aA
Skaičiuodamas milijoninius nuostolius po ketvirtadienį Panevėžio rajono Naujamiesčio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje siautusio gaisro, Naujamiesčio klebonas Algirdas Dauknys prakalbo apie gaisro metu įvykusius keturis stebuklus. Pasak klebono, per stebuklą nesudegė stebuklingas Marijos paveikslas, išgelbėtas žmogus, nenugarmėjo varpas ir į reikiamą pusę nukrito degantys bokštai.
Dega bažnyčia Panevėžio rajone
© "Panevėžio balsas"
"Netikėtas dalykas - nesudegė stebuklingas sopulingosios Marijos paveikslas, nors gaisro židinys buvo čia pat, kaitra nenusakoma“, - DELFI kalbėjo A. Dauknys. Kitu stebuklu klebonas vadina varpo likimą - jis tikėjosi, kad krisdamas varpas giliai susmigs į žemę, tuo tarpu varpas net neprasimušė pro trečią aukštą – sulaikė skliautai.

Pasak A. Dauknio, trečias stebuklas - vieno naujamiestiečio išgelbėjimas. Pora naujamiestiečių niekam nepranešę bažnyčios viduje gesino ir bandė išsaugoti vargonus. „Vyrai galvojo, kad gaisras greitai bus užgesintas. Kai pradėjo kristi vinys ir kitos atplaišos, jie traukėsi, tačiau virš jų įgriuvo skliautas“, - pasakojo klebonas. Tuomet vienas žmogus nubėgo ant laiptų, o kitas nuo dulkių ir dūmų nesiorientavo situacijoje. Laimė, vyrams pavyko susišaukti, pirmasis ant dulkėse paskendusio kolegos užpylė vandens, paėmė už rankos ir išbėgo.

Ketvirtu stebuklu dvasininkas vadina tai, kad degantys bažnyčios bokštai „nukrito ten, kur turėjo nuvirsti“ – į šonus, o ne į klebonijos ir aplinkinių namų pusę.

Kreipsis ir į premjerą, ir į Europos Parlamentą

Penktadienį Naujamiestyje vyksta padarinių likvidavimas. Kranas nuo stogo nuvilks skardas, tuo metu gaisrininkai stebės, ar nėra likę gaisro židinių. „Tik nutempus skardą bus aišku, kas po ja darosi“, - sakė klebonas. Taip pat teks nutempti nuodėgulius.

Po to bus užkonservuojamos mūrinių bažnyčios bokštų dalys. Pirmiausia reikės patikrinti, kurias gaisro suniokotas bokštų dalis teks nuversti. Į bažnyčios vidų įgriuvo du skliautai, tačiau gaisras į bažnyčią nepersimetė – šėlo pastogėje. Po atviru dangumi dvi bažnyčios kupolų sekcijos.

Nuo ryto gyventojai rinkosi prie bažnyčios išnešti iš šventovės nuodėgulių, tačiau ugniagesiai gelbėtojai to daryti neleidžia, mat bet kada gali nuvirsti bokšto dalys. Bažnyčios konstrukcijų stovį reikėtų patikrinti malūnsparniu.

Klebonas sakė, kad patirti milijoniniai nuostoliai. Bažnyčia nebuvo drausta, nes tokių aukštų bažnyčių niekas nesiima drausti. A. Dauknys pirmiausia bandys kaupti lėšas bažnyčios atstatymui, penktadienį susitiks su premjeru Gediminu Kirkilu. Klebonas ketina rašyti laiškus Europos parlamento pirmininkui Hansui Gertui Poetteringui ir kitiems pareigūnams. „Mums neuždrausta pranešti apie nelaimę ir prašyti galimybių ribose padėti“, - teigė klebonas.

Per trumpos kopėčios

Klebonas pasakojo, kad bažnyčioje prieš gaisrą vykdyti remonto darbai – remontuotas antras bokštas. Ruošiantis bažnyčios 100 metų jubiliejui, prieš tai sutvarkytas stogas, pirmas bokštas, vidaus įranga. A. Dauknys mano, kad ugnis įsižiebė dėl kibirkšties ar trumpo sujungimo, tačiau atmeta, kad gaisras galėjęs kilti nuo neseniai pakeistos elektros instaliacijos.

