aA
Praėjusią savaitę, rugpjūčio 5-11 dienomis, NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 9 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių karinių orlaivių.
© RIA / Scanpix

Rugpjūčio 5 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino du Rusijos Federacijos orlaivius SU-27, pakilusius iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities ir tarptautine oro erdve lydėjusius Rusijos Federacijos orlaivį TU-142, pakilusį iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies. Orlaiviai skrido be veikiančių radiolokacinių atsakiklių, skrydžio planų neturėjo, radijo ryšio su Regioniniu skrydžių valdymo centru (RSVC) nepalaikė.

Rugpjūčio 5 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino du Rusijos Federacijos orlaivius SU-27, skridusius iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Latvijos skrydžių informacijos regioną (FIR) ir atgal. Orlaiviai skrido be veikiančių radiolokacinių atsakiklių, skrydžio planų neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

Rugpjūčio 6 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino Rusijos Federacijos orlaivį TU-134, kuris virš Baltijos jūros dėl blogų oro sąlygų įskrido į Lietuvos Respublikos oro erdvę. Orlaivis skrido su įjungtu radiolokaciniu atsakikliu, skrydžio planą turėjo, radijo ryšį su RSVC palaikė.

Rugpjūčio 6 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino du Rusijos Federacijos orlaivius SU-27 ir du Rusijos Federacijjos orlaivius IL-38, skridusius tarptautine oro erdve iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Rusijos Federacijos žemyninę dalį. Orlaiviai skrido be veikiančių radiolokacinių atsakiklių, skrydžio planų neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

Rugpjūčio 7 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino Rusijos Federacijos orlaivį AN-26, skridusį tarptautine oro erdve iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Rusijos Federacijos žemyninę dalį. AN-26 skrido be veikiančio radiolokacinio atsakiklio, skrydžio planą turėjo, radijo ryšį su RSVC palaikė.

Rugpjūčio 8 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino Rusijos Federacijos orlaivį TU-142, skridusį iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Baltijos jūros tarptautinę oro erdvę ir atgal į Rusijos Federacijos žemyninę dalį, ir du Rusijos Federacijos orlaivius SU-30, skridusius iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Baltijos jūros tarptautinę oro erdvę ir atgal į Kaliningrado sritį. TU-142 ir du SU-30 skrido be radiolokacinių atsakikliu, skrydžio planų neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

Rugpjūčio 8 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino Rusijos Federacijos orlaivį SU-27, skridusį tarptautine oro erdve iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Baltijos jūros tarptautinę oro erdvę ir atgal į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį. SU-27 skrido be radiolokacinio atsakiklio, skrydžio plano neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

Rugpjūčio 8 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino du Rusijos Federacijos orlaivius SU-30, skridusius tarptautine oro erdve iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Baltijos jūros tarptautinę oro erdvę ir atgal į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį. Abu SU-30 skrido be radiolokacinio atsakiklio, skrydžio plano neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė.

Rugpjūčio 10 d. NATO oro policijos naikintuvai atpažino du Rusijos Federacijos orlaivius SU-27, skridusius tarptautine oro erdve iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Baltijos jūros tarptautinę oro erdvę ir atgal į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį eskortuoti Rusijos Federacijos orlaivio TU-134, skridusio iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Abu orlaiviai SU-27 skrido be radiolokacinio atsakiklio, skrydžio plano neturėjo, radijo ryšio su RSVC nepalaikė, orlaivis TU-134 skrido su radiolokaciniu atsakikliu, skrydžio planą turėjo, radijo ryšį su RSVC palaikė, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Top naujienos

Ryšių su Rusijos diplomatais tyrimo akiratyje - ne tik Rozova: nori kastis daug giliau (191)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) tikslas turi būti ne tik Irinos Rozovos atvejo...

Vaikus žudyti raginęs Putino šalininkas: mano batalionas užvirė tikrą pragarą (170)

Ne vieną apdovanojimą gavęs Rusijos bestselerių autorius Zacharas Prilepinas sakė, kad karinis...

„Ekskursija“ teroristų takais, arba kaip ieškojau alaus „ISIS inkubatoriuje“ (32)

Pastaraisiais metais Briuselis garsėja ne tik Sisiojančiu berniuku, belgiškomis bulvytėmis ar...

Karjerą baigęs Sneijderis drebina socialinius tinklus: per dvi savaites užsiaugino pilvą (4)

Buvusi Olandijos rinktinės žvaigždė sekmadienį drebina socialinius tinklus. Futbolo gerbėjus...

Mergaitę pražudžiusi avarija Varėnos rajone: duomenys keičiasi, išvados - ne (127)

Alytaus apylinkės teismo Varėnos rūmuose nagrinėjama byla dėl beveik prieš penkis metus...

Rinktinė valosi orbitą aplink NBA duetą nuo taktinių šiukšlių specialiai Krepšinis.lt iš Seulo (9)

Lietuvos rinktinė ketvirtą kartą pasirengimo ciklo metu pradėjo rungtynes su Domantu Saboniu ir...

Jie į pensiją išėjo 31-ių: sako, kad ir jūs galite pasekti pavyzdžiu (136)

Rašytojai Kristy Shen ir Bryce‘as Leungas priklauso judėjimui „Fire“, kuris skatina žmones...

Norite ilgo gyvenimo – išnaudokite kiekvieną minutę: lietuvių kilmės JAV mokslininkė patarimus žarsto visam pasauliui (72)

Shirley A. Sahrmann yra neabejotina pasaulinio lygio kineziterapijos srities mokslininkė ir...

Mokslininkai įspėja, kad prisižaidėme: dėl klimato kaitos artėjame prie piktų vorų apokalipsės (27)

Stipriai ir sparčiai besikeičiantis klimatas turės didelį neigiamą poveikį, kurio iki šiol...

Pagrindinės taisyklės, padėsiančios greit užmigti ir puikiai išsimiegoti (1)

Atrodytų – miegas yra natūralus procesas, užmigti turėtų būti lengva, tačiau iš tiesų tai...