aA
Kandidatas į prezidentus Gitanas atidarė savo rinkiminį štabą ir komandą, kurį jį lydės rinkiminiu laikotarpiu.
© DELFI / Domantas Pipas

Tarp komandos narių – ir buvęs Kauno vicemeras Povilas Mačiulis. G. Nausėdos štabo vadovė Algė Budrytė suteikė jam politinio technologo titulą komandoje.

P.Mačiulis yra dirbęs Kauno m. vicemeru Visvaldo Matijošaičio komandoje. Jis iš darbo savivaldybėje ir „Vieningo Kauno“ pasitraukė, nusprendęs remti prezidento kampanijoje Vygaudą Ušacką, kuris negavęs Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų paramos pasitraukė iš rinkiminės kovos, primena DELFI.

P. Mačiulis G. Nausėdos rinkimų štabe kuria politinės kampanijos strategiją.

„Man P. Mačiulis nėra politinis technologas iš V. Matijošaičio komandos. Tai yra šiuo metu laisvas žmogus, galintis rinktis tą komandą, kuri jam yra priimtina. Man labai didelį įspūdį padarė Povilo žodžiai, kad net, jeigu nebūtumėte manęs pakvietęs į komandą, aš ir mano šeima būtų balsavę už Jus po to, kai pasitraukė ponas Ušackas.

Tai man yra žmogaus moralinis imperatyvas, kuris man yra svarbus. Be abejo man yra svarbus ir Povilo profesionalumas, kurį jis sukaupė dirbdamas įvairius darbus, taip pat ir organizuodamas rinkimus, kadangi tam tikros praktinės patirties čia tikrai reikia“, – sakė G. Nausėda.

Pats įneš didžiausią leistiną pinigų sumą

G. Nausėda savo rinkiminei kampanijai finansuoti planuoja skirti didžiausią leistiną pinigų sumą – 17,7 tūkst. eurų.

„Taip – tikrai aš įnešiu maksimumą, tiek santaupų aš galėsiu skirti šiam tikslui, esu sukaupęs per ilgus savo profesijos darbo metus. Kas kitas, jeigu ne pats kandidatas turi demonstruoti maksimalų atsidavimą tikslui ir šiuo požiūriu negailėti ne tik energijos, bet ir finansinių išteklių, juolab, kad partijų parama mes nesinaudosime ir telksime lėšas patys“, – sakė G. Nausėda.

Kandidatas nesureikšmina to, kad negali gauti piniginės paramos iš kokios nors politinės partijos.

„Aš laikau, kur kas didesniu privalumu tai, kad esu laisvas,niekam neįsipareigojęs žmogus ir galiu laisvai kalbėtis su visais Lietuvos žmonėmis, nepriklausomai nuo jų politinių pažiūrų – priklausomybės arba nepriklausomybės partijai. Tai man balanso lėkštutėje reiškia kur kas daugiau nei galimybė didelę sumą gauti iš konkrečios partijos“, – sakė G. Nausėda.

Kandidatas tarp didesne suma jo kampaniją parėmusių asmenų įvardijo Stasys Vaiciukevičių, o kitų asmenų neprisiminė.

Paklausus apie tai, ar jį remtų buvusi darbovietė – SEB bankas, jis priminė, kad juridiniai asmenys paramos teikti negali, o fiziniai asmenys iš tos įstaigos jo dar nerėmė.
„O ką aš galiu pasakyti, ar jie neturi teisės paremti? Jeigu jie sugalvotų paremti tai jie paremtų kaip buvę kolegos, kurie mane prisimena kaip kolegą, ir, tikiuosi, nelabai blogai prisimena, nes stengiausi palaikyti draugiškus santykius su visais žmonėmis . LR įstatymai leistų jiems tokią paramą suteikti. Ar ją priimtume? Šiuo metu nematau prasmės atsakinėti, nes tokios paramos nebuvo“, – sakė G. Nausėda.

Jis nebuvo linkęs priimti paramos iš tų asmenų, kurie turi reputacinių problemų.

