aA
Po viešų nesutarimų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Priežiūros komitetas siūlo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkui, partijos nariui Mykolui Majauskui atsiimti su Vyriausybe nesuderintas idėjas kitų metų valstybės biudžeto projektui. To nepadarius, konservatorių Priežiūros komitetas rekomenduoja ne tik keisti komiteto pirmininką, bet ir pačiam M. Majauskui išstoti iš partijos.
Mykolas Majauskas
Mykolas Majauskas
© DELFI / Karolina Pansevič

Delfi šaltinių teigimu, nors planuota, kad sankcijos partijos nariams bus tik biudžeto priėmimo stadijoje, visgi priemonių prieš M. Majauską TS-LKD nusprendė imtis jau dabar.

  • „2. Rekomenduoti TS-LKD deleguotam Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Mykolui Majauskui laikytis TS-LKD Prezidiumo priimto nutarimo ir atsiimti pateiktus nesuderintus pasiūlymus. Dėl bet kokių priežasčių negalint laikytis TS-LKD Prezidiumo nutarime įtvirtintų pozicijų, atsisakyti patikėtų vadovaujančių pareigų komitete bei narystės TS-LKD. To nepadarius, rekomenduoti TS-LKD frakcijai išrinkti ir deleguoti naują Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką;
  • 3. Priminti TS-LKD nariams, kad bendrų rekomendacijų ir sprendimų nesilaikymas suteikia pagrindą taikyti TS-LKD įstatuose numatytas partinės atsakomybės priemones inter alia draudimą būti TS-LKD kandidatu artimiausiuose Seimo, savivaldos, Europos Parlamento ar Prezidento rinkimuose“, – rašoma Priežiūros komiteto rekomendacijoje, kurią gavo portalas.

Majauskas atšaukti parašo nežada

Pats M. Majauskas Delfi sakė net ir po tokio TS-LKD Priežiūros komiteto sprendimo neatsisakantis savo iniciatyvų ir parašo neatšauksiąs.

„Vyriausybė parengė biudžetą atsakingai ir profesionaliai. Daugeliu klausimu yra platus sutarimas ir šis biudžetas bus neabejotinai patvirtintas Seime. Diskusijos dar vyksta dėl kelių susijusių projektų, kur šiek tiek išsiskyrė nuomonės dėl mokesčių smulkiam verslui.

Biudžeto ir finansų komitetas priėmė sprendimą, kuriuo ateinančiais metais kultūros, sporto ir maitinimo paslaugoms mokesčiai nebūtų didinami. Tokį sprendimą palaikau ir nematau, jokių objektyvių dalykinių argumentų balsuoti kitaip. Jei mokesčius smulkiam verslui didinsime, didelė dalis tiesiog sugrįš į šešėlį ir planuojamų pajamų nesurinksime“, – teigė BFK pirmininkas.

Priežiūros komiteto pirmininkas paaiškino situacija

TS-LKD Priežiūros komiteto pirmininkas Valdas Benkunskas Delfi paaiškino, kad kiek anksčiau paskelbtas partijos prezidiumo nutarimas labai aiškiai pasakė, jog bendrapartiečiai neturi teikti idėjų, nesuderintų su Vyriausybe, kitų metų valstybės biudžeto projektui.

„13 dieną buvo priimtas prezidiumo nutarimas, na, o 19 dieną, po savaitės, matėme, kad BFK pirmininko vadovaujama komiteto sudėtis toliau visgi tęsia tą nuostatą. Dėl to lengvatinio PVM linija buvo toliau tęsiama. Toks mūsų sprendimas ir buvo, nelaukiant, kol bus galutinis balsavimas Seime, kolegas Seimo narius, kurie priklauso Tėvynės sąjungai, dar kartą paraginti laikytis prezidiumo priimto nutarimo turinio. Priminėme, kad partijos sprendimai privalomi visiems partijos nariams“, – Delfi sakė V. Benkunskas.

Jei M. Majauskas parašo neatšauks, naują BFK pirmininką, pasak jo, turės deleguoti frakcija.

„Akivaizdu, kad M. Majauskas ne iš dangaus nusileido į šias pareigas, partija jį delegavo. Jei partijos sprendimai nėra vykdomi partijos nario, tai akivaizdu, ka dgali būti ieškoma kito žmogaus, kuris tos partinės drausmės ar partijos linijos laikysis drausmingiau“, – pridūrė V. Benkunskas.

Mykolas Majauskas, Ingrida Šimonytė
Mykolas Majauskas, Ingrida Šimonytė
© DELFI montažas

Kada kilo nesutarimai?

Vyriausybei pristačius 2023 m. valstybės biudžeto projektą, tarp valdančiųjų kilo nesutarimai dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos maitinimo, kultūros, poilsio ir sporto paslaugoms. Ministrų kabinetas siūlė lengvatą pratęsti iki 2023 m. birželio 30 d., tačiau keturi konservatoriai – tarp jų ir BFK pirmininkas Mykolas Majauskas – balsavo už „laisviečių“ pataisą, kuria lengvata būtų pratęsta iki metų pabaigos. Vėliau BFK pirmininkas registravo dar vieną su Vyriausybe nesuderintą pataisą.

Tokia M. Majausko laikysena partijos viduje įžiebė ginčą – kaip rašė portalas lrytas.lt, BFK pirmininkui teko klausytis kritikos iš TS-LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, konservatorių gretose pasigirdo raginimų M. Majauskui pasitikrinti pasitikėjimą.

M. Majausko maištą sieja su atmesta kandidatūra į Audito Rūmus

Svarstydama, kodėl BFK pirmininkas atvirai palaiko kitą, ne Vyriausybės politikos liniją, premjerė užsiminė, kad politiko maištas gali būti susijęs su Europos Audito Rūmais. Po ilgų derybų tarp Vyriausybės ir Prezidentūros į šią Europos Sąjungos instituciją buvo deleguota konservatorė, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Laima Liucija Andrikienė.

Konservatorių prezidiumas neseniai įpareigojo Seimo frakcijos narius neteikti su Vyriausybe nesuderintų pasiūlymų biudžetui bei nepalaikyti atitinkamų siūlymų, kuriuos teiktų kiti parlamentarai, tačiau keletas Seimo konservatorių į tai neatsižvelgė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(58 žmonės įvertino)
3.7931

Top naujienos

Vitoldas Jančis

Rusijos ekspertas: patriarchas Kirilas padarė tai, ko net Putinas neprašė

Žymus Rusijos filosofas ir teologas Andrejus Kurajevas per išskirtinį interviu „Delfi“ sutiko...

Labiausiai automatizuotos baldų gamyklos vadovas – apie didesnių algų neprašančius robotus ir „Ikea“ žavinčius Lietuvos baldininkus

Praėjusiais metais Klaipėdos pašonėje atidarytas SBA koncerno baldų fabrikas „Inno Line“ –...

Nepamirškite persukti laikrodžio: nuo šiol teks keltis anksčiau

Jau šią naktį laikrodžių rodykles suksime viena valanda į priekį. Taip Lietuvoje įsigalios...

Skaudus pareigūnų „eksperimentas“ už grotų: „nuskriaustąjį“ nutarė apgyventi pas „bachūrus“

Žemiausiai „nuskriaustųjų“ kastai priklausantys nuteistieji negali gyventi kartu su...

Paaiškėjo, kaip „Starlink“ begėdiškai apribojo paslaugas Ukrainos kariams (7)

Jungtinių Amerikos valstijų milijardieriaus Elono Musko valdoma bendrovė „ SpaceX “ Ukrainoje...

Lietuva, Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą, kaip dar stipriau prispausti Putino režimą (4)

Lietuva , Lenkija ir Estija siūlo Vakarams būdą kaip dar stipriau prispausti Vladimiro Putino...

Putinas: Rusija dislokuos taktinius branduolinius ginklus Baltarusijoje dar papildyta (31)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusija ketina Baltarusijos teritorijoje...

Gydytojas išvardijo sutrikusios žarnyno veiklos simptomus: tai gali išprovokuoti kitas rimtas ligas

Žarnyno būklė daro itin didelę įtaką visam organizmui, net ir emocijoms. Apie tai laidoje „...

Dovilė Jablonskaitė

Apipjaustymas: ilgo lytinio akto pageidaujantys vyrai apie tai svajoja, bet urologai perspėja – dievulio duota ne šiaip sau

Gimus mergaitei dar gimdymo namuose užakcentuojama: keičiant sauskelnes prausti tik laikant...

Low De Wei

JAV plinta mirtinai pavojinga grybelinė infekcija: yra du būdai, kaip ji gali paveikti žmogaus organizmą simptomai būdingi daugeliui kitų paplitusių ligų

JAV plintančio mirtinai pavojingo, vaistams atsparaus grybelio atvejų smarkiai padaugėjo COVID-19...