aA
Naujausiuose palankaus vertinimo reitinguose geros žinios prezidentui Gitanui Nausėdai. Koronaviruso krizės metu susitraukęs šalies vadovo palankus vertinimas ėmė kilti.
Naujausi politikų reitingai: auga Nausėdos populiarumas, atsiranda naujų pavardžių
© DELFI / Kiril Čachovskij

Tuo tarpu analogišku, šalyje įvesto karantino, laikotarpiu į viršų stiebęsis sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos populiarumas nustojo augti. Pandemijos piko metu smaigalyje atsidūręs ministras kol kas lieka tarp prasčiausiai vertinamų politikų.

Liepos mėnuo palankaus vertinimo reitinge sėkmingai klostėsi ir kai kuriems Seimo rinkimams besiruošiančių partijų pirmininkams: į palankiausiai vertinamų politinių jėgų sąrašą grįžo Remigijus Žemaitaitis, šoktelėjo socialdemokratų, „darbiečių“ ir liberalių partijų lyderių reitingai.

Tuo tarpu partinių reitingų viršūnėje esančių „valstiečių“ ir konservatorių partijų lyderiai toliau „tebekonkuruoja“ dėl prasčiausiai vertinamo politiko statuso.

Lyginant su birželio mėnesio atliktu tyrimu, prezidento palankaus vertinimo rodiklis šoktelėjo 5 procentiniais punktais. Šiuo metu G. Nausėdą palankiai linkę vertinti 73 proc. gyventojų, 18 proc. prezidentą vertina nepalankiai. Pagal šiuos rodiklius G. Nausėda nusileidžia tik kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui (palankiai vertina 78 proc. ir nepalankiai 10 proc.).

ELTA primena, kad nuo vasario iki birželio prezidento palankus vertinimas susitraukė net 15 procentinių punktų: šių metų vasarį jį palankiai vertino 83 proc. gyventojų ir nepalankiai 11 proc. respondentų. Tuo tarpu birželį atitinkamai 68 proc. ir 23 proc.

Visgi, kaip rodo naujienų agentūros ELTA užsakymu liepos 16-30 dienomis atlikta rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ apklausa, palankiausiai pastarasis mėnuo susiklostė vienam iš trijų partijos Laisvė ir teisingumas „muškietininkų“ R. Žemaitaičiui. Šiai politinei jėgai vadovaujančio politiko palankus vertinimas šoktelėjo net 10 procentinių punktų. Buvusį „tvarkietį“ R. Žemaitaitį liepos mėnesį palankiai vertino 46 proc. respondentų ir 34 proc. pasisakė priešingai.

Lyginant su birželio apklausa, liepą 6 procentiniais punktais gyventojai palankiau įvertino su socialdemokratais rinkimuose dalyvausiantį Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovą Saulių Čaplinską (40 proc. vertina palankiai ir 20 proc. nepalankiai).

5 procentiniais punktais į viršų stiebėsi ir Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho reitingas. Šiuo metu jį palankiai vertina 37 proc. respondentų, 10 procentinių punktų daugiau – 47 proc. – apie šį politiką yra labiau linkę manyti neigiamai.

5 procentiniais punktais pagerėjo Laisvės partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės vertinimai (palankiai vertina 35 proc. ir 33 proc. nepalankiai). Tuo tarpu socialdemokratų lyderio Gintauto Palucko reitingas kilo 4 procentiniais punktais (42 proc. ir 37 proc.). Galiausiai 3 procentiniais punktais šoktelėjo Liberalų sąjūdžio pirmininkės Viktorija Čmilytės-Nielsen palankus vertinimas (40 proc. ir 28 proc.).

Naujausi politikų reitingai: auga Nausėdos populiarumas, atsiranda naujų pavardžių
© ELTA
Naujausi politikų reitingai: auga Nausėdos populiarumas, atsiranda naujų pavardžių
© ELTA

Smuko R. Šimašiaus reitingas

Ryškesnius palankaus vertinimo nuostolius tarp politikų patyrė tik Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jo reitingas smuktelėjo 3 procentiniais punktais. Šiuo metu sostinės merą palankiai vertina 35 proc. gyventojų, o nepalankiai – 51 proc. Tiek pat nukrito žurnalisto Edmundo Jakilaičio palankus vertinimas (44 proc. ir 35 proc.), šiek tiek daugiau, 4 procentiniais punktais, sumažėjo gretos tų, kurie teigiamai atsiliepia apie kitą žurnalistą – Andrių Tapiną (palankiai vertina 42 proc., o nepalankiai 36 proc.).

Kitų politikų ir visuomenės lyderių vertinimų pokyčiai per paskutinį mėnesį nepakito ar pokyčiai buvo minimalūs.

Tarp reitingų lyderių – prezidentai, dabartinės Vyriausybės esami ir buvę nariai
Liepos mėnesį vykusi apklausa parodė, kad šalies gyventojai ir toliau palankiausiai vertina prezidentą Valdą Adamkų (78 proc. palankiai ir 10 proc. nepalankiai). Kaip jau minėta, už jo rikiuojasi šiuo metu šaliai vadovaujantis G. Nausėda (atitinkamai 73 proc. ir 18 proc.), trečioje vietoje – kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė (57 proc. palankiai ir 35 proc. nepalankiai).

Už šio trejetuko ribų yra dar 3 visuomenės veikėjai, kurių palankus vertinimas peržengia 50 procentų ribą. Visi jie yra arba anksčiau priklausė dabartiniam Ministrų Kabinetui.
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tarp jų vertinamas palankiausiai: 54 proc. respondentų apie jį pasisako teigiamai ir 32 proc. neigiamai. Premjeras Saulius Skvernelis nuo L. Linkevičiaus atsilieka tik dėl turimos didesnės ji neigiamai vertinančios visuomenės dalies: 54 proc. apie Vyriausybės vadovą atsiliepia teigiamai, 37 proc. neigiamai.

Toliau rikiuojasi buvęs ekonomikos ir inovacijų ministras ir dabartinis eurokomisaras Virginijus Sinkevičius (palankiai vertina 52 proc., nepalankiai 23 proc.).

„Baltijos tyrimų“ duomenimis, galima išskirti dar 11 politikų bei visuomenės veikėjų, kuriais gyventojai labiau pasitiki, nei nepasitiki: Tai Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis (49 proc. vertina palankiai ir 36 proc. nepalankiai), R. Žemaitaitis, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis (atitinkamai 46 proc. ir 37 proc.), europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė (45 proc. ir 36 proc.), E. Jakilaitis, buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis (44 proc. ir 35 proc.), A. Tapinas, socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas (42 proc. ir 37 proc.), S. Čaplinskas, Viktorija Čmilytė-Nielsen bei Laisvės partijos lyderė Aušrinė Armonaitė (35 proc. ir 33 proc.).

Kaip vertinami partijų ir rinkiminių sąrašų lyderiai

Penkių didžiausią populiarumą turinčių parlamentinių partijų ir jų rinkiminių sąrašų lyderiai liepos mėnesio reitinge vertinami labai skirtingai. Šiuo metu didžiausią (15,2 proc.) gyventojų prielankumą turinčios valdančiosios „valstiečių“ partijos lyderis Ramūnas Karbauskis yra vienas iš nepalankiausiai vertinamų politikų apskritai. Jį nepalankiai vertina 58 proc. gyventojų, palankiai 31 proc. Tuo tarpu „valstiečių“ sąrašo viršuje esantis premjeras S. Skvernelis rikiuojasi tarp penkių geriausiai vertinamų politikų apskritai.

Antroje vietoje esančių konservatorių (partiją palaiko 12,9 proc.) pirmininkas Gabrielius Landsbergis – kaip ir R. Karbauskis – yra „lyderis“ tarp nepalankiausiai vertinamų politikų. 63 proc. teigia G. Landsbergį vertiną nepalankiai, o 28 proc. teigia į šį politiką žvelgią pozityviai.

Tuo tarpu konservatorių sąrašą Seimo rinkimuose vedanti Ingrida Šimonytė (palankiai vertina 42 proc. ir nepalankiai 45 proc.) palankaus vertinimo reitinge rikiuojasi kur kas aukštesnėje pozicijoje nei partijos lyderis. Visgi politikė į dešimtuką palankiausiai vertinamų asmenybių nepatenka, o ir jos teigiamų ir neigiamų vertinimų balansas yra neigiamas (minus 3).

Trečioje partinių reitingų lentelėje esančios Socialdemokratų partijos (LSDP liepos mėnesį rėmė 9,4 proc. gyventojų) ir Seimo rinkimų sąrašo lyderį Gintautą Palucką palankiai vertina 42 proc. ir 37 proc. pasisako apie politiką priešingai.

Ketvirtoje partinių reitingų pozicijoje esančių „darbiečių“ lyderį Viktorą Uspaskichą palankiai vertina 37 proc., o nepalankiai 47 proc. Geriausią rezultatą tarp politinių jėgų lyderių susigrąžino partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas R. Žemaitaitis: jo vedama politinė jėga partiniuose reitinguose – penkta, o jis pats patenka į palankiausiai vertinamų asmenybių dešimtuką.

Visgi geriausią palankaus vertinimo rodiklį tarp visų rinkiminių sąrašų lyderių turi „socialdarbiečius“ Seimo rinkimuose vesiantis užsienio reikalų ministras L. Linkevičius (palankiai vertina 57 proc., nepalankiai 32 proc.). Tačiau partija, kurios sąrašą jis veda, reitingų lentelėje negali pasigirti gerais rezultatais. Šiuo metu už „socialdarbiečius“ ketina balsuoti vos 2 proc. piliečių.

„Antireitingo“ lyderių sąrašas: populiarumą auginęs A. Veryga liko tarp prasčiausiai vertinamų

Lyginant su ankstesnio mėnesio apklausa, nepalankiausiai vertinamų asmenybių (nepalankiai juos įvertino daugiau nei pusė apklaustųjų) sąrašas nepasikeitė. Per karantiną palankų vertinimą ženkliai pasigerinęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, nors ir pakilo nuo reitingo dugno, visgi liko nepalankiausiai vertinamų asmenybių sąraše. Šiuo metu ministrą nepalankiai vertina 52 proc. gyventojų, o 40 proc. vykusioje apklausoje deklaravo į A. Verygą žvelgią teigiamai. Lyginant su ankstesniu mėnesiu, sveikatos apsaugos ministro vertinimas iš esmės nesikeitė.

ELTA primena, kad po to, kai Lietuvoje dėl koronaviruso pandemijos buvo paskelbta ekstremalioji padėtis ir įvestas karantinas, A. Verygos reitingas per 4 mėnesius (nuo vasario iki birželio) šoktelėjo 12 procentinių punktų: vasario mėnesį A. Verygą nepalankiai vertino 62 proc., o palankiai 29 proc. Tuo tarpu birželio mėnesį vertinimas atitinkamai siekė 52 proc. ir 41 proc.

Nepalankiausiai liepos mėnesį Lietuvos gyventojai taip pat įvertino G. Landsbergį, profesorių Vytautą Landsbergį (63 nepalankiai ir 26 proc.), „socialdarbiečių“ lyderį Gediminą Kirkilą (60 nepalankiai ir 27 proc. palankiai), Centro partijos „Gerovės Lietuva“ pirmininką Naglį Puteikį (atitinkamai 58 proc. ir 23 proc.), R. Karbauskį, europarlamentarą ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininką Valdemarą Tomaševskį (57 proc. nepalankiai ir 18 proc. palankiai), ekspremjerą Algirdą Butkevičių (54 proc. ir 31 proc.) ir Vilniaus merą Remigijų Šimašių (51 proc. ir 35 proc.).

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
3.2667

Top naujienos

Klaiki avarija prie Vilniaus: nuplėšta jauno „Audi“ vairuotojo ranka rasta skiriamojoje juostoje (10)

Vėlų trečiadienio vakarą, prieš vidurnaktį, Minsko plente , netoli Nemėžio, įvyko klaiki...

Roma Macijauskaitė | D+

Tikina, kad namuose pagamintas gėrimas tvarko virškinimą, gerina lytinį pajėgumą ir per 10 minučių padeda atsigauti po audringo vakarėlio

Sveiko maisto kūrėju save vadinantis Andrius Vilkas (39 m.) vasarą muzikos festivaliuose lankosi ne...

Lietuvoje pastebėta keista tendencija: padaugėjo žiemą plintančios infekcijos atvejų (71)

Prieš keletą savaičių Didžiojoje Britanijoje buvo fiksuotas netikėtas noroviruso protrūkis...

Jūrmaloje pažėrė gerų vaizdų: prestižiniame elito kurorte atostogauti geidė labiau nei Palangoje, o dabar čia jau – virš visko (28)

Mažiau nei parą – tiek laiko praleidome legendiniame Latvijos pajūrio kurorte – Jūrmaloje....

Klimatalogas įvardijo, kas mūsų laukia rugpjūtį: kaitra nesugrįš, lietūs bus labai netolygūs (33)

Lietuvoje prasidėjo paskutinis vasaros mėnuo, o po rekordinių liepos karščių , atrodo, jau...

Keistas tvarstis pakaušyje užminė naują mįslę dėl Kim Jong Uno (73)

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pastarosiomis dienomis viešumoje pasirodo su kelių...

40+ moterys: kirptis trumpai ar išlaikyti ilgus plaukus? (35)

Nuo senų senovės įvairiose kultūrose buvo tikima, kad ilgi plaukai turi magiškų galių ir yra...

Ambicingas Karnišovo žingsnis: Ballą prisivilioję „Bulls“ pasipildė ir DeRozanu (5)

Skambius ėjimus NBA laisvųjų agentų rinkoje šio tarpsezonio metu atlieka Čikagos „Bulls“...

Čempionų lygos atrankoje Arlauskio ir Dambrausko klubai pergales prarado paskutinėmis minutėmis (6)

UEFA čempionų lygos atrankoje lietuviškų akcentų turintys klubai sužaidė itin panašiu...

Apsidairykite, ar jūsų namuose nėra šių nereikalingų ir neskoningų daiktų: buvo tikima, kad jie neva pritraukia negandas (54)

Sakoma, kad namų ūkio gerovei įtakos turi ne tik patys namai , bet ir daiktai, kurie juose yra....