Klebonas penktadienio rytą ligoninėje aplankė gaisro metu sužeistus ugniagesius – jie susižeidė įgriuvę pro sutręšusį parduotuvės stogą. Vienas ugniagesys gelbėtojas jau perkeltas iš reanimacijos skyriaus, kitas lūžusius šonkaulius gydosi traumatologiniame skyriuje. Trečias gelbėtojas dar iš vakaro išleistas gydytis ambulatoriškai.

„Visos materialinės vertybės atstatomos – žmogaus gyvybė yra svarbiau, ji - nebesugrąžinama“, - DELFI kalbėjo dvasininkas.

Klebonas sako, kad Naujamiesčio atvejis tapatus pavasario gaisrui Žirmūnuose. Anot jo, atsakingi funkcionieriai turėtų prašyti Europos Sąjungos paramos įsigyti gelbėjimo įrangai, kad kiekviena apskritis turėtų 60 metrų ilgio kopėčias. Nes dabar, pasak K. Dauknio, gaisrininkai gaisrą gesino su 22 metrų kopėčiomis.

„Bažnyčios nelaimės bėda, kad negalėjome lokalizuoti gaisro, tad jis nuo vieno bokšto dėl įkaitusios skardos persimetė į kitą“, - teigė A. Dauknys.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Sultono žodis: noriu duodu, noriu atsiimu? Turkija toliau blokuoja Baltijos šalių gynybos planus papildyta Nausėdos komentaru (213)

Nepaisant susitarimo, pasiekto per NATO lyderių susitikimą Londone, Turkija toliau blokuoja Baltijos...

Kalėdinė dovana vėžiu sergantiems – segtukai į plaukus: nustebo, kodėl neįvertino (67)

Į Kauno klinikų vaikų onkologijos skyrių atkeliavusios dovanos šokiravo tėvus. Į skyrių,...

Nausėda eurokomisarui pristatė pastabas: naujasis ES biudžeto projektas Lietuvai nėra priimtinas

Vizito Briuselyje metu prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Europos Komisijos nariu Johannesu...

Nuo 2020 m. keisis šauktinių amžius (70)

Seimas nusprendė sumažinti į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šaukiamų karo...

Strazdauskaitės budeliams siūlomos griežčiausios bausmės Artimųjų civiliniai ieškiniai siekia 460 tūkst. eurų (160)

Kauno apygardos teisme baigiama nagrinėti ypač didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusi Ievos...

Kaunietė papasakojo, kaip ligoninėje slaugomi senoliai: tai makabriška (356)

Antradienio pavakarę socialiniame tinkle su nemaža jėga pasklido Respublikinės Kauno ligoninės...

Jei manėte, kad persimonų galite valgyti, kiek telpa – klydote: dietistė įvardijo labai rimtą šios uogos trūkumą (3)

Sulaukę žiemos džiaugiamės ne tik mandarinais, bet ir persimonais. Sveikos mitybos specialistė,...

Nijolės atsakas kritikuotojams: kaip mažos mergaitės pasitikės savimi, jei bus apsirengusios skarmalais? psichologės komentaras (131)

Pasirodęs verslininkės Nijolės Veličkienė s įrašas apie mergaičių stilių sukėlė tikrą...

Akis į akį Crawfordą sutikęs Kavaliauskas: šypsojausi, kai sužinojau, kad kovosiu prieš jį (3)

Jau gruodžio 14-ąją „Madison Square Garden“ arenoje Niujorke (JAV) vyksiančiame bokso kovų...

Štai kodėl taip sunku mesti rūkyti: daugelis kartoja tą pačią klaidą (1)

„ Rūkymas žudo – mesk rūkyti tuojau pat“ – tokie ir panašūs perspėjimai ant tabako...