Aljanso atstovų vizitas prasidėjo antradienį ir tęsis iki ketvirtadienio. Jie lankysis šalyje dislokuotuose Lietuvos ir kitų NATO šalių kariniuose vienetuose, susipažins su jų veikla ir struktūra.

Susitikimo Krašto apsaugos ministerijoje metu kariniams atstovams pristatyta Lietuvos krašto apsaugos sistemos infrastruktūros ir priimančios šalies plėtra, technikos bei įrangos modernizavimas bei nauji įsigijimai.

„Rusijos grėsmės akivaizdoje NATO turi išlikti vieninga ir stiprinti atgrasymą bei gynybą. Šiame kontekste bendradarbiavimas ir sąjungininkų pajėgų – NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, NATO pajėgų integravimo vieneto ir NATO oro policijos misijos – buvimas Lietuvoje yra mūsų pagrindinis saugumo garantas“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos ministras A. Anušauskas.

Atstovai taip pat susitiko ir su Lietuvos kariuomenės vadu Valdemaru Rupšiu.

„Esu tikras, kad po vizito tiek NATO karinis komitetas, tiek šalys, kurių atstovai lankėsi pas mus, aiškiau matys Lietuvos saugumo ir gynybos paveikslą“, – teigė V. Rupšys.

„Susitikimo metu padėkojau šalių atstovams už siunčiamus karius ir teikiamą paramą Lietuvos gynybos stiprinimui ir atgrasymui. Tik saugioje valstybėje galimas visokeriopas augimas ir vystymasis“ – pridūrė jis.

Delegacija planuoja vykti aplankyti Rukloje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono taktinę grupę, JAV 3-66 bataliono karius, dislokuotus Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje bei NATO Oro policijos misiją Šiauliuose, kurią šiuo metu vykdo Danijos ir Portugalijos kariai.

Taip pat planuojama stebėti tarptautines pratybas „Geležinis Vilkas 2021 II“ (angl. „Iron Wolf 2021-II“), kuriose dalyvauja virš 3 tūkst. karių iš 12 NATO valstybių bei Ukrainos.

NATO kariniai atstovai yra šalių kariuomenių vadams atstovaujantys karininkai, tarnybą atliekantys NATO vadavietėje Briuselyje.

Šiuo metu Lietuvos karinio atstovo NATO ir ES pareigas vykdo brigados generolas Remigijus Baltrėnas.