„Tai nėra nauja kritika ar kaip ją čia galėtume pavadinti. Iš tikrųjų yra politinės jėgos, kurios aukščiausiu prioritetu kelia žmogaus teises ir mes visiškai suprantame tokį požiūrį“, – žurnalistams Strasbūre teigė G. Nausėda.

Visgi prezidentas akcentuoja, kad migracija, su kuria susiduria Lietuva, yra visiškai kitokio pobūdžio.

„Bet mano sakymas yra labai paprastas: mes turbūt negalime suplakti į vieną krūvą įvairių migracijos formų: migracijos, kurią lemia ekonominė, socialinė migracija, tiesiog žmonės palieka karo zonas ir panašiai, bet mes turime reikalą su kita migracijos forma, kurią patiriame iš Baltarusijos pusės“, – sakė G. Nausėda.

„Ir ne tik mes, bet ir mūsų kaimynai. Kuomet migracija arba žmonės pasirenkami kaip ginklas destabilizuoti padėčiai prie sienos ir tokiu atveju mes turime turėti, mano įsivaizdavimu skirtingą tiek teisinę bazę, tiek ir veiksmų algoritmus tokiu atveju“, – pridūrė jis.

Tačiau G. Nausėda pabrėžia, kad daugelis Europos valstybių pripažįsta, kad „Lietuva tikrai gerai tvarkėsi su šita nelegalia migracija ir tikrai sprendė šitą problemą pakankamai efektyviai“.

„Ir labai norėtųsi, kad mes vis dėlto rastume sprendimus šitoje srityje. Nes kuo toliau mes laikysime šiuos procesus tokioje neapibrėžtoje situacijoje, tuo daugiau pagundų ir galimybių suteiksime diktatoriams aplink mus panaudoti nelegalią migraciją, instrumentalizuotą migraciją vėl ir vėl prieš mus. Tai būtent apie tai aš ir kalbėjau atsakydamas į šituos klausimus“, – akcentavo prezidentas.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją