aA
Prezidentas Gitanas Nausėda, ketvirtadienį susitikęs su švietimo bendruomene bei sveikatos ir švietimo ministrais, paragino juos telktis sprendimams, kurie leistų kitąmet mokslo metus pradėti saugiai.
Nausėda ragina telktis sprendimams, kurie leistų kitąmet mokslo metus pradėti saugiai
© LRPK / Robertas Dačkus

Kaip spaudos konferencijoje sakė prezidento švietimo, mokslo ir kultūros patarėja Vilma Bačkiūtė, susitikime kalbėta apie situaciją mokyklose, pradinukų grąžinimą į mokyklas ir apie „pasiteisinusias praktikas“ taikant kaupinių testavimo metodiką, o prezidentas pabrėžė, kad „gerą, pasiteisinusį eksperimentą verta plėtoti“.

„Prezidentas supranta, kad vargiai galime šiais mokslo metais jau kažką pakeisti, mokyklos atsiveria, tačiau mokslo metų pabaiga jau čia pat. Todėl kviečia visą švietimo bendruomenę, taip pat ir atsakingas valdžios institucijas, profesines sąjungas, savivaldybes, tėvų ir mokinių organizacijas susitelkti vienam bendram uždaviniui, kad kitais mokslo metais galėtumėme saugiai atverti visas mokyklas, sudaryti saugias, aiškias galimybes, kaip įgyvendinti šią užduotį“, – sakė ji.

Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė taip pat pabrėžė, kad pandeminė situacija nėra gera, bet Vyriausybė jau nusprendė grąžinti nuo gegužės abiturientus, pradinukai į klases grįžo jau anksčiau – jų gyvai jau mokosi apie 71 tūkstantis.

„Labai aktyviai ruošiamės kitiems mokslo metams, tikiu, kad rugsėjo 1-ąją mes visi susitiksime klasėse. Žinoma, tai labai priklauso nuo vakcinacijos tempo, mūsų pačių noro vakcinuotis, testavimosi galimybių“, – sakė J. Šiugždinienė.

Ministrė žada vasaros stovyklas moksleiviams, kurie gyvena sudėtingesnėje aplinkoje. Jose bus siekiama padėti kompensuoti mokymosi praradimus, taip pat per vasarą tikisi „vykdyti įsigijimus, reikalingus hibridiniam ugdymui“.

Vyriausybei – profsąjungų kritika

Tuo metu Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos vadovas Egidijus Milešinas pažėrė kritikos Vyriausybei, jog priešingai nei deklaruota ateinant į valdžią „švietimas nėra šios Vyriausybės prioritetas ir ambicija“.

„Ką mes matome šiandien, yra bandymas nusimesti atsakomybę ir primesti ją mokyklų vadovams ir mokytojams. Tai nerodo kompetencijos, gebėjimo vadovauti ir spręsti problemas“, – sakė E. Milešinas.

Anot jo, nacionalinis partijų susitarimas dėl švietimo „derinamas po kilimu“, taip pat, anot jo, girdima žinių apie ketinimus perduoti švietimo finansavimą savivaldybėms.

Kalbėdamas apie darbą nuo rugsėjo 1-osios, jis ragino Vyriausybę imtis „kardinalių sprendimų“.

A. Dulkys žada naujovių testuojant

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys tvirtino, kad plačiau atveriant mokyklas, kartu įsibėgėja ir testavimas: praėjusią savaitę švietimo įstaigose atlikta 17 tūkst. profilaktinių COVID-19 tyrimų, šią savaitę iki ketvirtadienio – jau 11 tūkst., taip pat 70-yje mokyklų testuojasi apie 9 tūkst. pradinukų, praėjusią savaitę tokių kaupinių tyrimų praėjusią savaitę buvo jau beveik 11 tūkstančių.

„Ateityje tikrai nebebus kliūčių visiems grįžti į kontaktinį ugdymą, nes kaupinius jau galės atlikti ir patys mokiniai, prižiūrint visuomenės sveikatos specialistams“, – sakė jis.

Ministras taip pat pabrėžė, kad „jau artimiausiu metu“ bus sudaryta galimybė darytis greituosius antigeno testus, o tai atlaisvintų rankas laboratorijoms ir savivaldybių administracijoms.

A. Dulkio duomenimis, 34 tūkst. švietimiečių pasiskiepijo bent viena doze, apie 20 tūkst. – abiem dozėmis. Jis tikisi, kad švietimiečiams leidus paankstinti antrąją „AstraZeneca“ vakcinos dozę, situacija bus dar geresnė.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
1.0000

Top naujienos

Vaidas Saldžiūnas

Kaip Lietuva iš tikrųjų ruošiasi karui su Rusija: laiko turime nedaug, o ar jį išnaudojame tinkamai? (5)

Ar Lietuva ir NATO rimtai vertina karo Ukrainoje pamokas? Tokių klausimų ir abejonių netrūksta,...

Į iškvietimą atvykusiam „farui“ – rimti nemalonumai: teks atsisveikinti su darbu policijoje (8)

Savo galią demonstravęs policininkas kaip reikiant prisidirbo – į iškvietimą atvykęs...

Ūkininkė Ona sumanė, kaip užsidirbti iš kaimo nemačiusių turistų: siūlo nakvoti ant šieno krūvos

Po Lietuvą keliaujantys žmonės ieško kažko naujo ir įdomaus, todėl biržietė Ona...

Dailius Dargis

Nuo Laisvės alėjos – iki kapavietės Čičinų miške: gražiausiu kostiumu išsipuošęs Kauno mafiozas Mačialka net nenutuokė, kad eina į savo paties pakasynas (1)

Praėjusį mėnesį kruvinasis Kauno Laisvės alėjos išpuolis nuo pradžių užminė daug mįslių...

Karas Ukrainoje. Dronas „pasveikino“ Kurską miesto dienos proga: nugriaudėjo galingas sprogimas (23)

Praėjusių metų vasarį prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai, okupantams pavyko užimti...

Katažina Zvonkuvienė išgyvena skaudžią netektį (1)

Dainininkė, laidų vedėja Katažina Zvonkuvienė išgyvena netektį – mirė artimas šeimos...

Karštame „Žalgirių“ mūšyje – trys raudonos kortelės ir skausminga vilniečių nesėkmė

„Kauno Žalgirio“ futbolininkai iškovojo gyvybiškai svarbią pergalę Lietuvos čempionate....

NASA pirmą kartą į žemę atskraidino didelį asteroido mėginį

Sekmadienį baigėsi septynerius metus trukusi misija į kosmosą ir į Žemę grįžo kapsulė su...

Amšiejus pasakė, kada yra geriausias laikas skinti obuolius, kad išliktų saldūs: nesuklyskite

Vienas iš rudens darbų – nuskinti prinokusius obuolius . Vis dėlto daugelis ginčijasi, kada yra...

Butą pardavęs vilnietis neranda teisybės: prašoma susimokėti didelius mokesčius (6)

Prieš kelerius metus pirktas butas skaitytojui iš Vilniaus uždirbo gerą grąžą jį pardavus,...