aA
Politiniai oponentai, Seimo nariai konservatorė Rasa Juknevičienė ir buvęs valdančiosios „valstiečių“ frakcijos narys Povilas Urbšys sutarė dėl bendradarbiavimo Panevėžyje, kad nebūtų perrinktas korupcija įtariamas meras Rytis Račkauskas.
© DELFI montažas

Politikai pasirašė susitarimą, kad konservatoriai per antrąjį Panevėžio miesto mero rinkimų turą rems su R. Račkausku kovojančio P. Urbšio kandidatūrą.

Paties mero teigimu, tai yra įrodymas, kad konservatoriai bei P. Urbšys nepaiso politinių įsitikinimų ir tiesiog ieško būdų užsitikrinti valdžią.

P. Urbšys BNS sakė, kad sutarimas su konservatoriais „ne iš meilės gimė, o iš bendro reikalo dirbti miestui“.

„Mes imamės atsakomybės už Panevėžį ir mes pademonstruojame, kad mūsų neveda siauri politiniai interesai, mes sugebame peržengti per savo nuoskaudas vardan bendro tikslo“, – teigė parlamentaras.

Panevėžio meru siekiantis tapti politikas tvirtino, kad jis ir konservatoriai „vertybine prasme deklaravom tą patį – skaidrumą“.

„Jei mes nesugebėsime susitelkti, tas asmuo, kuris siejamas su neskaidrumu, jis vienaip ar kitaip įtvirtins savo statusą ir svarbiausia tai bus įtvirtinta ir žmonių sąmonėje, kad jie gali rinkti tą asmenį, kuris miestą padarys savo bylos įkaitu“, – kalbėjo P. Urbšys.

Juknevičienė: nuomonė apie Urbšį nepasikeitė

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Panevėžio skyriui vadovaujanti R. Juknevičienė ne kartą yra sakiusi, kad politinę atsakomybę dėl merui R. M. Račkauskui pateiktų įtarimų korupcijos byloje turi prisiimti būtent P. Urbšys.

2015 metais R. Račkauskas Panevėžio meru išrinktas kaip P. Urbšio judėjimo „Kartu“ kandidatas, tačiau nuo pernai birželio dėl teisėsaugos įtarimų jis nušalintas nuo pareigų.

Anksčiau R. Juknevičienė teigė, kad įtarimai miesto merui yra „jokios politinės atsakomybės neturinčių komitetų darbo pasekmė“, o dėl to atsakingi ir į nuošalę turi trauktis tiek R. Račkauskas, tiek P. Urbšys.

Politikė sekmadienį BNS sakė šios nuomonės neišsižadanti, tačiau tvirtino, kad partija negali remti korupciniais nusikaltimais įtariamo kandidato.

„(...) jei jis nušalintas ateis į pirmąjį tarybos posėdį, tai jis ir prisiekti negalės. Panevėžiečiai gali išrinkti merą, kuris negalės net būti meru“, – teigė politikė.

Pasak jos, su P. Urbšiu sutarta dirbti ir valdančiojoje koalicijoje, ir opozicijoje, jeigu R. Račkauskas būtų išrinktas meru.

R. Račkauskui įtarimai dėl prekybos poveikiu ir piktnaudžiavimo tarnyba pateikti pernai birželį. Teisėsauga įtaria, kad Panevėžio savivaldybėje duota neteisėtų nurodymų tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

Politikas kaltinimus neigia ir kaltina buvusį ilgametį Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos vadovą P. Urbšį siekiu su juo susidoroti.

Meras kaltina desperacija

R. Račkauskas pareiškė, kad konservatorių ir P. Urbšio bendradarbiavimas yra vienadienis ir rodo desperatišką siekį patekti į valdžią.

„Po pirmojo rinkimų turo rezultatų, kai rinkėjai parodė menkesnį nei bet kada pasitikėjimą ir TS-LKD, ir Povilo Urbšio judėjimu, tokio scenarijaus buvo galima tikėtis“, – teigė meras. Jo komentarą BNS perdavė R. Račkausko judėjimas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“.

