aA
Pirmadienį, likus mažiau nei savaitei iki antrojo prezidentinių rinkimų turo, Ingridos Šimonytės štabas iškėlė klausimų dėl Gitano Nausėdos kampanijos finansavimo ir lėšų paskirstymo. Antradienį laidoje „DELFI Diena“ viešėjęs kandidatas teigė, kad skaidrumas – vienas svarbiausių jo komandos tikslų ir pažėrė kritikos konservatorių keliamai kandidatei užduodamas klausimą, ar jos kampanijos lėšos nebuvo panaudotos įmonėms, susijusioms su konservatoriais.

„Pačioje pradžioje savo komandai pasakiau, kad nekiltų abejonių dėl šaltinių, aukotojų, aukojimo aplinkybių, todėl mes, skirtingai nuo kitų kandidatų, grąžinome kone didžiausią sumą pinigų, kokia buvo mums pervesta. Tiesa, kai kurios sumos buvo grąžintos dėl to, kad tiesiog formaliai neatitiko kriterijų, nebuvo deklaruotas nekilnojamasis turtas arba apskritai turtas. Kitos lėšos buvo grąžintos todėl, kad mums sukėlė abejonių kiti dalykai“, – teigė G. Nausėda.

Kandidatas į Prezidento postą ne kartą pabrėžė, kad yra nepriklausomas kandidatas, priešingai nei jo oponentė Ingrida Šimonytė, kuri ne tik kandidatuoja kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos kandidatė, bet iš partijos gavo ir nemenkos finansinės paramos – 330 tūkst. eurų. Fizinių asmenų paaukota suma šiai kandidatei siekia 200 tūkst. eurų. G. Nausėda kandidatuoja kaip nepartinis kandidatas, todėl jo kampanijai aukoti gali tik fiziniai asmenys.

Pastarosiomis dienomis į jį nukreiptas I. Šimonytės štabo kritikos strėles G. Nausėda vadina galbūt bandymu nukreipti dėmesį nuo savo kandidatei suteiktos paramos. „Gal jaučiasi šiek tiek nepatogiai dėl to, kad visiškai neseniai į jų sąskaitą įkrito tokia didelė suma iš konservatorių partijos. Dabar, matyt, kandidatė, norėdama galbūt nukreipti dėmesį į kitus dalykus, bando analizuoti mūsų finansinius dalykus, bet mes juk elgiamės pagal įstatymus“, – kalbėjo G. Nausėda.

Jis pridūrė, kad visas savo išlaidas pateiks viešai po to, kai viską patikrins auditoriai.

Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda
© DELFI / Karolina Pansevič

Į klausimą, ar G. Nausėda atsakys į aštuonis klausimus, kuriuos jam viešai uždavė I. Šimonytės štabo vadovas, kandidatas atsakė klausimu: „Aš pats savo ruožtu galiu užduoti klausimų: kiek rinkiminės kampanijos pinigų buvo panaudota įmonėms, kurios susijusios su konservatorių partijos nariais, su jų giminaičiais?“

Gal jaučiasi šiek tiek nepatogiai dėl to, kad visiškai neseniai į jų sąskaitą įkrito tokia didelė suma iš konservatorių partijos. Dabar, matyt, kandidatė, norėdama galbūt nukreipti dėmesį į kitus dalykus, bando analizuoti mūsų finansinius dalykus, bet mes juk elgiamės pagal įstatymus.
Gitanas Nausėda

Paprašius patikslinti, apie kokias įmones kalba G. Nausėda, jis teigė, kad tai tik klausimas. „Tai tik klausimas. Aš užduodu klausimą. Jį galima čia pat paneigti ir pasakyti, kad tokių įmonių nėra, – kalbėjo kandidatas. – Aš tik suformulavau hipotetinį klausimą, į kurį, pavyzdžiui, kandidatės štabas gali atsakyti neigiamai ir viskas tuo pasibaigs.“

Dar kartą laidos vedėjui paklausus, ar G. Nausėda turi kokių nors tai patvirtinančių duomenų, atsakė: „Palūkėkime atsakymo. Jeigu kas nors norės atsakyti, tada ir kalbėsime“.

Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda
© DELFI / Karolina Pansevič

„Jeigu neigs, žiūrėsime, ką darysime toliau, – teigė kandidatas. – Padėkime šioje vietoje tašką.“

Tiesa, kiek vėliau pridūrė, kad visko gali būti. „Lėšų yra išleista labai daug, o kadangi tai biudžetinės lėšos, pervestos partijai kaip dotacija ir sudaro didelę dalį partijos dotacijos, šitos lėšos turi būti naudojamos ypatingai skaidriai ir jokiu būdu nepermokamos. Mums susidaro įspūdis, kad kai kurios lėšos yra labai didelės, palyginus su tais darbais ir tais finansais, kuriuos mes skyrėme panašių darbų atlikimui. Tai kelia abejonių.“

Aš pats savo ruožtu galiu užduoti klausimų: kiek rinkiminės kampanijos pinigų buvo panaudota įmonėms, kurios susijusios su konservatorių partijos nariais, su jų giminaičiais?
Gitanas Nausėda

Į Prezidento postą kandidatuojantis G. Nausėda patikslino, kad kelia klausimą, kodėl už panašius darbus jo ir jo oponentės štabai sumoka gerokai didesnius pinigus. „Turbūt kitai stovyklai susiklostė toks įspūdis, kad mes išleidžiame gerokai daugiau, nes jie remiasi savo analogija. Jie mato savo išlaidas, mato savo finansus ir jie kitaip negali suprasti, kad galima padaryti panašius darbus už gerokai mažesnę sumą“, – teigė G. Nausėda.