„Be abejo, mes stebėsime ar pinigai ateina iš žmonių, kurių reputaciniai dalykai nekelia abejonių. (…) Reikia tai daryti, nes kitaip galimi reputaciniai nuostoliai, o mes reputaciją saugome labiausiai“, – sakė G. Nausėda.

Galvoja jau apie antrą turą

Kandidatas išsisuko nuo atsakymo į klausimą, kurį kandidatą laiko didžiausiu konkurentu rinkimuose.

„Kaip rodo reitingai, tie pagrindiniai varžovai be manęs yra dar du, bet šiuo atveju mes gal per daug fokusuojame dėmesį į pirmąjį rinkimų turą. Jis svarbus ta prasme, kad reikia į antrąjį turą patekti, bet, kaip rodo apklausos, antrajame rinkimų ture aš turiu neblogas galimybes kovoti tiek prieš vieną, tiek prieš kitą kandidatą“, – sakė G. Nausėda.

Kalbėdamas apie S. Skvernelį kandidatas teigė manęs, kad būtų sąžiningiau, jeigu jis pasitrauktų iš premjero posto, tačiau nemato teisinių problemų ir tuo atveju, jeigu jis ten liks.

„Jis nevaržomai gali naudotis ir jūsų paslaugomis, sakyti įvairias mintis, ir niekas negalėtų peiliu atriekti ir pasakyti, kad čia ponas Skvernelis kalbėjo kaip premjeras o čia kalba kaip kandidatas į prezidentus. Todėl būtų sąžiningiau ir korektiškiau politinės kampanijos požiūriu pasitraukti iš premjero posto“, – sakė G. Nausėda.

Tačiau, pasak kandidato, tai yra jo pasirinkimas, teisiniu požiūriu jis yra teisingas ir nekvestionuotinas.

„Mes turime kitų kozirių. Turime platų ekonomikos ir socialinių dalykų išmanymą, ir aš manau, kad padiskutuosime ne tik šitoje srityje, kurioje yra nemažai už ką kritikuoti dabartinę valdžią, bet aš manau, kad turėsime įdomią diskusiją užsienio politikos ir saugumo klausimais“, – sakė G. Nausėda.

Kandidatas taip pat nemato didelio interesų konflikto tame, kad I. Šimonytė kandidatuoja į prezidentus būdama Seimo nare.

„Palikime atsakyti jai pačiai. Šiuo metu nematau labai didelio interesų konflikto, kad galėčiau tvirtai teigti, kad naudojamasi parlamento ištekliais rinkimų kampanijai“, – sakė G. Nausėda.

Juozaičiui siūlytų į komandą pasikviesti ekonomistų

Kalbėdamas apie filosofą Arvydą Juozaitį, kandidatas teigė, kad jis teikia įdomias idėjas švietimo, kultūros klausimais, bet kai kurios jo ekonominės idėjos jam kelia šypseną.

„Keistoka idėja – dėl lito arba savivaldybinio lito cirkuliavimo. Tai yra visiškai nesuderinama su šiuo metu egzistuojančia Europos centrinio banko tvarka, kuomet alternatyvios valiotos nėra pripažįstamos.

Norint įgyvendinti tokią idėją, mums reikėtų išstoti iš euro zonos, kas būtų visiška tragedija ir nesusipratimas. Mano pasiūlymas, kad reikėtų į štabą pasitelkti vieną kitą ekonomistą, kuris galėtų suteikti racionalumo tokių idėjų konstravimui“, – sakė G. Nausėda.

Pristatė savo komandą

Už komunikaciją G. Nausėdos štabe atsakingas - ryšių su visuomene konsultantas Aistis Zabarauskas, jam talkina projektų vadovė Sofija Armoškaitė. Iždininkė – vyr. apskaitininkė Vilma Gražulevičienė. Regionų tinklo vadovė Lina Svidinskaitė kuruoja savanorius ir regionų koordinatorius Lietuvoje, vizitus bei renginius šalyje ir užsienyje organizuoja Ieva Ulčickaitė, prieš tai aštuonerius metus dirbusi ES reikalų koordinavimo srityje, reklamos projektų vadovė – Daiva Mačėnaitė.

