aA
Generalinė prokuratūra pirmadienį kreipėsi į Seimą su prašymu leisti patraukti parlamentarą Vytautą Gapšį baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Generalinis prokuroras tai daro vykdydamas Vilniaus apygardos teismo, nagrinėjančio baudžiamąją bylą, kurioje V. Gapšys kaltinamas kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, nutartį.
Vytautas Gapšys
Vytautas Gapšys
© Seimo kanceliarijos nuotr. (aut. Olga Posaškova, Džoja Gunda Barysaitė)

V. Gapšys kaltinamas tuo, kad būdamas 2012 - 2016 m. kadencijos Seimo nariu, Darbo partijos frakcijos Seime nariu, taip pat Darbo partijos pirmininko pirmuoju pavaduotoju, šios partijos tarybos, partijos valdybos bei partijos prezidiumo nariu, 2016 metų Seimo rinkimų štabo vadovu ir dėl šiame viešajame juridiniame asmenyje einamų vadovaujančių pareigų turėjęs teisę veikti ir veikęs šio juridinio asmens vardu bei individualiai, turėjęs teisę atstovauti šiam juridiniam asmeniui, priimti sprendimus šio juridinio asmens vardu ir kontroliuoti šio juridinio asmens veiklą, nuo 2015-09-28 iki 2016-01-22, Vilniuje kyšininkavo bei prekiavo poveikiu.

Kaltinimo duomenimis, šiuos nusikaltimus jis padarė tokiu būdu ir aplinkybėmis:

- veikdamas Darbo partijos naudai ir interesais, nuo 2015-09-28 iki 2016-01-12 Vilniuje vykusių susitikimų bei telefoninių kontaktų su Raimondu Kurlianskiu metu už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus - tiek už asmenišką balsavimą „už“, Seime priimant UAB Koncernui „MG Baltic“ naudingus politinius sprendimus, tiek už išimtinę padėtį ir palankumą ateityje Seime priimant šiam koncernui naudingus politinius sprendimus, tiesiogiai Darbo partijos naudai Raimondui Kurlianskiui pažadėjo ir susitarė priimti ir netiesiogiai priėmė 12 100 eurų kyšį, užmaskuotą kaip nuolaida Darbo partijos politinei reklamai, kuri nuo 2015-11-26 iki 2015-12-16 buvo transliuojama koncernui priklausančiose žiniasklaidos priemonėse - „LNK“, „Info TV“, „BTV“ ir „TV1“ televizijose.

- pasinaudodamas visuomenine valstybės politiko padėtimi, Seimo nario tarnyba, Darbo partijos frakcijos Seime nario ir politinės partijos pirmininko pirmojo pavaduotojo, šios partijos tarybos, partijos valdybos ir partijos prezidiumo nario bei politinės partijos 2016 metų Seimo rinkimų štabo vadovo įgaliojimais, pažintimis, kita tikėtina ir tariama įtaka valstybės tarnautojams ir valstybės institucijoms, veikdamas Darbo partijos naudai ir interesais, nuo 2015-09-28 iki 2016-01-12 Vilniuje vykusių susitikimų bei telefoninių kontaktų su R. Kurlianskiu metu pažadėjęs jam paveikti valstybės tarnautojus - Seimo pirmininkę, Darbo frakcijos Seime seniūną, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką ir šio komiteto pirmininko pavaduotoją, Seimosveikatos komiteto pirmininkę, o taip pat kitus Darbo partijos frakcijos Seime narius, kad šie pateiktų bei balsuotų už UAB Koncernui „MG Baltic“ naudingus politinius sprendimus Seimo Biudžeto ir finansų komitete ir plenariniuose Seimo posėdžiuose bei priimtų kitus koncernui naudingus politinius sprendimus. Taip pat pažadėjo paveikti žemės ūkio ministrę, kad ši priimtų „MG Baltic“ naudingus administracinius sprendimus Ūkio ministerijoje ir Nacionalinėje žemės tarnyboje prie Žemės ūkio ministerijos, be to, pažadėjo paveikti valstybės institucijas - AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybą bei VĮ „Ignalinos atominės elektrinės“ viešųjų pirkimų komisiją, jog šios priimtų koncernui naudingus sprendimus.

