„Pateikėme pluoštą ambicingų teisės aktų pakeitimų, kuriuos norėtume inicijuoti šitoje rudens sesijoje ir kad jie būtų apsvarstyti. Tie pakeitimai yra susiję su mūsų siekiu – įgyvendinti gerovės valstybę, pradedant ne tik nuo populiarių ir visiems priimtinų sprendimų didinti socialines išlaidas, pensijas, suteikti papildomai poilsio dienų žmonėms, auginantiems nepilnamečius vaikus arba slaugantiems senjorus, senyvus tėvus, bet ir mokestinius pakeitimus, kurie numato šaltinius šitų sprendimų išlaidų finansavimui,“ – po susitikimo su Seimo valdyba sakė G. Nausėda.

Prezidentas tvirtino suprantąs visuomenėje kilusią pasipiktinimo bangą, kad tam tikrus mokesčius siūlome pakelti. Vis dėlto tai būtina, pabrėžė G. Nausėda.

„Savaime suprantama, kad bet kokios mokesčių politikos priemonės, kurios arba naikina lengvatas, arba kažkurioje vietoje padidina patį tarifą, jos visada susidurs su tam tikros visuomenės dalies pasipriešinimu, bet tai yra kaina, kurią mes galime ir privalome mokėti savo silpniesiems, senyviesiems arba skurdžiau besiverčiantiems žmonėms,“ – kalbėjo prezidentas.

G. Nausėdos teigimu, būtina skirti dėmesį ir į kitus teikiamus pasiūlymus – korupcijos įstatymo redakciją, viešųjų pirkimų įstatymo patobulinimą, plyno lauko kirtimų bendros apimties sumažinimo bei biudžeto sandaros įstatymo tobulinimą ir kitus.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį ir į finansinės tvarkos laikymosi būtinybę. Finansiniai ištekliai turi būti įvertinti labai atsakingai, sako G. Nausėda.

„Labai svarbu ne tik kurti gerovės valstybę, bet ir laikytis finansinės disciplinos, kad niekam nekiltų abejonių, kad Lietuva nesilaiko finansinės disciplinos ir gali susilaukti kažkokių nemalonių padarinių. Šitie dalykai turi būti įgyvendinami kartu ir tvirtai tikiu, kad tai įmanoma padaryti,“ – kalbėjo prezidentas.

Pranckietis padėkojo

Tuo metu Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis padėkojo G. Nausėdai už susitikimo iniciatyvą ir pasidžiaugė prezidento dėmesiu atskiriems teisės aktams.

„Sieksime nuolatinės komunikacijos ir bendradarbiavimo,“ – sakė V. Pranckietis, pakartojęs Seimo prioritetus artėjančiai sesijai.

Parlamento vadovas informavo, kad Seimo sesijai yra pateikti 507 teisės aktai, iš kurių apie ketvirtadalį dar neregistruoti.

„Gera pasakyti, kad gerovės valstybės idėja sutampa su Vyriausybės programos „Darni Lietuva“ idėja, ir tai yra žmonių interesų tenkinimas ir siekis, kad jie būtų atliepti,“ – sakė V. Pranckietis.

Seimo pirmininkas pasidžiaugė, kad yra pateikti tam tikri teisės aktų pakeitimai, kuriuos remia G. Nausėda.

„Tokia pozicija turbūt yra naujoviška ir nauja, parodant dėmesį atskiroms iniciatyvoms,“ – pridūrė Seimo pirmininkas.

Prezidentas pažymėjo, kad lengvatinis akcizas žymėtiems degalams sudaro prielaidą atsirasti šešėlinei prekybai.

„Skirtumas tarp lengvatinio akcizo žymėtiems degalams ir normalaus akcizo yra labai didelis. Jis sudaro prielaidas atsirasti šešėlinei prekybai, nes tie degalai gerokai pigesni. Kalbama ne apie lengvatos visišką panaikinimą, kalbama apie tam tikrus sprendimus, kurie tą lengvatos dydį šiek tiek sumažintų ir padarytų prieinamesnį, – sakė G. Nausėda.

Kalbėdamas apie neapmokestinamo pajamų dydžio (NPD) didinimo stabdymą, prezidentas teigė, kad nėra siekiama NPD visiškai įšaldyti.

„Šiandien yra platus sutarimas, kad NPD turėtų būti didinamas lėčiau. Mes nesiūlome NPD įšaldyti, siūlome jį didinti 10 proc. Tai yra mažiau nei tas pirminis numatytas pasiūlymas, kuris dabar galioja, bet, kiek žinau, Vyriausybės planas yra stabdyti NPD didinimą ir netrukus tai bus padaryta“, – sakė G. Nausėda.

Trečiadienį G. Nausėda pateikė pasiūlymus Seimui dėl papildomų lėšų, skiriamų socialinei apsaugai. Prezidentas siūlo reikalingas lėšas surinkti mažinant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui, labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas bei lėtinant su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą.