Švedijos diplomatė Ulrika Eva Maria Cronenberg-Mossberg pažymėjo, kad jos šalyje vaikai taip pat saugomi nuo įvairių dalykų, bet homoseksualumas neprilyginamas smurtui.

Kaip po susitikimo D. Grybauskaitė sakė žurnalistams, diplomatai jos klausinėjo apie įstatymą „to paties, kaip visi": „Visi labai nustebę ir nenorėtų, kad Lietuva skambėtų tik taip, blogąja prasme. Kalbėjome, kad įstatymą reikėtų kiek įmanoma greičiau pataisyti."

Anot prezidentės, nepilnamečius reikia saugoti, bet ne tokiais metodais, kokie numatyti Seimo priimtame įstatyme. Šie metodai, D. Grybauskaitės žodžiais, panašūs į tarybinius. Šį pusmetį ES pirmininkaujančios Švedijos ambasadorė U. E. M. Cronenberg-Mossberg neslėpė, kad daugybė žmonių domisi naujuoju įstatymu, apie jį kalbama ne tik šios valstybės, bet ir Europos Parlamente.

Paklausta, kaip šie klausimai reglamentuojami jos šalyje, diplomatė teigė: „Mes nedraudžiame laisvos kalbos." U. E. M. Cronenberg-Mossberg pažymėjo, kad Švedijoje taip pat stengiamasi vaikus apsaugoti nuo siaubingų vaizdų ir kitų dalykų, „bet nemanome, kad homoseksualumas yra tas pats, kas smurtas". Prezidentė, buvusi priversta pasirašyti Seimo priimtą įstatymą, žada siekti jį pakeisti.

Anot D. Grybauskaitės atstovo spaudai Lino Balsio, netrukus turėtų būti sudaryta speciali darbo grupė pataisoms parengti.

Savo ruožtu premjeras Andrius Kubilius, malšindamas dėl nepilnamečių apsaugos įstatymo kilusią audrą, norėtų uždrausti propaguoti bet kokius lytinius santykius, ne vien homoseksualius, biseksualius ar poligaminius. Būtent ši nuostata sulaukė žmogaus teisių gynėjų ir homoseksualų pasipiktinimo tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (11)