Jeigu rinkimai vyktų artimiausią sekmadienį, už socialdemokratus balsuotų 14,5 proc. apklausos dalyvių. Lapkritį šią partiją rinkosi 15 proc. respondentų.

Už TS-LKD balsuotų 9,7 proc. apklaustųjų, praėjusių mėnesį tokių buvo 10,6 procento.

Trečią vietą išlaikė opozicinė Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Ją per rinkimus palaikytų 8,9 proc. respondentų, lapkritį tokių buvo 8,1 procento.

Už opozicinę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą balsuotų 7,4 proc. (lapkritį – 6,5 proc.).

Toliau reitingų lentelėje rikiuojasi valdančiajai koalicijai priklausantis Liberalų sąjūdis, jį palaikytų 5,4 proc. respondentų (lapkritį – 5 proc.).

„Ypatingų pokyčių nėra, išskyrus partiją „Laisvė ir teisingumas“. Pokytis – iki 2,1 proc. – esminis, man tai sensacija“, – BNS sakė „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Praėjusį mėnesį už šią partiją ketino balsuoti 5,9 proc. apklausos dalyvių, bet gruodį jos rėmėjų gretos sumenko kone tris kartus – iki 2 procentų.

„Priežastis, ko gero, vienintelė. Praėjusį mėnesį partijos pirmininku buvo nurodytas Remigijus Žemaitaitis, jis yra populiarus, o dabar nurodomas Artūras Paulauskas, kaip laikinai einantis pareigas iki balandžio. Matyt, tai lėmė, o jų sąskaita padidėjo Sauliaus Skvernelio partijos reitingai“, – teigė V. Gaidys.

Kitų partijų reitingai nesiekia 2 procentų.

Kad partija parlamente gautų mandatų, būtina įveikti 5 proc. rinkimų kartelę.

Apklausos duomenimis, kad neitų balsuoti, tvirtino 13,6 proc. apklaustųjų (lapkritį – 13,7 proc.), kad nežino, už ką balsuotų, sakė 28,5 proc. (lapkritį – 24,6 proc.) respondentų.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ reprezentatyvią gyventojų apklausą „Lietuvos ryto“ užsakymu atliko gruodžio 8–15 dienomis, apklausta 1000 pilnamečių Lietuvos gyventojų.