aA
Kaune susirinkus per šimtą Lietuvos laisvės sąjungos (LLS) narių buvo pakeistas pavadinimas į Lietuvos prezidento sąjungą (LPS) ir pakeisti partijos įstatai. LLS pirmininką Vytautą Šustauską vienbalsiai pakeitė daugiau kaip prieš metus mirusio prezidento Algirdo Brazausko našlė Kristina Brazauskienė.
Kristina Brazauskienė, Vytautas Šustauskas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

„Pasiūlymas tapti pirmininke man buvo netikėtas. Dar daugiau buvo netikėtas pasiūlymas LLS pavadinimą pakeisti į LPS. Pasiūlius man tapti lydere esu pamaloninta ir sujaudinta. Iki šios dienos nebuvau apsisprendusi. Dabar matau, kad aš į gerą draugų ratą papuoliau (...) keliausim galvą į priekį iškėlę ir ginsime paprastų, bet ne prastų žmonių interesus“, - savo kandidatės kalboje suvažiavime sakė K. Brazauskienė.

Kalbėdama ji pabrėžė didelę socialinę atskirtį Lietuvoje, labiau pasiturinčio visuomenės sluoksnio atsakomybę už nepasiturinčių šeimų vaikų išsilavinimą.

„Tikiu, kad mūsų partija parodys geriausia pavyzdį, eisim į priekį iškeltą galvą ir būsime nenugalimi. Sėkmės mums ir telaimina mus Dievas“, - jau po balsavimo kalbėjo K. Brazauskienė. Ji sakė sieksianti, kad Seimo nariai, kaip ir kiti terminuotas darbo sutartys turintys darbuotojai, negautų išeitinių kompensacijų.

„Baigėsi kadencija, padėtų tušinuką ar pieštuką ir būtų gerai, kad dar ir mašinos raktukus paliktų, nes iš mokesčių mokėtojų pinigų viskas. Manyčiau, teisinga būtų, kad iš aukciono parduotų tuos automobilius ir į biudžetą įneštų pinigus. Išrinktieji turi tarnauti žmonėms be jokių išlygų“, - žurnalistams kalbėjo naujoji partijos pirmininkė.

Ji sakė pirmiausia lauksianti visuomenės palaikymo ir tik tuomet spręsianti ar jo pakanka partijai dalyvauti Seimo rinkimuose.

Naujosios partijos kreipimesi į Seimo pirmininkę ir prezidentę rašoma, kad išeinanti valdžia turi atlikti auditus, kur buvo išleisti valstybės pinigai, Seimo nariams turi būti nemokamos išeitinės kompensacijos, o išeidama kiekviena vyriausybė turi atsiskaityti, kaip jos valdymo metu keitėsi svarbiausi ekonominiai rodikliai ir kaip buvo panaudotos biudžeto lėšos.

Su pavadinimu turi keistis ir pirmininkas

„Keičiame pavadinimą, turi keistis ir pirmininkas. O ji (K. Brazauskienė) buvo ekselencijos žmona“, - prieš suvažiavimą žurnalistams kalbėjo V.Šustauskas. Anot jo, buvo atsisakyta ketinimų pasivadinti Atkurtosios Lietuvos prezidento sąjunga, nes tam esą pasipriešino prezidentūra. V.Šustauskas pasakojo, kad ne iš karto pavyko įkalbėti K. Brazauskienę jungtis prie partijos ir stoti prie jos vairo. 

„Prezidentas yra labai gražus žodis. Iš lotynų kalbos išvertus tai reiškia „priekyje sėdintis“, - apie partijos pavadinimą kalbėjo K. Brazauskienė, - Jis paliko savo tokį pėdsaką, kad apie jį priminti niekam nereikia“, - apie velionio vyro indėlį į partijos gyvenimą teigė A. Brazausko našlė, pasak kurios, pavadinimas yra „priverčiantis elgtis atitinkamai“.

„Mūsų tikslas nušluoti tas dvi partijas – konservatorius ir socialdemokratus“, - kalbėjo buvęs Kauno meras ir Seimo narys V. Šustauskas, savo partijoje suskaičiuojantis apie pusantro tūkstančio narių. DELFI primena, kad socialdemokratų ilgamečiu lyderiu buvo ir Algirdas Brazauskas, o partijos nare ir žmona Kristina.

