aA
Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė susitiko su Laisvės gynėjais, apdovanotais Sausio 13-osios atminimo medaliu už tai, kad 1991 m. sausio-rugsėjo mėnesiais aktyviai gynė Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, saugojo visuomenės rimtį ir žmonių sveikatą.
Nausėda: Jūsų atsiminimuose girdime visų Sausio 13-osios didvyrių balsus
© LRPK / Robertas Dačkus

„Apie taikiu pasipriešinimu apgintą laisvę Jums papasakojo ne knygų puslapiai. Jūs tai matėte, jautėte ir patyrėte patys. Jūsų atsiminimuose girdime visų Sausio 13-osios didvyrių balsus, visą bebaimę, neįbaugintą, nenutildytą Lietuvą ir jos vardą, kuris tomis dienomis skambėjo stipriau ir garsiau už šūvių triukšmą ir tankų gaudesį", - sveikinimo žodyje istorijos liudytojams sakė prezidentas.

Pasak šalies vadovo, kai šiandien didžiuojamės savo laisve, tvirtai žinome: iki mūsų ji atėjo per Laisvės gynėjų vienybės dainas, per susikibusias rankas ir suremtus pečius. Į ateitį jaunosios kartos nusineš priminimą apie šių žmonių ryžtą ir pasiaukojimą, kad visada išliktume budrūs ir žinotume - valstybei nėra nieko brangiau už laisvę.

Prezidentas padėkojo kovotojams už jų drąsą, kuri pakeitė ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos veidą. Ne veltui juos šiandien prisiminė ir Europos Komisijos pirmininkė Ursula van der Leyen, sakydama, kad visa Europos Sąjunga skolinga Lietuvos laisvės gynėjams.

Šiemet dėl karantino ribojimų apdovanojimų ceremonija Prezidento rūmuose nevyko, medaliai laureatams buvo asmeniškai išvežioti ir įteikti Prezidentūros darbuotojų, o šiuo metu gyvenantiems užsienyje jie bus įteikti vėliau. Padėką ir pagarbą šalies vadovas su pirmąja ponia išreiškė nuotoliniame susitikime.

Pirmoji pora palinkėjo apdovanotiesiems stiprybės, sveikatos ir su džiaugsmu matyti, kaip kasdien mums visiems išaušta jų iškovota nauja laisvės diena. Aštuoni Laisvės gynėjai iš įvairių Lietuvos vietų dalinosi trisdešimties metų senumo prisiminimais, pasakojo, kaip jie gyvena šiandien. Nuoširdaus pokalbio temos sukosi apie Lietuvos pokyčius valstybėje nuo Nepriklausomybės atgavimo, naująją kartą ir pilietinį ugdymą, buvo diskutuojama, ar užtenka šiandieninėje visuomenėje pilietiškumo, ar žmonėms ir šiandien pakaktų drąsos ginti Tėvynę.

„Rašykite atsiminimus, jų reikės ateinančioms kartoms," - kvietė ponia Diana.

Pokalbio pabaigoje buvo parodytas filmas, pristatantis 30 dokumentinių fotografijų, kurias prezidentui iš Vokietijos atsiuntė fotografas Buckas A. Huttenas, fiksavęs istorinius įvykius Vilniuje 1991 m. vasario 1-14 dienomis.

Susitikime su prezidentu, ponia Diana ir Lietuvos valstybės ordinų kanclere A. Budryte dalyvavo Laisvės gynėjai Raimondas Bosas ir Evaldas Kucinas iš Jurbarko, Evaldas Čižinauskas ir Laimis Gulbinauskas iš Kauno, Vladimiras Okunevas iš Klaipėdos rajono, Ramūnas Baltakartis ir Arminas Cicėnas iš Vilniaus, Artūras Petrauskas iš Toronto, Kanados.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
1.0000

Top naujienos

Navalną Maskvoje jau sulaikė pareigūnai: aš nieko nebijau, viskas sufabrikuota Vnukovo oro uoste tęsiasi areštai, atnaujinta 21.11 (2046)

Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas sekmadienio vakarą grįžo į Maskvą iš Vokietijos. Oro uoste...

Vakcinų ringe – italai: „ReiThera“ skiepai iš gorilų adenoviruso – po 5 eurus (154)

Europai trūksta patikimų ir pigių vakcinų nuo COVID-19 ? Italija skelbia: tokių vakcinų bus,...

Savaitės orai: po šalčio bangos – staigus atšilimas

Iš šiaurinių platumų savaitgalį prasiveržęs senai neregėtas šaltis, pamažu silpnina savo...

Kryžkelėje tarp Amerikos ir Lietuvos atsidūrusi intymaus prekės ženklo įkūrėja: ten visiškai kitokios žaidimo taisyklės (18)

Gyvenimas mėgsta siurprizus. Kartais renkantis kur gyventi, o kartais – kokio verslo imtis. Taip...

Pavydo apakintas vyras griebėsi keršto: norėjau, kad visa giminė sužinotų tiesą (134)

Dėl nuolat naudojamo smurto mylimosios atstumtas vyras niekaip negalėjo susitaikyti, kad šį...

Vaikui suskaudo dantį, todėl prireikė skubios pagalbos: motina neteko amo pamačiusi, kiek turės sumokėti (955)

Dviejų vaikų mama dėl savaitgalio įvykių atsidūrė beviltiškoje situacijoje. Sausio 9 d. vakare...

Lietuva ragina įvesti ES sankcijas Rusijai dėl Navalno sulaikymo (535)

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad Europos Sąjunga turėtų...

Eksperimentas virtuvėje. Jautienos steiką iškepė pagal restorano šefo receptą: vienas papildomas ingredientas išgelbėjo viską (43)

Pabandėme pagaminti jautienos kepsnį pagal dar vieną lietuvių šefo Mariaus Paplausko iš...

Anglijoje nužudytas treneris iš Lietuvos: vienas užpuolikų smogė plaktuku, kitas puolė kardu (97)

Penktadienį teisme kaltais dėl žmogžudystės pripažinti du vyrai, Anglijoje, Piterbore, vasarą...

Būsite viena koja priekyje: štai jie – batai, kurie bus madingiausi artimiausią pusmetį 12 modelių (46)

„Dėmesio renkantis batus niekada nebus per daug. Pernelyg daug moterų galvoja, kad jos...