- nuo 2015-09-28 iki 2016-01-21 Vilniuje vykusių susitikimų bei telefoninių kontaktų su R. Kurlianskiu metu pažadėjo už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus - tiek už asmenišką balsavimą „už“, Seime priimant koncernui naudingus politinius sprendimus, tiek už išimtinę padėtį ir palankumą ateityje Seime priimant „MG Baltic“ naudingus politinius sprendimus, tiesiogiai VšĮ „Meno ir sporto projektai“ naudai R. Kurlianskiui pažadėjo ir susitarė priimti ir netiesiogiai priėmė 15 000 eurų kyšį, kurie tarpininkaujant R. Kurlianskiui ir šio nurodymu iš UAB Koncerno „MG Baltic“ valdomos UAB „Mitnija" sąskaitos buvo pervesti į VšĮ „Meno ir sporto projektai“ sąskaitą, šį piniginį kyšį užmaskuojant kaip paramą.

Toje pačioje byloje kaltinimai pareikšti buvusiam UAB Koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui ir valdybos nariui bei kelių šio koncerno valdomų bendrovių generaliniam direktoriui ir valdybų pirmininkui R. Kurlianskiui, buvusiems Seimo nariams Eligijui Masiuliui, Gintarui Steponavičiui, Šarūnui Gustainiui bei juridiniams asmenimis - UAB Koncernui „MG Baltic“, politinei partijai „Darbo partija“ ir politinei partijai „Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdis“, teigiama kreipimesi.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(47 žmonės įvertino)
4.7021

Top naujienos

Policijai įkliuvo ypatingai įžūlus sukčius: nukentėjo dešimtys žmonių, žala – daugiau kaip 300 tūkst. eurų (233)

Aplinkiniams solidaus ir patikimo verslininko įvaizdį sudaręs 25 metų vilnietis Jonas...

„Bloomberg“: Kremlius Navalną planuoja pasodinti 13 metų (1)

Artimiausiu metu opozicijos lyderį Aleksejų Navalną ketinama perkelti į koloniją, kur jis...

Lietuvoje – 1032 nauji koronaviruso atvejai, 29 mirtys ligoninėse gydoma 1,7 tūkst. COVID-19 pacientų, 172 iš jų – reanimacijoje (24)

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1032 nauji COVID-19 ligos atvejai, mirė 29 žmonės,...

Pernai lietuviai išlaidavo kaip reikiant: du scenarijai, kurie mūsų komfortišką gyvenimą apverstų aukštyn kojomis (73)

Pernai daugiau pinigų skyrę savo pirmam ar antram būstui, nepamiršome pasigerinti ir komforto...

COVID-19 skiepų pasai kelia aršias diskusijas: ar mes tikrai norime būti dalijami į vakcinuotuosius ir nevakcinuotuosius? (44)

Kiekvienas tapatybės dokumentas turi savo atitinkamų distopijos elementų. Austrų rašytojas...

Iš ES lyderių – įspėjimas europiečiams: suvaržymai gali būti griežtinami

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį paragino europiečius vengti nebūtinų kelionių ir...

„The Roop“ oficialiai pristatė „eurovizinę“ dainą, klipą ir šokį: vieną judesį pasiskolino iš Arvydo Sabonio jūsų nuomonės laukiame apklausoje! (4)

Viena populiariausių Lietuvos grupių tituluojama „The Roop“ po metų pertraukos pristatė...

Šaltinis: Rusijai ruošiamasi perduoti Bideno pasiūlymą (88)

JAV prezidento Joe Bideno administracija siūlo Maskvai penkeriems metams pratęsti naujosios...

Giminaitė išgirdo, ką slaugytoja kalba apie skiepus: kyla tik dvi mintys (410)

Skiepai yra vienas didžiausių mokslo laimėjimų, kurie išgelbėjo ne vieną milijoną žmonių....

2020 metais nesurinkta beveik 1 mlrd. eurų pajamų: atidėta 801,9 mln. eurų mokesčių

šankstiniais Finansų ministerijos duomenimis, 2020 metais valstybės biudžetas ir savivaldybių...