„Lygiai 19 metų praėjo nuo Lietuvos įstojimo į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją. Per tą laiką gimė ir užaugo nauja mūsų šalies gyventojų karta, kuriai narystė NATO – ne tolima viltis, o kasdienybė“, – sakė prezidentas.

Pasak G. Nausėdos, per visą šį laiką brendo ir tvirtėjo ne tik šalies jaunimas. Plėtėsi ir stiprėjo visas aljansas, ilgą modernizacijos kelią įveikė ir Lietuvos kariuomenė.

„Šiandien jos kovinis pasirengimas, ginkluotė, amunicija, procedūros atitinka aukščiausius Aljanso standartus. Lietuvos kariuomenė yra pasirengusi veikti išvien su sąjungininkų pajėgomis kaip integrali jų dalis.

Šiandien mes turime būti pasirengę ginti ne tik save, bet ir, prireikus, padėti gintis savo sąjungininkams. Būtent tokia kolektyvinė atsakomybė ir solidarumas yra NATO esmė ir veiklos pagrindas“, – per 19-ąsias NATO narystės metines sakė G. Nausėda.

Jis pridėjo, kad Lietuvos visuomenės palaikymas narystei NATO šiuo metu yra gyvybiškai svarbus „dabarties grėsmių ir iššūkių akivaizdoje“.

„Puikiai matome, kiek daug kančios Rusijos pradėtas karas atneša Ukrainos žmonėms. Taip pat galime įsitikinti, kad tinkamas karinis pasirengimas, tvirta motyvacija ir tarptautinė parama leidžia ne tik pasipriešinti didesnius gyvosios jėgos ir technikos išteklius turinčiam agresoriui, bet ir siekti lemiamos pergalės“, – sakė šalies vadovas.

G. Nausėda sakė besidžiaugiantis ir NATO šalių palaikymu Ukrainai, taip pat pats aljanso skiriamu dėmesiu rytinio flango saugumui.

„Kad ir kas nutiktų, turime išlikti kartu ir drauge stiprinti savo pajėgumus kaip patikimiausią atgrasymo priemonę. Būtent todėl dideles viltis sieju su artėjančiu NATO viršūnių susitikimu Vilniuje. Tai bus istorinis įvykis Lietuvai, laukiančiai narystės NATO dvidešimtmečio. Tikiu, kad tai bus istorinis įvykis ir visam Aljansui, kuriam reikalingi ilgalaikiai sprendimai dėl plėtros, pajėgumų stiprinimo, gynybos finansavimo“, – sakė G. Nausėda.

Jis pridėjo, kad Lietuvą jau šiandien dengia tvirtas kolektyvinės gynybos skydas.

„Mūsų šalyje dislokuotos NATO priešakinės ir JAV rotacinės pajėgos, Aljanso oro policijos misija, Lietuvai priskirtos Vokietijos brigados elementai. Ruošiamės priimti dar didesnes Vokietijos pajėgas, užtikrinti sandėliavimo, apgyvendinimo ir treniravimosi pajėgumus. Tikimės Suomijos ir Švedijos visateisės narystės NATO, kuri gerokai sustiprintų viso Baltijos jūros regiono saugumą. Tai yra, ko gero, netgi daugiau, nei galėjome tikėtis prieš 19 metų. Tuo ir gražios svajonės, kad, nuoširdžiai ir sutelktai jų siekiant, jos iš tiesų išsipildo su kaupu“, – sakė prezidentas.

G. Nausėda kreipėsi ir į NATO sąjungininkių karius.

„Lietuvoje jūsų tarnyba bus visada labai vertinama ir branginama. Ir toliau sutelkime dėmesį į pagrindinį tikslą – užtikrinti taiką ir saugumą visoje Europoje ir už jos ribų!“ – sakė prezidentas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)