aA
Prezidento sutuoktinė Diana Nausėdienė savanoriavo „Maisto banko" sandėlyje, padėdama rūšiuoti maisto paketus žmonėms, kuriems šiuo metu labai reikalinga tokia pagalba. Kiti savanoriai juos išvežios nepasiturintiems žmonėms ar karantino namie įkalintiems senoliams.
Diana Nausėdienė
Diana Nausėdienė
© Lukas Bartkus

„Šiuo visiems sunkiu metu savanorystė yra labai prasminga ir be galo reikalinga veikla - be savanorių laiko ir rankų šis maistas nepasiektų daugelio pažeidžiamų asmenų. Matydama aplink tiek aktyvios atjautos, tikiu, kad pasaulį ištikusi krizė galiausiai turės ir šviesiąją pusę, nes ją užbaigsime vieningesni, stipresni, sutelktesni kaip visuomenė", - sakė ponia Diana.

Pirmoji ponia pabrėžia saugios ir sąmoningos savanorystės svarbą: „Šiandien dažnas, vedinas kilniausių tikslų, puola savanoriauti, tačiau svarbus ir kitas žingsnis - daryti tai sąmoningai, kaip įmanoma labiau saugant ir tausojant vieniems kitus. Manau, kiekvienas savanoris turėtų elgtis taip, tarsi būtų potencialiai užsikrėtęs virusu, nors ir nejaučia simptomų. Savisaugos instinkto reikia laikytis ne tik dėl savęs, bet ir dėl kito žmogaus, kuris yra šalia. Kiekvienas neatsakingas judesys pandemijos kontekste gali ne stabdyti virusą, o atverti jam tolesnes duris".

D. Nausėdienė prieš atvykdama atsakingai ruošėsi savanoriauti, domėjosi „Maisto banko" saugos instrukcijomis savanoriams. Ši organizacija, prisitaikydama prie situacijos, papildė jas ir priėmė svarbius pakeitimus, kad savanorystės procesas vyktų saugiau.

Labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas" stengiasi surinkti visus nesunaudotus maisto produktus ne tik iš prekybos tinklų, tačiau ir iš šiuo metu veikti negalinčių kavinių, restoranų, ugdymo įstaigų valgyklų. Dalis šio maisto perduodamas kitoms socialiai pažeidžiamais asmenimis besirūpinančioms organizacijoms, kitą dalį savanoriai veža žmonėms į namus. Ligotiems, senyvo amžiaus žmonėms šiuo metu ypač sunku, tad „Maisto bankas" sulaukia iš jų begalės skambučių su prašymais suteikti ir atvežti paramą maistu. Dėl uždarytų mokyklų ir vaikų dienos centrų sunkiai besiverčiančių šeimų vaikai praranda galimybę ten pavalgyti, todėl ir jiems paramos maistu poreikis labai išaugęs.

„Mieli senjorai, jokiu būdu neikite iš namų, dar ne laikas. „Maisto bankas" ir kitos organizacijos daro viską, kad parama Jus pasiektų iki pat durų. Tam labai trūksta savanorių rankų - kviečiu kiekvieną prisijungti prie gerų darbų kas ir kaip gali. Kreipiuosi ir į verslo įmones - turėdamos atliekančio maisto, neutilizuokite jo, o perduokite nepasiturinčiųjų maitinimui. Šiandien „Maisto bankas" prašo aukoti ilgo galiojimo maisto produktų, jiems praverstų kavinės ir restoranai - partneriai, savanoriai ne tik išvežiojimui, bet ir greitam maisto apdorojimui", - kalbėjo pirmoji ponia.

„Maisto bankas" per pirmąją ponią įdėjo lauktuvių - savo perdirbimo virtuvėje gamintų sriubų ir obuolienės - jos globojamam Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisui ir jo gyventojams. Šefė Raimonda Pakalnienė sakė, jog daugybę tuščių stiklainėlių sunešė skirtingi žmonės, o „Maisto banko" virėjai užpildė juos su didele meile, galvodami apie hospise esančius žmones.

„Norėtųsi jiems palinkėti, kad pasveiktų, deja, kiekvieno iš mūsų gyvenimas nenuspėjamas. Tegul šios velykinės lauktuvės bus mūsų visų palaikymo ir vilties ženklas sergantiesiems".

Ponia Diana su prezidentu savo kieme ant konservų stiklainiukų užklijavo lipdukus su šviesių Šv. Velykų linkėjimais nuo savo šeimos.
„Mums buvo labai svarbu sujungti socialinius partnerius ir savanorius bendrai veiklai. Nors ir simboliškai abiem asmeniškai prisiliesti savo rankomis prie siuntos ir perduoti nors truputį savo širdžių šilumos tiems, kas šiuo metu serga."

Kartu su socialiniais partneriais ponia Diana apsilankė hospise ir asmeniškai su artėjančiomis Šv. Velykomis pasveikino organizacijos darbuotojus, gydytojus, slaugytojus, savanorius, kurie nuoširdžiai, pasiaukojamai rūpinasi pažeidžiamiausiais žmonėmis.

Pal. kun. M. Sopočkos hospisas - vieta, kur neatlygintina pagalba suteikiama visiems, kam jos reikia, neskirstant pagal tautybę ar tikėjimą. Paramą šeimoms nemokamai teikia ir teisininkai, psichologai, terapeutai, dvasininkai. Visokeriopa parama paskutiniu ligonio gyvenimo laikotarpiu yra labai reikalinga jo artimiesiems, ypač pandemijos metu. Pirmosios poros pasirinkimas yra aukoti asmenines lėšas būtent šiai organizacijai, nes ji saugo žmogaus ir šeimos orumą ir dvasingumą pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis.

Pirmoji ponia perdavė dovaną prie hospiso durų, o su jo įkūrėja seserimi Michaela Rak apsikabino simboliškai per atstumą.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(8 žmonės įvertino)
2.5000

Top naujienos

Siaubinga Panevėžio gydytojų klaidos kaina – Vilniuje moteriai nupjauta krūtis (37)

Dėl klaidingos Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojo pulmonologo nustatytos diagnozės...

Ją lygino su imperatoriene: tamsios pirmosios Lietuvos ponios paslaptys ir neįprasti pomėgiai (6)

Antanas Smetona vadovauja Lietuvai, o Antanui Smetonai vadovauja jo žmona – toks daug tiesos...

Sudėtinga situacija Lietuvoje: kai kur smarkiai sninga, elektros jau neturi tūkstančiai (7)

Smarkus snygis pirmadienio vakarą sutrikdė elektros tiekimą Utenoje ir jos apylinkėse.

Per pratybas mirtinai susižalojo šauktinis (47)

Per pratybas mirtinai susižalojo 2002 metais gimęs šauktinis karys, pirmadienį pranešė Lietuvos...

Išbandė egzotišką kruizą Nilo upe: parodė, kaip atrodo laivo vidus ir gatvės prekeivių darbas vandenyje (5)

Rytinėje Nilo pakrantėje įsikūręs miestas Asuanas vilioja turistus pasižvalgyti po apylinkes...

D+Agnė Keizikienė

Paaiškino, kokie yra sekso žaislai bei kurie jų gali atgaivinti aistrą miegamajame: ginekologė perspėja ir apie galimus pavojus

Sekso žaislai daugeliui vis dar yra tabu. Nors žinoma, kad juos žmonija naudojo jau nuo seno, retas...

Sunku patikėti: įkliuvo buvęs Seimo narys, pridavęs butelius su suklastotais depozito ženklais   (389)

Pirmadienį, apie 12 val., Vilniuje įvyko net pareigūnus nustebinęs nutikimas. Buvusiam Seimo...

Kasdienybės herojai. Apgavystę patyrusi Meiželytė džiaugiasi vienatve ir kukliausias Lietuvos aktorius (1)

Kodėl Donalda Meiželytė gyvena viena? „Tokių Alfonsų stiliaus žmonių tikrai yra!“, - sako...

Ikoniškas princesės Dianos akių žvilgsnis: ši makiažo tendencija ir vėl sugrįžo pasidažykite akis kaip princesė Diana (7)

Princesė Diana gana neilgai buvo britų karališkosios šeimos narė, vis tik prisidėjo prie...

Pasibaisėjusi kokybe ir kainomis atidarė savo kuistuką: apsipirksite net neišėję iš namų (15)

Į padėvėtų drabužių ir sendaikčių parduotuves – prekių ne tik sau, bet ir kitoms...