aA
Kelis mėnesius vis augęs konservatorių kandidatės į prezidentus Ingridos Šimonytės reitingas šį mėnesį liko toks pats, bet Gitano Nausėdos populiarumas šiek tiek sumenko, tad atotrūkis tarp jų prezidentiniame reitinge dar sumažėjo. Taip LRT RADIJUI sakė sociologas, visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.
Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda
© DELFI montažas

„Yra ryškūs du lyderiai – Gitanas Nausėda (23 proc.) ir Ingrida Šimonytė (20 proc.). Skirtumas nėra didelis ir jis šiek tiek sumažėjo“, – komentavo jis.

Praėjusį mėnesį I. Šimonytę, kaip tinkamiausią kandidatę į prezidentus, matė 20 proc. apklaustųjų, o G. Nausėdą – 25 proc.

Kadangi galutinis kandidatų į prezidentus sąrašas neegzistuoja, bendrovė „Vilmorus, sudarydama kandidatų į prezidentus reitingą, respondentus apklausia nenurodydama galimų variantų. Ir dažnas, atsakydamas į tokį klausimą, mini Saulių Skvernelį, nors jis pats sako dar neapsisprendęs kandidatuoti. Tiesa, pasak V. Gaidžio, tokie paminėjimai retėja, bet dabartinis premjeras toliau išlieka trečioje vietoje tarp populiariausiųjų.

Ingrida Šimonytė
Ingrida Šimonytė
© DELFI / Karolina Pansevič

„Vienas dalykas – kad jis nepareiškė noro (jau laikas taip pareikšti). [...] Antra – jo reitingas mažėja dėl kitų problemų. Jo balansas neigiamas, o prezidentas, kad būtų išrinktas tiesiogiai, turėtų turėti daugiau mažiau visų gyventojų paramą. Jis negali būti dalies gyventojų atstovas“, – aiškino sociologas.

Arvydo Juozaičio, Naglio Puteikio, Aušros Maldeikienės reitingai kiek pakilo, bet jie yra gerokai mažesni negu G. Nausėdos ir I. Šimonytės.

„Prieš metus atrodė, kad norinčių bus daug ir virs superkova, bet šiuo metu lyg ir kandidatų ne tiek daug. Nors laiko dar yra“, – sakė „Vilmorus“ vadovas.

Apklausia rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Mokytojų streikai kirto per Skvernelio reitingus

Dėl mokytojų streiko smuko ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio populiarumas – palankiai vertinančių jo veiklą sumažėjo beveik devyniais procentiniais punktais.

Gruodžio mėnesį per apklausą premjerą palankiai vertino 36,8 proc. respondentų, nepalankiai – 40 proc. Lapkritį jis turėjo 45,4 proc. palankių ir 32,3 proc. nepalankių vertinimų.

„S. Skvernelio reitingas mažėja jau penktą mėnesį. Bet pirmą kartą neigiamai vertinančių premjerą skaičius tapo didesnis už tuos, kurie jį vertina teigiamai. Jis pateko į neigiamų personažų ratą“, - BNS sakė apklausą atlikusios įmonės „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Gruodžio 1-9 dienomis atliktos apklausos rezultatus skelbia dienraštis „Lietuvos rytas“. Tyrimo metu apklausti 1025 žmonės.

Anot V. Gaidžio, premjero reitingo smukimas susijęs su mokytojų streiku ir „premjero ne visai pasisekusiu reagavimu į tuos dalykus“.

Jo teigimu, smunkantis populiarumas taip pat mažina premjero galimybes sėkmingai dalyvauti prezidento rinkimuose, nes susiaurėja elektoratas.

Pasak V. Gaidžio, Lietuvos rinkėjai gali pasigesti jautraus, įsiklausančio į žmonių problemas politiko bruožų.

Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda
© DELFI / Karolina Pansevič

Konfliktas su streikuojančiais mokytojais nusmukdė ir buvusios švietimo ministrės Jurgitos Petrauskienės reitingą ir gyventojų pasitikėjimą visa švietimo sistema.

Lapkritį palankiai vertinančių tuometinę švietimo ministrę buvo 11 proc., gruodį jis nukrito iki 6 proc. Tuo metu neigiamų vertinimų skaičius išaugo nuo 51 proc. praėjusį mėnesį iki 58 proc. gruodį.

„Ji tapo pačiu nepopuliariausiu politiku. Beveik 60 proc. neigiamų vertinimų – retas politikas tokią ribą pasiekia. J. Petrauskienė taip pat nukentėjo per streikus“, – teigė V. Gaidys.

Apklausos duomenys rodo, kad įtampos dėl mokytojų darbo apmokėjimo modelio bei kitų pertvarkų neigiamai atsiliepė visos švietimo sistemos vertinimui.

„Švietimo sistema kažkada apie 2003-uosius metus buvo institucija, kuria labiausiai buvo pasitikima, o dabar nukrito nuo 41 proc. iki 35 proc. pasitikėjimas. Išaugo atitinkamai 6 procentiniais punktais nepasitikėjimas ir tai mažiausias rezultatas per 20 metų“, – sakė „Vilmorus“ vadovas.

Anot jo, tai rodo, kad įsivyravusi įtampa ir konfliktai kenkia visoms pusėms – ir valdžiai, ir švietimo bendruomenei.

Sociologas prisiminė, kad panaši situacija buvo stebima ir per Rolando Pakso apkaltos skandalą, kada reikšmingai krito ir žiniasklaidoje stipriai kritikuoto R. Pakso reitingai, ir gyventojų pasitikėjimas pačia žiniasklaida.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Jei taptų prezidentu po Grybauskaitės, Skvernelis žada: pokyčių būtų esminių papildyta (604)

Į prezidentus kandidatuoti pasiryžęs premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad, jei būtų...

Andrius Tapinas. Po 14 dienų. Valdžios Leviatanas ir šalčio efektas (291)

Praėjo keturiolika dienų ir vėl kalbamės. Premjero atsiprašymo nebuvo, buvo arogantiškas...

Keliuose verda tikras pragaras, kelininkai žada, kad rytoj bus geriau (62)

Penktadienis Lietuvoje apkarto, matyt, daugeliui turėjusių kur nors važiuoti, nesvarbu, ar nuosavu,...

Gaisro Kauno stotyje liudininkai: išgirdus sireną, apėmė ne itin jaukus jausmas (2)

Penktadienį per pietus Kauno autobusų stotyje kilęs gaisras kelis šimtus žmonių išginė į...

Lukašenka: jei kas norės mus nustumti, žinome, kaip reaguoti išvardijo sąlygas sukurti sąjunginę valstybę su Rusija (10)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka išvardijo sąlygas sukurti bendrą sąjunginę...

Meilės emigrantė Jolanta: priimti sprendimą išvykti padėjo vyro pažadas (4)

Prieš trejus metus į Kataloniją išvykusi Jolanta juokauja, kad yra tikrų tikriausia meilės...

„Panathinaikos“ klubui prieš rungtynes su „Žalgiriu“ koją kyštelėjo kinai (3)

Atėnų „Panathinaikos“ klubas šio vakaro rungtynėse su Kauno „Žalgiriu“ galės registruoti...

Dingus 5 asmenų šeimai į policiją kreipėsi vaiko teisių tarnyba: jų neberanda net giminaičiai (369)

Dėl penkių asmenų šeimos dingimo prašymą pradėti paiešką pateikusi Vaiko teisių apsaugos...

DELFI Diena. Kaip keistųsi Lietuvos politikos kryptis Skverneliui tapus prezidentu? (16)

Kaip keisis Lietuvos politikos kryptis, jei premjeras taps prezidentu — pokalbis su ministru...

Baigtas tyrimas dėl kalinių „Jūros šventės“ Pravieniškių pataisos namuose (16)

Ikiteisminis tyrimas dėl pernai liepą Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje...