Virginija Lukošienė
Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrimas ir teismai dėl neteisėtų statybų Pajūrio regioniniame parke, kur jau ir prie jūros sunku prieiti dėl miško kelius pertvėrusių privačių užtvarų, pasipiktinimas dėl statybų Kuršių nerijos nacionaliniame parke, pagaliau Seimo pirmininko Artūro Paulausko raginimas atleisti V.Lukošienę iš pareigų sulaukė netikėto atsako. Praėjusios savaitės posėdyje Vyriausybė V.Lukošienę delegavo antrai kadencijai į tikruosius Europos Sąjungos Regionų komiteto narius.

Kelios dienos iki priimant šį sprendimą Vyriausybė gavo 9 puslapių Aplinkos ministerijos išvadas, kuriose siūloma įvertinti Klaipėdos apskrities viršininko administracijos veiklą. "Aš neabejoju, kad apskritis savo darbo neatliko, nebuvo deramos statybų kontrolės", - "Ekstrai" sakė aplinkos ministro patarėjas Alfonsas Macaitis.

Nors dėl Aplinkos ministerijos informacijos Vyriausybė iki šiol nepriėmė sprendimo, tai nesutrukdė Algirdo Brazausko vadovaujamai Vyriausybei V.Lukošienę antrai kadencijai (2006-2010 metams) deleguoti į atsakingą instituciją. Nuo 2004 metų buvusi įtakingo komiteto, kurio nuomonė privaloma regioninės politikos, aplinkos apsaugos ir švietimo srityse, narė, V.Lukošienė į užsienyje vykstančius posėdžius išdumdavo net neinformavusi Vyriausybės vadovo, kad Klaipėdos apskritis lieka be viršininko. Posėdžiai Atėnuose, Briuselyje, Prahoje ir kituose Europos miestuose per metus trunka vidutiniškai 60 darbo dienų. Komiteto nariai tomis dienomis gyvena viešbučiuose, gauna komandiruotpinigius, padengiamos ir jų kelionės išlaidos.

Vyriausybės kanceliarijos personalo skyriaus duomenimis, Klaipėdos apskrities viršininkė iš anksto nebuvo pranešusi nė apie vieną komandiruotę. Dėl šio V.Lukošienės akibrokšto buvo priimtas Vyriausybės nutarimas dėl komisijos galimam tarnybiniam nusižengimui ištirti sudarymo. Du mėnesius tyrusi apskrities viršininkės komandiruotes, komisija šių metų gegužę skyrė jai tarnybinę nuobaudą - pastabą už Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento pažeidimą.

O nepraėjus nė pusmečiui, V.Lukošienę Vyriausybė vėl delegavo į Regionų komitetą Briuselyje. Komiteto nariai yra savivaldybių ir regionų politikai ir atstovauja įvairiausioms Europos Sąjungos vietos ir regionų administracinių institucijų veiklos sritims. Europos Komisija ir Europos Sąjungos Taryba privalo atsiklausti Regionų komiteto nuomonės, kai priima sprendimus, susijusius su vietos ir regionų administracinėmis institucijomis.

Nejaugi šiame svarbiame Lietuvai komitete niekas kitas iš Klaipėdos regiono, taip pat ir miestų merai, nesugebėtų atstovauti pajūriui, išskyrus V.Lukošienę? Nors ši viršininkė sulaukė pašaipos prisipažinusi, kad vadovauja apskričiai neturėdama Kuršių nerijos nacionalinio parko generalinio plano ir net nebandžiusi juo aprūpinti savo pavaldinių, kontroliuojančių statybas Kuršių nerijoje, akivaizdu, kad Vyriausybė neabejoja V.Lukošienės tinkamumu dirbti tarptautinėje organizacijoje.

A.Brazauskas okupacijos metais sukauptą nomenklatūrinį vadovaujančių kadrų atrankos principą jau sėkmingai pritaikė ne tik Vilniuje, bet primetė ir Briuseliui. Todėl skiriant Lietuvos atstovus į prestižinius postus Europos Sąjungos struktūrose, dažniau atsižvelgiama į partinę priklausomybę ir net tėvus, o ne į Lietuvą pristatančių žmonių sugebėjimus. Antai į ES aukštus postus deleguojama vis daugiau Maskvos ir Leningrado partinių mokyklų absolventų ar kitaip su partine nomenklatūra susijusių asmenų. Neseniai konkursą laimėjusi Europos Komisijos Regioninės politikos generalinio direktoriaus pareigas pradėjo eiti buvusi žemės ūkio viceministrė, Finansų ministerijos sekretorė Natalija Kazlauskienė-Kazarina, kurios tėvai į Lietuvą pokario metais atvyko su Vetrovo divizija. Šiuo metu ES institucijose dirba apie 350 lietuvių.

Pirmadienio "Ekstroje" taip pat skaitykite:

„Mažeikių nafta“: skaidrumas ir grėsmės nacionaliniam saugumui

Naujoji naftos krizė – pasaulis po 2010-ųjų

Mykolas Sluckis: gyvenimo miražas

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vilniuje pasikėsinta nužudyti Lietuvos fitneso čempionę: suimtas garsus sportininkas (410)

Pragaras tęsėsi metų metus, tačiau Lietuvos ir Europos fitneso čempionė Ilona Kokoš taip ir...

Medikų pasakojimai glumina: dar nėra nė 18-kos, o geria iki komos ir psichozės (5)

Kol visas dėmesys nukrypęs į 18-mečius ir 19-mečius, kuriems nuo sausio 1 d. uždrausta pirkti,...

Rengia naujoves pacientams: prie pigiausių vaistų pratins prievartiniu būdu

Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM ) imasi strategijos, kuri turėtų ilgainiui pacientus įpratinti...

Ėmėsi pilnametystės dar nesulaukusių paauglių gaujos: dviejų merginų mamos sako, kad reikia pagalbos (115)

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, paauglių merginų gaujos sumuštos...

Ispanijos žiniasklaida skelbia apie du Tenerifėje nuskendusius lietuvius papildyta 15.24 (39)

Ispanijos žiniasklaida skelbia apie Tenerifėje nuskendusius du lietuvius.

Sustabdyta populiaraus kelionių pardavėjo licencija (65)

Valstybinis turizmo departamentas laikinai sustabdė vieno iš didžiausių Lietuvoje kelionių...

Jauna mama pademonstravo geležinę valią ir 27 kilogramų atsikratė ne sporto salėje ko teko atsisakyti (22)

Jauna moteris pademonstravo geležinę valią – ji sulieknėjo 27 kg, norėdama tapti geresne,...

Kraupaus švedų žurnalistės nužudymo atomazga: byla yra labai neįprasta ir ypač bjauri (3)

Danų išradėjui Peteriui Madsenui antradienį buvo pateikti oficialūs kaltinimai dėl švedų...

Valstybės kontrolė imsis valstybinės žemės (16)

Valstybės kontrolė šiemet planuoja baigti auditus, susijusius su valstybinės žemės valdymu,...

Prašoma skelbti kredito unijos Centro taupomosios kasos bankrotą (10)

Lietuvos banko valdyba pripažino kredito uniją Centro taupomąją kasą nemokia ir visam laikui...