Per praėjusią parą, nuo antradienio vidurnakčio iki trečiadienio, pasieniečiai iš Baltarusijos į Lietuvą nenustatytose vietose neleido patekti 96 migrantams. Pirmadienį buvo neįleista 120 užsieniečių, sekmadienį – 67, šeštadienį šis skaičius buvo pakilęs iki vieno didžiausio nuo rugpjūčio pradžios – 183. Penktadienį pasieniečiai neįsileido 76 migrantų, ketvirtadienį – 57, trečiadienį – 79.

Dėl humanitarinių priežasčių draudžiamose vietose į Lietuvą įleistų užsieniečių antradienį nebuvo.

Tarnybinių ginklų ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Vakare Užsieniečių registracijos centre Medininkuose moterų sektoriuje gyvenančios, pirminiais duomenimis, penkios Afrikos šalių gyventojos pradėjo kelti neramumus.

Iš pradžių jos užsipuolė tame pačiame sektoriuje gyvenančią irakietę, bandė atimti jos turėtus daiktus, grasino, triukšmavo. Įsikišus pareigūnams įsiaudrinusios migrantės norėjo prasiveržti pro sektoriaus vartus.

Šūkaujančias ir agresyviai besielgusias afrikietes ramino sektoriaus apsaugą užtikrinantys pasieniečiai bei jiems talkinantys Lenkijos policijos pareigūnai. Viena prieglobsčio prašytoja incidento metu įkando ją nuraminti norėjusiam VSAT pareigūnui į ranką bei taikėsi įkąsti į petį.

Ją atstūmus užsienietė į ranką įkando sektoriaus vartų atidaryti neleidusiam Lenkijos pareigūnui. Kai ji vėl buvo nustumta, moteris ir toliau nepaisė reikalavimų apsiraminti bei puolė dar vieną Lietuvos pasienietį taikydamasi įkąsti jam į kaklą.

Tapo aišku, kad žodiniai perspėjimai yra neveiksmingi, o užsienietė nesiliaus puldinėjusi. Konfliktui įkaitus vienas Lenkijos policininkas atstūmė užpuolikę ir iš tolėliau papurškė ašarinių dujų. Afrikietė spėjo šiek tiek nusisukti ir iškart aprimo. Chuliganiškus veiksmus nutraukė ir kitos maištautojos.

Į centrą atvykę greitosios pagalbos medikai apžiūrėjo įkandimus patyrusius ir toliau tarnybą tęsusius pareigūnus. Rimtesnės pagalbos jiems neprireikė, išskyrus užklijuoti pleistrus įkandimo vietose. Dujomis ramintai užsienietei medikų pagalbos irgi neprireikė.

Po incidento nakčiai sektoriaus apsauga buvo dar sustiprinta, daugiau neramumų nebūta.

Sprendžiamas klausimas dėl ikiteisminio tyrimo už pasipriešinimą pareigūnams pradėjimo.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (259)