aA
Nebaigtuose statyti ir neįrengtuose Valdovų rūmuose-muziejuje jau yra įdarbinti 72 žmonės. Rudenį priimta naujausia darbuotoja - trečioji direktoriaus pavaduotoja. Lapkričio pradžioje nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai pradėjo dirbti direktoriaus pavaduotoja, atsakinga už kultūrinę veiklą.
Neveikiančiuose Valdovų rūmuose dirba 72 darbuotojai
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)

Konkursą į šią vietą laimėjo istorikė Jolanta Karpavičienė. Be jos direktoriaus Vydo Dolinsko pavaduotojais dar dirba Dainius Malinauskas bei Eduardas Kauklys.

Už personalo reikalus atsakingas pavaduotojas D.Malinauskas tikino BNS, kad J.Karpavičienė - paskutinė nauja rūmų darbuotoja.

"Didžioji dalis darbuotojų priimta, kai institucija atsidarė - metų pradžioje. Galbūt jus glumina, kad buvo neseniai skelbimas direktoriaus pavaduotojo vietai užimti ir buvo konkursas. Paskutinis darbuotojas ir buvo Jolanta Karpavičienė, kuri laimėjo konkursą. Prieš tai - seniai (priimti nauji darbuotojai - BNS)", - kalbėjo D.Malinauskas.

Anot jo, direktoriaus pavaduotojo atlyginimas "į rankas" siekia per 2000 litų.

Direktoriaus pavaduotojo duomenimis, įstaigoje iš viso yra 72 darbuotojai, šiuo metu dirba 70 žmonių - du, anot jo, yra vaiko priežiūros atostogose.

Valdovų rūmų statyba dėl lėšų stygiaus iki šiol nėra baigta, nors juos planuota atidaryti 2009 metų liepos 6-ąją per oficialias Lietuvos tūkstantmečio iškilmes. Tikintis, kad rūmai duris atvers tą dieną, planuota, kad juose dirbs 150 žmonių.

"Kuriant instituciją, buvo manoma, kad kai ji atsivers pilnai, joje turėtų dirbti apie 150 darbuotojų. Buvo argumentuotai suskaičiuota, kiek turėtų dirbti. Bet statybos nepasibaigė, todėl tiek jų nėra", - tikino D.Malinauskas.

Rūmų direktorius V.Dolinskas tvirtino, kad esami darbuotojai turi daug veiklos.

"Turime kaupti ir saugoti eksponatus, priimamus iš Pilių tyrimų centro, perimamus iš Lietuvos dailės muziejaus, rengiame parodas - 3 Tūkstantmečio parodos, Liublino paroda, kitais metais Žalgirio paroda planuojama, - rengiame edukacinius užsiėmimus, ekskursijas, vykdome leidybinį darbą ir taip toliau. Skyriuose, kurie dirba su turiniu, suformuoti jų branduoliai, ir jie veikia. Vyksta restauravimo darbai, radinių konservavimo ir panašiai", - pasakojo V.Dolinskas.

Biudžetinė įstaiga - nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai įsteigta nuo šių metų sausio 1-osios. Valdovų rūmų steigėjas yra Kultūros ministerija, tačiau įstaiga yra savarankiška asignavimų valdytoja.

Valdovų rūmams kitąmet numatoma skirti 12 mln. litų.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, kad baigti rūmų statybą artimiausiu metu nėra jokių galimybių. Remiantis skaičiavimais, tam dar reikėtų 150 mln. litų.

Valdovų rūmams nuo 1995 metų jau išleista daugiau kaip 200 mln. litų.

Prieštaringai vertinamas Valdovų rūmų atkūrimas yra vienas didžiausių kultūros srities investicinių projektų nepriklausomos Lietuvos istorijoje.

Prieš 200 metų nugriauti Vilniaus žemutinės pilies Valdovų rūmai yra atkuriami virš 1987-2001 metais atkastų rūmų liekanų. Tai Vilniaus pilių komplekso sudėtinė dalis - kunigaikščių rūmai, stovėję tarp Katedros ir Pilies kalno. Rūmai susideda iš keturių korpusų su uždaru kiemu.

Sprendimas atstatyti Valdovų rūmus sulaukė prieštaringų vertinimų ir visuomenėje, ir tarp istorikų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje: po 12 val. kelionės į Vilnių atvyko ekspresas iš Talino (433)

Antradienį 21:00 į Vilniaus geležinkelio stotį atvyko specialus geležinkelio ekspresas iš...

Po skaudžios netekties medikas paaiškino, kokia liga labiausiai kamuoja darbingo amžiaus jaunus žmones: čia yra paradoksas (178)

Visuomenę ir vėl sukrėtė žinia apie iš gyvenimo pasitraukusį mediką. Praėjusį penktadienį,...

Nebegąsdins jokios šalnos: netrukus į Lietuvą sugrįš šiltesni orai (7)

Trečiadienį Lietuvos orus vis dar lems šalto, mums jau įkyrėjusio ciklono vakarinis pakraštys.

Roma Macijauskaitė | D+

Miškininkas: kodėl reikia kirsti medžius ir kaip klimato kaita keičia miško veidą – stebimi anksčiau nematyti reiškiniai

„Mūsų, miškininkų , rūpestis – auginti ir veisti miškus, saugoti juos nuo žvėrių ir...

Po pasibaigusių rinkimų Rusijoje neatmeta net kraštutinio scenarijaus: nieko nebeįmanoma padaryti (684)

Nebuvo jokių abejonių, jog Kremliaus režimas per šį savaitgalį vykusius Rusijos Valstybės...

Su Čanaku susirėmęs amerikietis – FIBA juodajame sąraše (5)

Praėjusiame sezone Panevėžio „Lietkabeliui“ atstovavęs, bet finišo tiesiojoje dėl klubo...

9 dalykai, kuriuos kiekviena moteris turėtų išguiti iš savo gyvenimo (7)

Gerbiamieji, šiandien rašau apie dalykus, kuriuos, mano galva, reikia skubiai eliminuoti iš...

Edmundas Jakilaitis | D+

Apie karybą: brutalus žaidimas – kas pirmas pradėjo naudoti informacines technologijas kaip kovos priemonę?

Tai – jau trečiasis Edmundo Jakilaičio pokalbis apie karybą su Vilniaus universiteto Istorijos...

Londone pristatė, ką rengsimės ateinantį pavasarį (30)

Dizaineris Bora Aksu savo kolekcijos pristatyme Londono mados savaitėje prisiminė Amsterdamo...