma – L. J.) tiek pat laiko ilsisi žemės kauburėlyje Palangos kapinėse. Kas nutiko, kad pirmagimį ir gyvenimą mylėjusi jauna palangiškė tą lemtingą liepos 31-osios vakarą, parašiusi savo draugui ir sūnaus tėvui Andriui žinutę „Aš tuoj grįšiu“, namo taip ir neparsirado?
© DELFI

O rugpjūčio 1-osios ienos rytą, 9 val. 18 min., buvo gautas pranešimas iš Palangos miesto ligoninės apie tai, kad į Priėmimo skyrių galimai dėl narkotinių medžiagų perdozavimo paryčiui buvo pristatyta 20-metė mergina, kuri netrukus ligoninės Reanimacijos skyriuje mirė. Kaip teigė pranešimas policijai, merginą į ligoninę automobiliu „Audi A6“ atvežė 26-erių vyras vardu Mindaugas (redakcijai vyro pavardė žinoma – L. J.). Vėliau jo piniginėje buvo rasta neaiškios kilmės tabletė, galimai narkotinė medžiaga. Kaip išvengti tokių tragedijų Palangoje, meilės, ne narkotikų mieste?

„Monika blogai kalbėjo apie narkotikus“

„Sakau atvirai, net ir praėjus beveik mėnesiui po Monikos mirties, man, o ir visiems jos artimiesiems, neaišku, kad tą liepos 31-osios vakarą įvyko. Iki šiol laukiu teismo ekspertizės rezultatų. Labai tikiuosi, kad man su jais bus leista susipažinti, kad nebus niekas nutylėta,“ – „Palangos tiltui“ sakė Monikos gyvenimo draugas Andrius (redakcijai vyro pavardė žinoma – L. J.). „Aš labai domiuosi tyrimu,“ – pridūrė.

Apie du su pusę metų su Monika draugavęs vyras, įsitikinęs, kad Monika iki lemtingosios dienos nebuvo išbandžiusi jokių narkotikų.

„Iš kur aš tai žinau? Juk buvome tikrai artimi. Ji neigiamai kalbėjo apie narkotikus. Neįmanoma, kad ji būtų juos vartojusi, o aš nebūčiau jos elgsenoje nepastebėjęs jokių pasikeitimų. Kai kurių dalykų tiesiog negali paslėpti,“ – įsitikinęs vos 30-etį perkopęs vyras.

Po draugės mirties jis jau persikėlė gyventi pas tėvus į Šiaulius.

Palangoje vyras dirbo šiek tiek daugiau nei keturis metus. Paskutinė jo darbo vieta – vienas prestižinis kurorto restoranas.

„Ji buvo tikrai labai gera, miela panelė ir, patikėkite, labai rūpestinga mama. Ji visada būdavo su manimi ir mūsų mažiuku. Niekur neidavo, juolab vakarais. O tą vakarą ji išėjo...Man ji taip pasakė: „Andriau, išeisiu su draugėmis truputį pabūti, ar gerai?“ Aš sutikau... Labai noriu sužinoti, kas ir kur jai pakišo tuos narkotikus. Nemanau, kad ji būtų juos ėmusi, jei būtų žinojusi, ką dedasi į burną,“ – sakė Andrius.

Nuo narkotikų perdozavimo mirusi 20-metė paslaptį nusinešė į kapus: kas iš tiesų įvyko lemtingą vakarą?
© DELFI / Erikas Skardžius


Įtariamojo tarp Monikos artimų draugų nebuvo

Po draugės mirties vyras bandė pats atkurti Monikos gyvenimo paskutiniąsias akimirkas: „Ji išsiskyrė su draugėmis prie mūsų namų (pora nuomojosi butą Saulėtekio gatvėje – L. J.), o po to pasirodo, kad susitiko su kažkokiu savo pažįstamu (Mindaugu – L. J.). Mano spėjimas, kad jis jai davė narkotikų, vargu, ar jis įvardijo juos taip. Gal į jos gėrimą juos įmetė?“ – spėjo buvęs kurorto padavėjas ir barmenas.

Andrius teigė, kad jis Mindaugo nepažinojęs ir yra įsitikinęs, kad ir Monika jį labai menkai pažinojo.

„Jo tarp jos Facebook draugų nebuvo, nebuvo ir Instagrame. Jie susirašinėjo tik tą vakarą ir naktį. Girdėjau, kad jie abu tik vaikystėje buvo bendravę,“ – sakė Andrius.

„Dabar kai kas bando ją sumenkinti, girdi, tokia ir anokia buvo, kad vėlų vakarą kažkur vaikščiojo, bet aš pasakysiu aiškiai: ji buvo tikrai gera mama, ji be galo mylėjo mūsų berniuką. Monika buvo charizmatiška, šauni, labai draugiška panelė. Mes vienas kitą labai mylėjome,“ – sakė jaunas vyras.

„Aš – šokių mokytojas. Rudenį šokti mokiau visus, o vasarą, kai buvo galimybė daugiau užsidirbti, dirbau Palangos kavinėse. Dirbau ne tik barmenu ar padavėju, bet net ir virėju. Dabar turiu gyventi ir rūpinti sūnumi vienas. Ką aš gi galiu padaryti?“ – sakė pašnekovas.

Po Monikos mirties jis išėjo tėvystės atostogų. Vyras tikisi, kad Aroną jam bus auginti nesunku, nes jo brolio dukrelė – tokio pat amžiaus ir brolis su šeima gyvena Šiauliuose netoli.

Kas kaltas dėl Monikos mirties?

„Aš iki šiol bandau atsakyti į šį klausimą. Gal aš esu truputį kaltas, leidęs tą vakarą jai pabūti ilgiau su savo draugėmis. Bet aš žinojau, kad Monika – atsakinga ir nei gers, nei ką kita netinkamo darys kartu su jomis...Gal Monika tą vakarą nusprendė labiau atsipalaiduoti?...Žinoma, baisi kaltė yra tų, kas kai pakišo tuos dalykus...Matyt, viskas susidėjo,“ – sakė Andrius.

Po draugės mirties jis socialiniame tinkle Facebook parašė:
„Kas rytą aš tebeieškau tavo akių žvilgsnio,
Kurio užmiršti niekaip negaliu...
Laukiu kol iš kažkur pasirodysi tu,
apkabinsi ir bent minutę pabūsi kartu...
Ačiū, kad padovanojai man nuostabu sūnų. Myliu tave.“

Įtariamasis senelio atsiprašė

Monikos senelis Steponas B. (pavardė redakcijai žinoma – L.J.) redakcijoje sunkiai tramdė ašaras.

„Juk mes su žmona Moniką užauginome. Ji – mūsų sūnaus dukra. Sūnus su žmona ne itin sutarė, mergaitę paliko, septynių mėnesių ją išvežė auginti pas kitą senelę į Druskininkus. Pas mus į Palangą ji grįžo, kai turėjo eiti į antrą klasę,“ – prisiminė senelis. „Ji iš mūsų išėjo, kai sulaukė 18-os. Norėjo būti savarankiška, bet mus lankė – mes ją paremdavome pinigėliais. Tiek, kiek mūsų galimybės leido,“ – pridūrė.

„Man mintis, kad mano anūkė galėjo vartoti narkotikus – baisi. Tikrai ji jų nevartojo. Gi kalbos būtų iškart nuėję, ir atlikus kraujo tyrimus prieš vaikui gimstant ir po jo atėjimo į šį pasaulį, yla iš maišo būtų išlindusi,“ – sakė senelis.

Anot jo, Monika turėjusi sveikatos bėdų – širdis silpnesnė buvo...
„Teismo ekspertas irgi tą patį mano sūnui pasakė...O dar jeigu čia tie narkotikai pakliuvo į kūną... Baisu,“ – aimanavo senelis.

Su Monika jis paskutinį kartą pasimatė dieną prieš jos mirtį.

„Aš buvau vaikelį pasiėmęs. Mes su žmona dažnai anūkėlį pasiimdavome – leisdavome abiem jauniems tėvams atsipūsti,“ – sakė Steponas B. „Tądien dar mano žmona prašė jos kur nors mokytis – būtumėme padėję vaikelį auginti.“

Šiemet Monika buvo padavusi pareiškimus į tris Klaipėdos mokyklas mokytis – džiaugėsi, kad kiekviena mokykla norėjo ją matyti tarp savo studentų.
„Monika labai gražiai piešė – lankė S. Vainiūno menų mokyklą. Net ją perkėlė viena klase aukščiau – labai talentinga buvo,“ – prisiminė senelis.

Nuo narkotikų perdozavimo mirusi 20-metė paslaptį nusinešė į kapus: kas iš tiesų įvyko lemtingą vakarą?
© DELFI / Erikas Skardžius


Puikiai atsiliepia apie Arono tėvą

Ponas Steponas tik geruoju kalba apie Anapilin išėjusią anūkę ir apie jos gyvenimo draugą Andrių.

„Labai rūpestingas vyrukas. Jau po Monikos mirties buvome pas jį užėję – grindys išplautos, vyras pats košytes daro, sako, kad pats su gyvenimo iššūkiu susitvarkysiąs. Taip ne kiekviena moteris vaiku pasirūpins kaip jis,“ – sakė palangiškis.

Anot jo, Andrius Moniką nuolat pavaduodavo ir jai dar gyvai esant.
„Man jis – pavyzdys, kaip šiais laikais jaunas vyras, tėvas gražiai gali pasirūpinti savo drauge, savo vaiku,“ – sakė Steponas B.

O apie įtariamąjį, Mindaugą, palangiškis atsiliepia nekaip.

„Tame pačiame name gyvena ir jo tėvas, ir jis. Dievas žino, kas jai šovė į galvą tą vakarą, kad ji su juo susiėjo. Nebendravo jie iki šiol,“ – sakė senelis.

Našlaičiui Aronui šią savaitę, antradienį, sukako 10 mėnesių...

Praėjus beveik mėnesiui po anūkės mirties, jis dar negavo jokių atsakymų į rūpimus klausimus: kas, kodėl ir kaip, anot jo, „pakišo“ narkotikų.

„Pati ji jų tikrai neėmė,“ – įsitikinęs senelis. „Jeigu jos draugės tiesą sako, jos Moniką prie namų paleido vėlų vakarą. Monika net Andriui žinutę parašė: „Jau grįžtu.“ O kas dėjosi paskui, niekas nežino...“

Keistas susitikimas

Jau po laidotuvių, prie senelio, vaikštinėjančio prie savo namų Klaipėdos plente, priėjo kažkoks jaunas vyras.

„Buvo kažkoks apspangęs, tarsi išgėręs. Jis priėjo prie manęs ir sako: „Atsiprašau, aš jai nieko bloga nepadariau. Aš – nekaltas, dabar visi mane vadina žmogžudžiu.“ Iškart net nesupratau, kas jis toks. Net paklausiau: „O kas pats būsi?“ Pasakė... Vėliau jis vėl pasirodė – vėl vapėjo tą patį. Sakė, kad jie abudu su Monika nesimylėjo, nors dabar kai kas piktai liežuviais plaka visokius niekus... Liepiau jam dingti iš mano akių,“ – sakė Steponas B.

Vyras sielojasi, kad kūdikėlis iki šiol nekrikštytas. „Ypač to norėjo mano žmona. Monika vis žadėjo tai padaryti kitais metais. Ir su Andriumi planavo paimti „šliūbą“, - sakė senelis.

Mergaitė buvo gabi menams

Meilė Bukytė, Palangos senosios gimnazijos mokytoja, buvusi Monikos klasės auklėtoja, „Palangos tiltui“ prisiminė, kad mergaitė augo be tėvų: tėvas gyveno Vilniuje, o motina – užsienyje.

