Klausimas, ar Prancūzijos vadovas dalyvaus NATO susitikime kilo po to, kai savaitgalį jis atšaukė savo vizitą į Vokietiją. Tada buvo teigiama, kad prezidentas dėl vidaus politinės situacijos ateinančiomis dienomis turi likti Prancūzijoje, šeštadienį pranešė Eliziejaus rūmai ir Vokietijos prezidentūra. E. Macronas telefonu kalbėjosi su vokiečių kolega Franku Walteriu Steinmeieriu ir informavo jį apie padėtį savo šalyje, sakė F. W. Steinmeierio atstovė.

Antradienį pranešta, kad smurtas pastarąją parą Prancūzijoje sumažėjo perpus.

Neramumai Prancūzijoje

Delfi primena, kad riaušės kilo prieš savaitę, policijai sustabdžius automobilį ir nušovus jį vairavusį paauglį.

Praėjusią naktį visoje šalyje buvo areštuoti 72 žmonės, įskaitant 24 Paryžiuje ir jo apylinkėse, sudeginti arba apgadinti 24 pastatai, sakoma pranešime. Taip pat buvo padegtos 159 transporto priemonės, užregistruoti 202 šiukšlių dėžių ar kitų viešų vietų padegimai. Užpultos keturios policijos ir žandarų būstinės, bet niekas nebuvo sužeistas.

Visoje Prancūzijoje, kaip ir ankstesnes dvi naktis, buvo mobilizuoti 45 tūkst. policijos pareigūnų.

Riaušės Prancūzijoje tęsėsi visą savaitę, po paauglio žūties atsinaujino kaltinimai šaliai sisteminiu rasizmu saugumo pajėgose.

Pirmadienį Prancūzijos merai rengė mitingus ir ragino nutraukti smurtinius susirėmimus. Antradienį prezidentas Emmanuelis Macronas turi susitikti su 220 savivaldybių, nukentėjusių per riaušes, merais. E. Macronas ragina „pradėti kruopštų, ilgalaikį darbą, reikalingą siekiant suprasti šiuos įvykius lėmusias priežastis“, sakė prezidento biuro pareigūnas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją