Tarptautinės konsultacinės kompanijos "Roland Berger Strategy Consultants" specialistai kitų metų pavasarį šalies sostinės vadovams turėtų pateikti pirmuosius siūlymus veiksmų planui, kaip įgyvendinti jau sukurtas Vilniaus, Kauno ir visos mūsų valstybės raidos strategijas. Socdemų teigimu, meras neturi teisės samdyti tarptautinių konsultantų valstybės strategijai vertinti.
A. Zuokas
© ELTA
Naujuosius savo konsultantus pirmadienį pristatęs Liberalų ir centro sąjungos lyderis, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas pasakė, jog "tai politinis žingsnis, kad Lietuvoje būtų visiems geriau gyventi".

Veiksmų planas turėtų apimti maždaug dešimties metų laikotarpį.

Prisiminęs, jog už pernai parengtą dešimties metų sostinės strateginės plėtros planą teko suploti apie 800 tūkst. Lt, Vilniaus meras ironizavo: "Naujasis planas Lietuvai kainuos tikrai mažiau nei "AlMah" planas ir strategijos". Ši Rusijos konsultacinė kompanija pastaruoju metu dažnai minima skandale dėl abejotinų prezidentūros ryšių.

Nei sostinės meras, bei "Roland Berger" konsultantai neatskleidė, kiek sostinei gali kainuoti jos vadovų užsakytas veiksmų plano rengimas, nes dėl to galutinai dar nesusitarta. A. Zuokas teigė, kad šiam veiksmų planui finansuoti tikimasi gauti lėšų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Tuo tarpu "Lietuvos žinioms" Seimo valdančiosios daugumos atstovas socialdemokratas Algirdas Butkevičius sakė, jog miesto vadovas neturi teisės savarankiškai samdyti konsultantų ilgalaikei valstybės strategijai vertinti. Tokią valstybės ilgalaikės raidos strategiją iki 2015 metų pernai, lapkričio mėnesį, patvirtino Seimas. Anot Butkevičiaus, Lietuvą jau konsultuoja mūsų šalies situaciją, įstatymus išmanantys specialistai iš Pasaulio banko, Tarptautinio valiutų fondo. Zuokas, kaip Liberalų ir centro sąjungos pirmininkas, pasak parlamentaro, gali samdyti tarptautinius konsultantus, tačiau abejojama, ar už jų paslaugas bus mokama iš ES fondų.

"Roland Berger Strategy Consultants" pirmininkas, atsakingas už operacijas Jungtinėje Karalystėje, Klodas Danbaras Henkesas Drielsma (Claude Dunbar Hankes-Drielsma) teigė, jog darbas bus organizuotas dviem etapais: "Pirmiausia ieškosime, kokiose srityse Vilnius gali tobulėti; antra mūsų darbo dalis - rekomendacijos Vilniui ir merui, kaip įgyvendinti mūsų pasiūlymus". Svečias minėjo galimybę į kompanijos ekspertų grupę įtraukti vieną, du vietinius specialistus.

A. Zuokas minėjo, kad "Roland Berger" konsultantus sutiko per savo vizitą Jungtinėse Valstijose ir pakvietė juos į Vilnių, nes, jo teigimu, tokių gerų konsultantų niekur aplink nėra. Vilniaus miesto meras teigė, jog iki šiol dirbo su geriausiais konsultantais Lietuvoje, tačiau jiems trūksta supratimo, kas vyksta pasaulyje, kokiose srityse galime sėkmingai konkuruoti, todėl reikalingi patarėjai iš užsienio.

Tarp pagrindinių temų, kurias nagrinės "Roland Berger" ekspertai, A. Zuokas minėjo švietimą, ekonomiką (perspektyvios pramonės šakos), kaip plėtoti ekonominius santykius su kaimyninėmis šalimis, kaip tobulinti logistiką, pinigų politiką. Iki šių metų pabaigos sostinės valdžia tikisi susitarti su "Roland Berger" konsultantais dėl šio projekto, o kitų metų kovą norėtų gauti pasiūlymų trumpalaikiam veiksmų planui. Per kelis mėnesius po jo priėmimo turėtų būti parengta antroji tolesnio veiksmų plano dalis.

"Roland Berger" jau yra pateikę pirmąją apžvalgą apie Vilniaus ir Lietuvos būklę. A. Zuokas minėjo kelis pavyzdžius: konsultantai atkreipė dėmesį į nepakankamą ir neefektyvų investavimą į žemės ūkį, į Vilniaus oro uosto plėtrą, į būtinybę mokytis užsienio kalbų, taip pat ir rusų. Juos nustebino didelis palyginti su pasauliu universitetų ir studentų skaičius.

Pernai birželį Vilniaus miesto Taryba patvirtino Lietuvos sostinės strateginės plėtros planą, kuriame numatyta per artimiausius dešimtį metų Vilnių formuoti kaip europinės reikšmės centrą, į jo plėtrą įtraukiant ir aplinkinius miestus.

2002 m. lapkričio mėnesį Seimas priėmė nutarimą, kuriuo patvirtino valstybės ilgalaikės raidos strategiją. Šis dokumentas nubrėžė valstybės viziją net iki 2015 metų.

"Roland Berger Strategy Consultans" specializuojasi konsultuodama valstybines institucijas ir privačias kompanijas strategijų parengimų, verslo valdymo srityse. Ši 1967 metais įkurta įmonė yra įsteigusi savo atstovybes 34 pasaulio šalyse. Kompanijoje dirba 1700 specialistų. Jie yra konsultavę Latvijos, Airijos, Olandijos, Pietų Afrikos Respublikos, Čilės, Singapūro vyriausybes.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (223)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (136)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Milaknio tritaškių kruša neišgelbėjo „Žalgirio“ Vokietijos čempionų tvirtovėje (300)

Kauno „Žalgirio“ (11/7) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (178)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (29)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (5)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...

Afrikos šalis, kurioje jausitės saugiau nei bet kurioje Europos sostinėje (15)

Čia visai kitas pasaulis ir vykstant į šią šalį privalai priimti tuos skirtumus, kurie mums,...

Prisipažinti ar nuslėpti: ką daryti, jei buvote neištikimi? (9)

Taigi, tai įvyko. Galbūt, tas kitas buvo labai seksualus, o ta, kita moteris, gerai suprato, koks...

Nepilnamečių paauglių gaujos istorija atskleidė seną tiesą – vaikų auginimas yra darbas (5)

DELFI paskelbtas straipsnis apie sunkiai įsivaizduojamą paauglių mergaičių žiaurumą Alytuje,...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (25)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...