aA
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad pavienės tragedijos dėl mobingo darbo vietoje negali tapti atspirties tašku spręsti problemoms. Anot ministrės, jos turi būti sprendžiamos nuosekliai ir visada.

M. Navickienė teigė, jog susitikime dėl mobingo darbo vietoje dalyvavo visos atsakingos institucijos.

„Šiandien turėjome susitikimą darbo grupės, kuri sprendė psichologinio smurto darbe situaciją. Labai džiaugiuosi, kad susitikime dalyvavo ir profesinės sąjungos, darbdavių atstovai, Sveikatos apsaugos ministerija, valstybinė darbo inspekcija. Tai yra tos institucijos, kurios gali priimti sprendimus gerinančius galimybė darbuotojams gauti pagalbą“, – sakė ministrė.

Ji pabrėžė, kad pavienės istorijos, kaip šią savaitę garsiai nuskambėjusi istoriją apie iš gyvenimo pasitraukusią jauną Šiaulių medikė, turi būti sprendžiamos prieš joms atsitinkant.

„Pavienės tragedijos nebeturėtų būti kaip atspirties taškais sistemiškai spręsti problemas, tai mes turėtume daryti nuosekliai ir visada“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė.

„Mūsų visuomenė vis dar yra smurto visuomenė, toleruojanti smurtą. Ir norėčiau prisiminti, kaip mums sekėsi kalbėti apie psichologinį, emocinį smurtą prieš vaikus, tada mūsų visuomenė pradėjo keistis. Priėmus įstatymą smurto prieš vaikus artimoje aplinkoje pradėjo mažėti. (…) Lygiai tas pats dalykas turėtų būti taikomas ir darbe.

Pagrindinė mintis, kurią šiandien išsakiau partneriams yra tokia – mes labai daug kovojame už tai, kad darbuotojai turėtų tinkamą atlyginimą, tinkamą infrastruktūrą, kad veiktų liftai, nekristų čerpės nuo stogo. Tačiau psichosocialinės rizikos veiksniai vis dar yra tarsi antrinė problema“, – pažymėjo ministrė.

Ji pabrėžė, jog tai vis dar nėra tinkamą vertą turinti aplinkybė.

„Priėmėme sprendimą, kad Valstybinė darbo inspekcija turi stiprinti savo pajėgumus ir atskirai nuo 2022 metų turėtų naują skyrių, kuris rūpintųsi psichikos sveikatos klausimais darbe, užsiimtų tų ginčų analize“, – apie pokyčius pranešė M. Navickienė.

Delfi primena, kad pirmadienį pranešta, kad iš gyvenimo pasitraukė jauna medikė dirbusi Šiauliuose. Jos artimieji kalba apie turimus įrodymus dėl darbo vietoje patirto mobingo. Dėl to artimieji kreipėsi į teisėsaugą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(22 žmonės įvertino)
3.1818

Top naujienos

Vladimiras Laučius

Leonas Aronas: nepamirškime apie Putino tikėjimą, kad pralaimėjęs visada privalai keršyti Rusijai teliko 6-8 mėnesiai (5)

Nesėkmės fronte ir Vakarų daromas ekonominis spaudimas palieka Kremliui ne daugiau kaip 6 ar 8...

Investuotojų susidomėjimas Lietuva mažėja: konkurencinėje kovoje koją kiša elektros kainos (16)

Užsienio kapitalo investicijoms Lietuvoje įtakos turės pasaulinės ekonomikos tendencijos bei šiuo...

Sienų rusams neuždariusios šalys pamatė, ko dar nemačiusios: netrukus Rusijoje numatytas karo padėties įvedimas (1)

Bėgančiųjų iš Rusijos skaičiai auga: vien į rusams bevizes šalis, manoma, paspruko daugiau nei...

Nurodė, nuo ko dabar priklausys Putino sprendimas: atsiranda vis daugiau aiškumo vienas faktorius ypač svarbus

Prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys įsitikinęs, kad Rusijos prezidento Vladimiro...

Dalia Daškevičiūtė

Lietuvoje šią bakteriją turi apie 70 proc. žmonių, tačiau nedaugelis tai žino: negydant gali sukelti rimtų sveikatos problemų (3)

Manoma, kad Lietuvoje šia infekcija gali sirgti apie 70 proc. žmonių, tačiau tik nedidelė dalis...

Karas Ukrainoje. Šaltiniai: penktadienį – naujas Putino kreipimasis, aneksuotai „apygardai“ jau numatytas vadovas  Ukraina patvirtino apie dar vieną skaudų smūgį Rusijos pajėgoms

Ukrainos generalinis štabas pirmadienį vakare paskelbtame pranešime netiesiogiai patvirtino...

Neliks dar vieno skrydžio iš Vilniaus: uždaromas vienas iš JK oro uostų

Donkasterio Šefildo oro uosto (DSA) savininkas pareiškė, kad oro uostas užsidarys, nes...

Masiškai per sienas bėgantys rusai kelia esminį klausimą: ko dabar imsis Kremlius

Rusijos visuomenė turės išeiti iš šovinizmo, putinizmo bei rusiškojo fašizmo stadijos ir...

Ukraina gavo pirmąsias NASAMS raketų sistemų baterijas: garantuos daug veiksmingesnę gynybą

Ukrainos ginkluotosios pajėgos iš Jungtinių Amerikos Valstijų gavo pirmąsias dvi Nacionalinių...