aA
Susirūpinęs sveikata ir nusprendęs pasiskiepyti nuo grėsmingojo gripo, panevėžietis liko it musę kandęs. Jis tikina pakliuvęs į absurdišką situaciją: kad būtų paskiepytas, iš jo pareikalavo šeimos gydytojo siuntimo, bet kad pas šį patektų, eilė – kone du mėnesiai. Poliklinikos vadovybė teisinasi, kad įvyko nesusipratimas.
© DELFI / Andrius Ufartas

Po darbo nuskubėjęs pasiskiepyti į Panevėžio miesto polikliniką, Romualdas pasakoja iš gydymo įstaigos išėjęs gerokai nustebęs. Ne pirmus metus nuo gripo besiskiepijantis vyras sako nuėjęs į kasą susimokėti už skiepą, tačiau čia išgirdęs, kad pirmiausia reikalinga gydytojo apžiūra. Visgi Romualdas buvo nusiųstas į skiepų kabinetą.

„Čia man pasakė, kad be šeimos gydytojo siuntimo neskiepys. Pirmą kartą susidūriau su tokiu reikalavimu, nors skiepijuosi ne pirmus metus. Pernai, užpernai atėjau, susimokėjau ir pasiskiepijau, o šiemet paprašė gydytojo siuntimo“, – stebėjosi Romualdas.

Gauti šeimos gydytojos siuntimą, anot jo, būtų anokia problema, jei galėtų pas ją patekti. Pasak pono Romualdo, jo šeimos gydytoja gerai vertinama ir turi labai daug pacientų, tad taloną pas ją gautų dar labai negreitai – tik gruodžio vidury, kai jau ir gripo epidemija gali būti įsisiūbavusi.

„Tai kaip tada pasiskiepyti?“ – apstulbęs panevėžietis.

Jis svarsto, kad iškilus tokiam reikalui gydytoja gal ir priimtų be talono, tačiau pacientų prie jos kabineto visada ir taip daug – nesinori papildomai medikės trukdyti. Romualdas pasakoja dirbantis Klaipėdoje ir grįžęs namo į Panevėžį tiesiog nebeturi laiko domėtis galimybėmis pasiskiepyti kitose klinikose, tačiau mano, kad greičiausiai teks – vis bus greičiau, nei laukti beveik porą mėnesių, kol paklius pas šeimos gydytoją.

Teisinasi nesusikalbėjimu

Panevėžio miesto poliklinikos direktorius Karolis Valantinas sako esantis beveik įsitikinęs, kad žmogus ne taip suprato. Pasak jo, pagal dabartinę tvarką, gydytojo apžiūra prieš skiepijantis būtina. Tai numatoma sveikatos apsaugos ministro įsakyme. Panevėžio miesto poliklinikoje veikia skiepų kabinetas, kuriame ir dirba gydytojas. K. Valantino teigimu, norint pasiskiepyti mokama vakcina, žmogui nebūtina registruotis pas šeimos gydytoją – pakanka skiepų kabineto gydytojo apžiūros. Šis dirba vieną dieną iš ryto, kitą – po pietų. Direktorius svarsto, jog galimas dalykas, jog atėjus Romualdui skiepų kabineto gydytoja nedirbo. Tokiu atveju turi būti pasiūloma ateiti kitu laiku.

„Žmogus turbūt suprato, kad jį nusiuntė pas šeimos gydytoją ir tik tada galės pasiskiepyti“, – mano K. Valantinas.

Pasak direktoriaus, tokia pati tvarka galioja ir ne miesto poliklinikos pacientams. Atėjusiesiems pasiskiepyti nuo gripo reikalingas arba skiepų kabineto gydytojo leidimas, arba iš savo gydytojo atsinešta pažyma, leidžianti skiepytis. Tokia pažyma galioja gana trumpą laiką.

K. Valantino teigimu, tokia tvarka neturėtų piktinti.

„Gal žmogus karščiuoja, gal jau serga – gydytojo apžiūra reikalinga, kad nepakenktum pacientui“, – aiškina direktorius.

Nuo gripo pasiskiepyti nusprendusį vyrą papiktino tvarka poliklinikoje: su tokiu reikalavimu susidūriau pirmą kartą
© "Panevėžio balsas"


Palengvino tvarką

K. Valantino teigimu, šiomis dienomis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kaip tik supaprastino galiojusią tvarką. Dabar paskirti skiepą galės ir slaugytojos bei akušerės.

„Nebereikės gydytojo ir tai sveikintina“, – sako poliklinikos vadovas.

