„Džiugi žinia tiek Lietuvai, tiek visoms NATO sąjungininkėms: Aljansas pasipildys dar viena stipria ir strategiškai svarbia šalimi – Suomija. NATO susitikime Vilniuje kaip tikrieji nariai prie stalo sėdės ir suomiai. Jų narystė Aljanse reikšmingai prisidės prie regiono saugumo stiprinimo“, – penktadienį savo „Facebook“ paskyroje skelbė G. Nausėda.

„Matome, kaip Putinui sekasi vykdyti savo planą, – nustumti NATO nuo savo sienų. NATO išsiplėtė ir sustiprėjo, o sąjungininkai – vieningi kaip niekada. Tai tik pradžia – Aljansas plėsis ir stiprės toliau“, – akcentavo jis.

ELTA primena, kad po Rusijos invazijos į Ukrainą, praėjusių metų gegužę Suomija kartu su Švedija atsisakė dešimtmečius trukusios savo karinio neutralumo politikos ir pateikė paraiškas prisijungti prie NATO.
Kovo 30 d. Turkijos parlamentas patvirtino Suomijos stojimo į NATO protokolą. Turkija tapo paskutine šalimi, ratifikavusia Suomijos paraišką dėl prisijungimo prie Aljanso.

Visgi, Ankara ir Budapeštas kol kas blokuoja Švedijos ketinimus prisijungti prie kolektyvinio saugumo organizacijos. Turkijos prezidentas ragina Švediją imtis griežtesnių veiksmų prieš kurdų aktyvistus, kuriuos Ankara laiko „teroristais“.

NATO lyderiai ir diplomatai viliasi, kad šią vasarą Vilniuje vyksiančiame Aljanso vadovų susitikime Suomija ir Švedija dalyvaus kaip pilnateisės bloko nares.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)