Tiesa, daugelį dalykų reguliuoja Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), kuriai įmonės pateikia savo įkainius ir jie turi būti tokie, kaip pateikta. G. Nausėda teigė, kad taip reguliuojamos reklaminio ploto ar eterio kainos, tačiau kai kur galima sutaupyti. „Joks specialistas ar joks įkainių nustatinėtojas negali nustatyti, koks įkainis yra reklaminio filmuko sukūrimo“, – teigė G. Nausėda ir įvardijo, kad reklaminio filmuko kaina gali siekti ir 100 tūkstančių eurų, o jų štabas, anot jo paties, už reklaminį filmuką sumokėjo 2,5 tūkst. eurų.

G. Nausėda įvardijo, kad, jo žiniomis, I. Šimonytės reklaminis filmukas kainavo dešimt kartų daugiau.

Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda
© DELFI / Karolina Pansevič

Kandidatas tvirtino, kad konservatorių kritika nėra šešėlis, kuris galėtų ant jo kristi, ir pridūrė, kad dabar reikėtų kalbėti apie artėjančius rinkimus, o ne finansus.

Pastarosiomis dienomis buvo svarstoma ir ar G. Nausėdos štabas nepatirs įsiskolinimų. Jo teigimu, apie tai kalbėti dar anksti. „Kaip mes galime dabar kalbėti apie kažkokius įsiskolinimus, jei šiomis dienomis ateina naujos lėšos ir jos eis iki pat penktadienio pirmos valandos nakties, – teigė G. Nausėda. – Darome viską, kad tos skolos būtų likviduotos arba jų apskritai nebūtų.“

Kandidatas teigė, kad vis dar gauna paramos iš fizinių asmenų. „Aukoja fiziniai asmenys, nes juk žinote, kad kiti negali aukoti, partijos mums neperveda. Nors mes nepriklausomi, bet kitiems nepriklausomiems kandidatams partijos perveda 330 tūkstančių, bet kitiems nepriklausomiems kandidatams jos neperveda“, – I. Šimonytę kritikavo G. Nausėda ir pridūrė, kad vieno fizinio asmens auka negali viršyti 8850 eurų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(88 žmonės įvertino)
3.9659

Top naujienos

Jaunos profsąjungos atstovas: mitas, kad darbuotojų išnaudojimas dingo

Darbuotojų išnaudojimas niekur nedingo ir nedings, sako Gegužės 1-osios profesinės sąjungos...

Mokslų daktarė įvertino pomidorus: juos valgant būtina laikytis vienos svarbios taisyklės (128)

Pomidorai karaliauja lietuvių šiltnamiuose. Tačiau, ar žinojote, kad pomidorų gimtinė yra Andai...

Kardiologas turi patarimų kovojantiems su aukštu kraujospūdžiu: kai kuriuos produktus turite pamiršti (77)

Jeigu iš savo maisto raciono išbrauktume kelis produktus, o savo kasdienį gyvenimą praturtintume...

Kleiza užstoja „be keturių mėnesių NBA čempioną“ Joną: ne Gasolis lėmė Toronto triumfą laida „Iš viršaus“ (32)

Jonas Valančiūnas savo karjerą Toronto „Raptors“ gretose baigė pergale Ouklande prieš...

Karolina Meschino persidažė ir nusikirpo plaukus: gatvėje nebeatpažįsta nei gerbėjai, nei draugai

Socialinių tinklų žvaigždė Karolina Meschino jau seniai iš aplinkinių išsiskiria ryškiu...

Jakilaitis papasakojo, kas vyksta išjungus kameras: vienu metu prieš mane buvo pradėtas karas (201)

Laidų cikle „Profesija visam gyvenimui“ keliamas klausimas, ar žurnalisto profesija gali būti...

Orai: paskutinė proga pasidžiaugti šiluma – ateina permainos (6)

Antradienį Lietuvą pasiekė anticiklonas, atslinkęs iš pietvakarių. Po gaivesnio laikotarpio jis...

Gėdingas PAR nuosmukis: po 100 metų pirmavusi aukso gavyboje užleido vietą savo konkurentei

Sunkumų drebinama Pietų Afrikos aukso pramonė patyrė dar vieną pažeminimą, užleisdama savo,...

Skaudžią vyro netektį išgyvenusi Celine Dion atsitiesė ir turi patarimą visiems, kas patyrė panašų skausmą (9)

1981 m. Celine Dion susipažino su savo būsimu vyru. Tada jai buvo 12 m. 38 m. prodiuseris...