Jo teigimu, nors slaugytojų taip pat trūksta, tačiau dar ne taip smarkiai, kaip šeimos gydytojų. Pastarųjų Panevėžio poliklinika kad ir dabar galėtų įdarbinti bent tris. Visgi direktorius tvirtina, kad nors pacientams ir reikia palaukti ilgiau pas gydytojus, tačiau esą ne iki kone gruodžio vidurio.

Skiepijasi aktyviai

Šiuo metu miesto poliklinikoje nuo gripo panevėžiečiai skiepijasi labai aktyviai.

„Praėjusią savaitę mes jau buvome gavę 800 nemokamų vakcinų ir visas suskiepijome. Laukiame jų kaip dykumoje laukia lietaus. Mums pasakyta, kad nemokamų vakcinų dar gausime mėnesio pabaigoje“, – sako K. Valantinas.

Jo teigimu, mokamų vakcinų, kurių viena poliklinikos pacientui kainuoja per 15 eurų, o ne poliklinikos – daugiau nei 19 eurų – taip pat jau pritrūko. Jų žadėta gauti trečiadienį, bet sutrikus tiekimui vakcinos polikliniką pasieks tik kitą savaitę.

Praėjusio 2018–2019 metų gripo sezono metu Lietuvoje buvo užregistruota 49 677 gripo atvejai, iš kurių 26 baigėsi mirtimi.

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, 2019–2020 m. gripo sezonui valstybės lėšomis rizikos grupių asmenims skiepyti numatyta kiek daugiau nei 144 tūkst. sezoninio gripo vakcinos dozių. 2018–2019 m. gripo sezonui buvo nupirkta per 131 tūkst. vakcinos dozių. Praėjusį gripo sezoną Lietuvoje valstybės lėšomis pasiskiepijo 127 708 tūkst. gyventojų.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras sezonine gripo vakcina pasiskiepyti rekomenduoja kasmet, rudens–žiemos mėnesiais. Reikia maždaug dviejų savaičių, kad žmogaus organizme susidarytų antikūnai kovai su gripo virusu. Didžiausias besiskiepijančių nuo gripo skaičius būna spalio–lapkričio mėnesiais.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(31 žmogus įvertino)
3.5161

Top naujienos

Po Venckienės paleidimo lieka svarbiausias neatsakytas klausimas: koks jos vaidmuo kitose bylose (36)

Antradienį buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė išleista į laisvę. Jai skirtos...

„Žalgiris“ nutrauks sutartį: Perezas neregistruojamas rungtynėms su „Panathinaikos“ (29)

Kauno „Žalgirio“ komanda antradienį Eurolygos devintojo turo susitikime rungtyniaus be Alexo...

Mamadienis už 1 vaiką: Nausėdos pasiūlymas sulaukė palaikymo, bet atsitrenkė į sieną (150)

Iš Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovų sudaryta Trišalė taryba antradienį aptarė...

Šiurpi viduramžių laikų mirties bausmė: moterims jos netaikė dėl labai keistos priežasties (22)

Mirties bausmė yra mirties bausmė – ar yra skirtumas, ar ji taikoma vyrui ar moteriai? Pasirodo,...

Ministerija giriasi didėjančiais medikų atlyginimais, tačiau gydytoja papasakojo, kas jiems labiausiai kelia nerimą (4)

Skelbiama, kad šių metų rugsėjį vieno mėnesio vieno etato gydytojo vidutinis darbo užmokestis...

Skundą dėl suėmimo nagrinėjęs teisėjas Cininas: Venckienė iš Lietuvos išvyko, nepažeisdama jokių draudimų (217)

Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija antradienį nusprendė panaikinti Kauno miesto apylinkės...

Turkija grasina atnaujinti karinę operaciją: Rusija nevykdo pažadų (137)

Turkijos užsienio reikalų ministro Mevluto Cavusoglu pareiškimas, kad esą Rusija nevykdo...

Ypač griežta kardomoji priemonė Venckienei: su apykoje nuo namų negalės nutolti toliau nei 500 m Venckienė šypsojosi, bet buvo nekalbi; papildyta (903)

Antradienį Vilniaus apygardos teismas panaikino Kauno miesto apylinkės teismo sprendimą pratęsti...

Į Belgiją vyko tikėdamasi palmių, bet atrado ką kitą: sutikta moteris pakeitė jos gyvenimą

Sandra Meilūnaitė būdama Lietuvoje niekada nesusimąstė apie dailininkės kelią. Moteris sako...

Iki skausmo pabodo jūsų šukuosena? Štai, kokie plaukų dažymai bus ant bangos šį sezoną TOP 3

Jeigu ombré, sombre, balayage, flamboyage ir kitos ne kartą girdėtos plaukų dažymo technikos...