LPS sąjungos emblemoje pavaizduotas Lietuvos kontūras su dviem baltais balandžiais ir šalies vėliava. Anot V. Šustausko, emblema simbolizuoja taiką ir darbštumą.

Pati K. Brazauskienė prieš suvažiavimą sakė sutiksianti būti pirmininke tik tuo atveju, jei suvažiavimo metu bus patvirtinti nauji partijos įstatai, prie kurių rengimo prisidėjo ji pati, o V. Šustauskas galėtų tapti jos pavaduotoju.

„Aš manau, būtų nekorektiška man jo nepakviesti. Kaip ne kaip, jis bendravo su tais paprastais žmonėmis, pas juos yra tos tradicijos, žinomi tikslai. Bet ta sąjunga turėtų palypėti keliomis pakopomis į viršų“, - prieš suvažiavimą kalbėjo prezidento našlė, anot kurios, naujas partijos pavadinimas „priverčia elgtis atitinkamai“.

Liepos pabaigoje narystės Socialdemokratų partijoje atsisakiusi K. Brazauskienė teigia, kad naujos partijos tikslai bus „padėti žmogui morališkai“, ruoštis darbo vietai, jaunimo įvertinimas, privilegijų valdžios pareigūnams naikinimas ir kt.

Partijos lyderė sako kol kas neketinanti prisidėti prie partijos finansavimo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuvė Australijoje: linksmiausia buvo sužinoti, ką jie kalba apie Lietuvą (3)

Vienas įdomesnių ir linksmesnių dalykų Australijoje yra sužinoti, kaip vietiniai įsivaizduoja...

Lietuvių mėgstama daržovė pripažinta supermaistu: galėtume su ja užkariauti Europą (31)

Žmonių noras sveikai maitintis Lietuvos daržovininkams atvėrė naują nišą, kuri gali atnešti...

Eurolygos atkrintamųjų traukinyje liko tik trys laisvi vagonai: ar „Žalgiris“ įšoks į vieną iš jų? (86)

„Tiktai teigiamą rezultatą“, – paklaustas, ką žvelgiant į priekį Kauno „Žalgiris“...

Kita Algirdo Brazausko gyvenimo pusė: dienoraščiuose jis visai kitoks, nei lietuviai buvo įpratę matyti (494)

Nors pirmąjį atkurtos nepriklausomos Lietuvos prezidentą Algirdą Mykolą Brazauską lietuviai...

Knygų mugėje – jausminga Ramanausko-Vanago dukros kalba: jo auka nebuvo beprasmė (234)

Šeštadienį Knygų mugėje buvo pristatyta istoriko ir politiko Arvydo Anušausko knyga „Aš esu...

Orijus Gasanovas siūlo aplankyti geriausią Europoje miestą: lietuviams ten patiks, jeigu žinos, ką nuveikti (134)

Barselona yra pats geriausias miestas Europoje. Bet ne visiems taip atrodo, nes žmonės ne visada...

Netikėta: „šaukimą“ į kariuomenę gauna ne tik žmonės – gali gauti ir jūsų automobilis (1)

Įsivaizduokite, kad vieną dieną sulaukiate laiško, kuriame teigiama, jog jūsų turima transporto...

Oro kompanijos kontratakuoja: padavė į teismą skrydį praleidusį keleivį reikalauja virš 2000 eurų (9)

Teisminio ginčo tarp Vokietijos oro linijų bendrovės ir vieno iš jos klientų centre – oro...

Diskusijoje apie skiepus prakeikta moteris neištvėrė: paprašė SAM atsakyti į devynis klausimus (1)

Norėčiau padiskutuoti ir išgirsti profesionalų nuomonę. Kadangi buvau pasisakiusi viešai savo...

7 simptomai, pranešantys apie sutrikusią skydliaukės veiklą (2)

Organizmą laisvai galima palyginti su darniai funkcionuojančių mechanizmų visuma. Kuriam nors...