Štabo komandoje taip pat dirba Jolita ir Danas Azikejevai, Liutauras Galinis, Gerda Gintautė, Vaiva Bradulskienė.

Praėjusių metų rugsėjo mėnesį visuomenei buvo pristatyta Politinė taryba – patariamasis komandos dėmuo. Patarėjų gretos toliau auga: prie jau pristatytos komandos prisijungė aktorius Juozas Budraitis, kompozitorius Faustas Latėnas, režisierius Petras Mendeika, kultūros istorikė Sonata Šulcė, režisierius Arūnas Matelis, fizikas, habilituotas mokslų daktaras Ferdinandas Vaitiekūnas, politinių reformų strategas Aivaras Abromavičius.

G. Nausėdai rinkiminės kampanijos metu padės viešųjų ryšių bendrovė „Idea Prima“.

Pristatė rinkiminį šūkį

G. Nausėda į rinkimus eina su šūkiu „Visas jėgas Lietuvai!“.

„Prieš kelias dienas įsijungė simbolinis atgalinio skaičiavimo laikrodis – iki Prezidento rinkimų liko mažiau nei šimtas dienų. Tai reiškia, kad politinio gyvenimo temperatūra kils. Per šį laikotarpį mūsų visų laukia svarbi užduotis – nesileisti supriešinamiems, neprarasti orientyro politinių skandalų spektaklyje ir prisiminti – kaip bendruomenė sėkmingai gyvenome tuomet, kai mokėjome tarpusavyje susitarti. Tą padaryti mes turime galios ir dabar. Todėl kampanijos šūkiu su komanda išrinkome tokį, kuris sako, kad pats atiduosiu visas jėgas, kaip nepriklausomas kandidatas kviesiu kalbėtis visas Lietuvos jėgas ir raginsiu kitus skirti visas savo jėgas Lietuvai, ypač kai sprendžiame, kokios valstybės norime – gebančios susitarti ar primetančios valią“, – pranešime spaudai cituojamas G. Nausėda.

Pagal visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai“ sausio 15-26 dienomis atliktos duomenis, reitingų lyderių trijulė atrodo taip: ekonomistas Gitanas Nausėda – 26,7 proc., I. Šimonytė – 19 proc., premjeras S. Skvernelis – 16,5 proc. Maždaug prieš savaitę buvo paskelbta „Vilmorus“ apklausa, kur S. Skvernelis aplenkė I. Šimonytę.

Sausio 11-20 dienomis atliktos apklausos duomenimis, už G.Nausėdą balsuotų 23,3 proc. (23,4 proc. gruodį), už S.Skvernelį – 16,9 proc. (10,6 proc. gruodį), už konservatorių iškeltą I.Šimonytę – 16 proc. (19,8 proc. gruodį) respondentų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(85 žmonės įvertino)
3.4235

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente rinkimuose balsavęs Skvernelis: turiu savo planų; nuolat atnaujinama (1168)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (25)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (30)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Savi tik dėl kvapo: Eurolygos grandai išsigimė, o ar atsilaikys „Žalgiris“? tik kas penktas taškas – vietinio

„Retas atvejis, kad rusai taip džiaugtųsi amerikiečių sėkme“, – Maskvos CSKA triumfą...

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (192)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Abejingų nepalikusios daininkės Alizee gyvenimo vingiai: suklastotos nuotraukos, iširusi santuoka bei turtai (1)

Alizee Jacotey, vadinama tiesiog Alizee, yra prancūzų dainininkė, šokėja ir balso aktorė. Ji...

Ateitis jau čia – robotai, purškiantys kiekvieną piktžolę ir savarankiškai dirbantys traktoriai (6)

Robotai įsigali žemės ūkyje sparčiau nei kas galėjo įsivaizduoti. Pirmosios visiškai...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (100)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę (195)

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...