„Ji gyveno pas senelius, tačiau, kiek žinau, jie ją griežtokai auklėjo ir ne visada sutarė su jais. Dėl to vienuoliktoje klasėje mergaitė juos paliko ir išsinuomojo butą – norėjo įrodyti, kad ji – savarankiška ir gali pati savimi pasirūpinti. Dar besimokydama gimnazijoje ji dirbo padavėja restorane „Žuvinė“, o dvyliktoje klasėse keitė darbus. Kadangi reikėjo užsidirbti gyvenimui, Monikos pamokų lankomumas buvo susilpnėjęs,“ – prisiminė M. Bukytė.

Tačiau mergina buvo užsispyrusi ir paneigė šnekas, kad net nebaigsianti mokyklos.

„Prisimenu, kad ji, atsiimdama gimnazijos baigimo atestatą, švytėte švytėjo – taip ji džiaugėsi. Ji tarsi visiems sakė: „Man tai pavyko!“

Anot auklėtojos, gimus vaikeliui, Monika gerokai pasikeitė: „Buvo labai atsakinga ir rūpestinga mama, mergaitės santykiai su močiute pasikeitė į gera. Man pati senelė sakė, kad susilaukusi vaikelio, Monika tapo visai kitoks žmogus – mielas, sukalbamas.“

Nuo narkotikų perdozavimo mirusi 20-metė paslaptį nusinešė į kapus: kas iš tiesų įvyko lemtingą vakarą?
© DELFI / Erikas Skardžius


„Šiais metais dirbsiu mama!“

Kai auklėtoja rinko duomenis apie savo buvusius auklėtinius, Monika jai parašė: „Auklėtoja, šiais metais aš dirbsiu kaip mama, o stosiu kur nors kitais metais.“

Buvusiai auklėtojai, anot jos, „sunku suvokti“, kad mergaitė mirė nuo narkotikų.

„Jai vaikelis buvo viskas jos gyvenime. Ji jo praktiškai niekada niekam nepalikdavo. Aš net truputį bijau savo minties, bet ji manęs neapleidžia – ar narkotikai jai nebuvo įdėti jai net nežinant?“

M. Bukytė prisiminė, kad mergaitė buvo labai meniška: gimnazijoje lankė dramos būrelį. Monikos senelis Steponas (pavardė redakcijai žinoma – L. J. ) sakė, kad mergaitė lankė ir Stasio Vainiūno muzikos mokyklą.
„Ji buvo užsiminusi, kad savo ateitį nori susieti su kosmetologija,“ – sakė buvusi auklėtoja.

O kas kaltas dėl tragedijos?

„Patarlė gi sako: jeigu žinotum, pagalvę pasidėtumei. Monikos draugės labai sielojasi, kad jos su ja nebuvo visą laiką tą vakarą,“ – sakė mokytoja.

Įtarimai pareikšti dviem asmenims, bet ne dėl nužudymo

Kaip „Palangos tiltą“ informavo Ignė Rotautaitė-Pukenė, Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė, ikiteisminiam tyrimui dėl Monikos B. mirties vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Vitalijus Gulenkovas, tyrimą atlieka Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

„Ikiteisminis tyrimas atliekamas mirties priežasčiai nustatyti, taip pat pagal Baudžiamojo kodekso 260 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti) ir 259 str. 1 d. (Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti).

Ikiteisminiame tyrime įtarimai yra pareikšti dviem asmenims, tačiau nei vienam iš jų nėra pareikšta įtarimų dėl nužudymo. Įtarimai pareikšti dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti,“ – rašoma prokuratūros atsakyme redakcijai.

Į kitus jūsų klausimus atsakyti prokuratūra negali, nes tai yra ikiteisminio tyrimo duomenys.

