aA
Sprendimai dėl trumpesnės mokinių izoliacijos socialiniuose tinkluose sukėlė ir tėvų džiaugsmo, ir klausimų laviną. Mokyklų vadovams vis keičiamas tvarkas suprasti padeda sveikatos priežiūros specialistai, tačiau daugiau nei pusėje ugdymo įstaigų tokių nuolat dirbančių darbuotojų nėra.
Nauja tvarka dėl moksleivių izoliacijos įnešė daugiau sumaišties: kai kurių punktų negali suprasti
© Shutterstock

„Ką daryti, jeigu mes esame jau izoliuoti? Ką daryti, jeigu mus šiandien izoliuoja? Ar galios tiems, kurie išėjo prieš tris dienas? Ar tai reiškia, kad dabar turime darytis, ar neturime darytis testus? Tai tikrai sukels ir klausimų mokytojų bendruomenėje, vėl apmokėjimo klausimas kils“, – LNK komentavo Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos tėvų tarybos pirmininkas Arūnas Penkaitis.

Ministrė pabrėžia – nuo šiol sveikiems vaikams izoliuotis nebereikės.

„Tie, kurie buvo rizikos zonoje, kurie buvo nustatyti kaip artimi kontaktai, jie turi kas tam tikrą laiką testuotis ir, jei jų testai yra neigiami, jie toliau sėkmingai lanko mokyklą“, – televizijai sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Pagal naują tvarką, nustačius kovido atvejį artimoje aplinkoje, vaikai, norintys ir toliau lankyti ugdymo įstaigą privalės atlikti tris testus.

„Norint susitrumpinti izoliaciją daraisi testą. Jei mes norime izoliacijos nevykdyti apskritai, norime tęsti kontaktinį ugdymą, tai yra sudaryta galimybė vaikams periodiškai testuotis“, – paaiškino Vilniaus Visuomenės sveikatos biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

Kiti galės rinktis savaitės izoliaciją ir, atlikus PGR testą, į ugdymo įstaigas sugrįžti gavus neigiamą testo rezultatą.

„Jeigu mes turime tokį atvejį, kad 7 dieną ryte padarai testą ir laboratorija ištiria, tai tą pačią 7 dieną gali grįžti į ugdymo procesą“, – sakė G. Ropaitė-Beigė.

Anot tėvų atstovo, nors džiugina tai, kad daugiau mokinių galės grįžti į klases, tačiau bandant spręsti problemą nepagalvota apie detales.

„Šitas klausimas yra iš tiesų pakankamai keliantis dabar iššūkių, bet mes dabar iššūkių turime – ne ar vaikai galės eiti į mokyklą, bet iššūkių dabar turime truputėlį perkeltų ant Visuomenės sveikatos biuro specialistų ir ypač ant mokyklos specialistų. Reikia atsakyti į klausimus, kas padės, kas tą visą testavimo procedūrą užtikrins, kaip tuos mokytojus motyvuoti“, – kalbėjo A. Penkaitis.

Mokinių testavimas
Mokinių testavimas
© Shutterstock

Suglumę ir mokymo įstaigų vadovai.

„Yra kažkokių neaiškumų būtent dėl šios savikontrolės, savitestacijos greitaisiais antigenų testais – kas testuos, ar mokykloje testuos, ar reikės mokėti? Šiuos klausimus dar esame palikę atvirus“, – LNK pripažino mokyklos „Šiaurės Licėjus“ vadovė Eglė Sidorova.

Mokyklos tikina, kad vyresniems mokiniams testuotis patiems problemų nekils, tačiau sveikatos priežiūros specialistai ramina tėvus ir tikina atsakymus į visus klausimus turintys.

„Kaip iki šiol nei vienas testas nebuvo mokamas – ar mes atlikdavome kaupinių testavimą, ar savikontrolės, tikrai valstybė centralizuotai atlieka pirkimus ir iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos tas priemones gauname“, – patikino G. Ropaitė-Beigė.

„Nežinau, iki galo nesu tikra, bet kiek suprantu, tik vyresni mūsų progimnazijos mokiniai gali savitestuotis patys. Matyt, pradinukams bus reikalinga specialisto pagalba“, – svarstė „Šiaurės licėjaus“ vadovė E. Sidorova.

Mokyklos vadovė pasakoja, kad kylančius neaiškumus išspręsti padeda sveikatos priežiūros specialistai.

„Gavau tik šį rytą oficialius dokumentus. Yra punktų, kurie iki galo neaiškūs, bet turime visuomenės sveikatos biuro specialistę, kuri susisiekė, papildomai paaiškino“, – sakė E. Sidorova.

Visgi ne visos mokyklos gali pasigirti tokia situacija. Prasidėjus pandemijai, ugdymo įstaigas paliko daugiau nei pusė sveikatos priežiūros specialistų, tad kabinetai tušti, o kam paaiškinti vis keičiamų tvarkų – neatsiranda.

„Turime didelį iššūkį su specialistais, kurie fiziškai dirbtų mokyklose. Jei mes turime 485 įstaigas, tai net 260 įstaigų nėra nuolat dirbančio specialisto“, – patvirtino Vilniaus Visuomenės sveikatos biuro direktorė G. Ropaitė-Beigė.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu mokyklose – per 100 COVID-19 protrūkių. Nustatyta keli šimtai užsikrėtimo atvejų, o 2,5 tūkst. mokinių yra izoliacijoje.

LNK
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(36 žmonės įvertino)
1.8056

Top naujienos

D+Kalbino Vytautas Bruveris, parengė Laura Tarandaitė

Seimo narys Nausėdos kritiką siūlo įvertinti prokuratūrai: gal tai yra veikimas prieš valstybę (15)

Įtampa tarp prezidentūros ir Vyriausybės auga: Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių...

Keli pagrindiniai simptomai, kurie padės atskirti COVID-19 ir gripą, jei esate pasiskiepiję

Spalio pabaiga ir lapkričio pabaiga – pats tinkamiausias laikas skiepytis nuo gripo , mat taip...

D+Roma Macijauskaitė

Neregys Andžejus be darbo nebuvo nė dienos: man sunku suprasti, kaip žmonės jo neranda – vienu metu dirbau net dviejose darbovietėse

Diplomuotas masažuotojas, socialinio darbo bakalauro specialistas, be kelių mėnesių magistras. Gal...

Sunku patikėti: policija net netyrė turtingos vilnietės nužudymo, nes manė, jog tai – savižudybė (129)

Vilniaus policijos pareigūnai ilgą laiką net nebandė aiškintis turtingos vilnietės nužudymo ,...

Pergalių sąskaita – vis dar neatidaryta: nepaisant įspūdingo spurto, „Žalgiris“ suklupo ir Tel Avive (384)

Antradienio vakarą Izraelio uostamiestyje Tel Avive vykusiose Eurolygos 6-ojo turo rungtynėse gerą...

Lukašenkos sprendimas pašiurpino gydytojus: tai beprotybė (428)

Baltarusijos valdžios pareigūnai praėjusį penktadienį pašiurpino gydytojus atsisakydami paklusti...

Keturios kvepalų pasirinkimo taisyklės: ekspertė įvardijo, kas padės pasirinkti tinkamiausią sau aromatą (6)

Kvepalai turi didelę galią: jie suteikia drąsos, atskleidžia charakterį, kuria nuotaiką ir...

D+Edmundas Jakilaitis

Apie ginklus: naujam savo eksperimentui Jakilaitis pasitelkė kartuves

Šįkart Edmundas Jakilaitis ir lietuviško pusiau automatinio karabino „Vytis“ kūrėjas...

Geriausias rungtynes Eurolygoje sužaidęs Motiejūnas padėjo „Monaco“ nutraukti pralaimėjimų seriją (2)

Trijų pralaimėjimų iš eilės seriją Eurolygoje nutraukė „AS Monaco“ (3-3) su Donatu...

Etikos skandalų purtomas ir techninių problemų krečiamas „Facebook“ džiūgauja: skaičiuoja milijardinį pelną (10)

Socialinį tinklą „ Facebook “ valdanti bendrovė pirmadienį paskelbė per vėliausią ketvirtį...