„Tačiau toks aršių politinių oponentų susibičiuliavimas prisidengiant menama kova su korupcija daugiau nei aiškiai parodo rinkėjams, kad ir įsitikinimai, ir viešai deklaruojamos vertybės be skrupulų nustumiamos į šalį, kai desperatiškai bandoma rasti galimybę patekti į valdžią“, – kalbėjo R. Račkauskas.

„Panašu, kad P. Urbšiui nebetrukdo, jog su TS-LKD į tarybą pateko korupcijos byloje teisiamas Vitalijus Satkevičius, o TS-LKD gali dirbti su tuo, kuris jų Panevėžio skyrių ir skyriaus pirmininkę ne kartą yra išvadinęs pačiais spalvingiausiais epitetais“, – pridūrė jis.

V. Satkevičius kaltinamas Lietuvos krepšinio federacijos byloje. Vilniaus apygardos teismas pernai spalį jį ir kitus kaltinamuosius išteisino, tačiau nuosprendį prokuratūra apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui.

Per pirmąjį rinkimų turą R. Račkauskas surinko 28,6 proc. balsų, o P. Urbšys – 18 procentų. Konservatorių kandidatė Indiana Grigienė liko trečioje vietoje, už ją balsavo 15 proc. rinkėjų.

R. Račkausko rinkimų komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ iškovojo aštuonis mandatus savivaldybės taryboje, konservatoriai – penkis, P. Urbšio komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU“ – keturis mandatus. Dar tris mandatus gavo „valstiečiai“, po du mandatus – socialdemokratai, liberalai ir Žaliųjų partija.

Antrasis merų rinkimų turas vyks kovo 17 dieną.

BNS
It is prohibited to copy and republish the text of this publication without a written permission from UAB „BNS“.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(22 žmonės įvertino)
3.5909

Top naujienos

Kodėl Šimonytei nepadėjo nei feisbukas, nei garsenybės: ekspertai vardina tokio rezultato priežastis (375)

Ingrida Šimonytė savo prezidentinėje kampanijoje pasirinko autentiškumą prieš populiarumą,...

EP rinkimų rezultatai: kas važiuoja atstovauti Lietuvai, o kas lieka be darbo papildyta 06:30 (418)

Iš karto po vidurnakčio VRK paskelbė pirmuosius Europos Parlamento rinkimų rezultatus. O netrukus...

Nausėda laimi rinkimus dideliu atotrūkiu: noriu padėkoti visiems konkurentams papildyta 06:14  (2758)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuvos prezidento rinkimus dideliu atotrūkiu laimi Gitanas Nausėda.

Europoje baigėsi EP rinkimai: pergales švenčia ir euroskeptikai, Le Pen laimėjo prieš Macrono judėjimą atnaujinta 08:14 (54)

Praėjus sekmadienį vykusiems EP rinkimams, rezultatai rodo, kad daugumoje valstybių į Europos...

Rimvydas Valatka. Nausėda – pirmasis prezidentas be politinio užnugario (163)

Nausėda pasiėmė tai, kas buvo padėta. Lietuva turi pirmą prezidentą – politikos...

Bloomberg vedamasis: kokia Europai nauda iš migracijos? (20)

Pradėsime nuo geros naujienos: praėjusiais metais maždaug 150 000 migrantų bandė neteisėtai...

Paradoksas: baudžiame vaikus už tai, kad jie – žmonės (2)

Vaikai turi išmokti gerai elgtis, o suaugusieji turi tapti jiems pavyzdžiu. Būtent mes,...

Gabrielius Landsbergis: kviesiu Šimonytę vesti TS-LKD sąrašą 2020 Seimo rinkimuose (186)

Savo „Facebook“ paskyroje Gabrielius Landsbergis parašė, kad pasveikino telefonu Gitaną...

Jei norite būti žvalūs, sveiki bei gyvybingi, šių maisto medžiagų turite suvalgyti dvigubai daugiau nei iki šiol (1)

Kas yra s kaidulinės medžiagos ? Ar vartojame jų pakankamai? Kaip jomis praturtinti savo racioną?...