Populiariausi narkotikai Palangoje – „žolė“, amfetaminas ir ekstazis

Kaip „Palangos tiltą“ informavo Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas, nuo šių metų pradžios iki rugpjūčio 26 dienos, Palangos policijos komisariatas pradėjo 20 ikiteisminių tyrimų dėl narkotinių medžiagų, iš jų 2 dėl narkotinių medžiagų platinimo. Anot viršininko, pradėtų ikiteisminių tyrimų 13 tyrimų buvo pradėta vasaros metu (rugpjūčio mėnesį - 3, liepos mėnesį - 8, birželio mėnesį -2). 2018 metais tokiu pat periodu buvo pradėta 10 tokių ikiteisminių tyrimų, iš jų 6 – vasarą.

„Dažniausiai pasitaikančios medžiagos buvo marihuana („žolė“, kanapės), amfetaminas, ekstazis,“ – sakė viršininkas.

Anot jo, dėl 12 nusikalstamų veikų bylose priimti procesiniai sprendimai.

Paklaustas, kokią prevenciją dėl narkotikų Palangoje atlieka policijos pareigūnai, A. Budginas sakė, kad mokyklose atliekama švietėjiška prevencinė veikla mokiniams, jų tėvams, pastariesiems dėl teisinės atsakomybės už teisės pažeidimus, susijusius su narkotinėmis medžiagomis.

„Organizuojant prevencinius renginius bendradarbiaujama su Palangos visuomenės sveikatos biuro specialistais ir mokyklų pedagogais. Vaikams demonstruojama kinologų veikla šioje srityje, tarnybinių šunų panaudojimas ieškant narkotines medžiagas. Pasitelkus kinologus, mieste reguliariai organizuojamos tikslinės prevencinės priemonės dėl narkotinių medžiagų paieškos ir vartojimo atvejų užkardymo. Tikrinamos jaunimo susibūrimo, pasilinksminimo vietos, įtarimą sukėlę automobiliai,“ – sakė viršininkas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(63 žmonės įvertino)
2.8095

Top naujienos

Sutampa net aplinkybės: Karbauskiui teko savo kailiu pabūti Pranckiečio vietoje (23)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis patekęs į...

Zelenskis negrąžins didžiausio šalies banko savininkui: gresia rimtas konfliktas su buvusiu partneriu (17)

Ukrainos prezidentas pareiškė, kad jo vyriausybė negrąžins didžiausio šalies banko...

Gaisras Alytuje: dūmai nusisuko nuo miesto Prognozuoja, kada gaisras bus užgesintas (469)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Apie troleibusą svajojo nuo vaikystės: kai atlyginimas – 500 eurų, jauni darbuotojai čia neužsibūna (12)

Vilniaus miesto gatvės neįsivaizduojamos be troleibusų. Vieni jų nemėgsta dėl prasto...

Mitybos specialistė Tulčina perspėjo kavos mėgėjus ir įvardijo, ko pati niekada nevalgo (75)

Jei norite būti sveiki, kiekvieną rytą valykite dantis su soda, išgerkite stiklinę šilto vandens...

Ekspertas: Šiaurės Korėja situacijos nebekontroliuoja, gresia badas (93)

Oficialiais duomenimis, Rytų Azijoje siaučiantis kiaulių užkratas praktiškai aplenkė Šiaurės...

Balsavimas: kuri pora pirmoji turėtų palikti projektą „Šok su žvaigžde“? (1)

Šis šeštadienio vakaras LRT projekto „Šok su žvaigžde“ dalyviams taps rimtu išbandymu. Jei...

Istorijos mokytojas nusprendė dirbti kitaip: savęs be socialinių tinklų neįsivaizduoju

Nuolat ieškantis originalių būdų sudominti mokinius, nepasitenkinantis vien sausa teorija,...

Išeitis iš aklavietės: 4 santykių terapeutai paaiškino, ką daryti, jei „nekenčiate savo vyro“ (2)

Visuose santykiuose būna sunkumų. Kartais jaučiatės laimingi, kartais viskas tiesiog krenta iš...

Globėjų pasakojimas griebia už širdies: mama neaugina nė vieno vaiko, nors laukiasi jau septinto (85)

„Šiuos du zuikius Raimonda augina, šitą aš, dar du zuikiai yra įvaikinti ir mes neturime...