Seimo Narkomanijos prevencijos komisija kovoje su narkomanija pasigenda Narkotikų kontrolės departamento (NKD) prie Vyriausybės indėlio.Pasak Narkomanijos prevencijos komisijos vadovės Ramunės Visockytės, nors departamentas gauna didžiąją dalį kovai su narkomanija skiriamų lėšų, darbo rezultatų nematyti.
Ramunė Visockytė
Komisijos pirmininkei abejonių sukėlė ir NKD disponuojamų lėšų panaudojimo racionalumas.

"Kalbant apie būsimus metus, numatyta 100 tūkst. litų skirti informacijai žiniasklaidoje - šie pinigai bus naudojami NKD reklamavimui laikraščiuose, reklamos plotų pirkimui ir savo darbo aprašymui. Aš manau, kad ši tema yra svarbi, reikalinga ir spauda apie ją rašo veltui", - departamento numatytą lėšų paskirstymą kritikavo R.Visockytė.

Narkomanijos prevencijos komisijos vadovė penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje tikino nematanti ir prieš dvejus metus įkurto NKD darbo rezultatų.

Narkomanijos prevencijos komisija, tyrusi, kaip įgyvendinama Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programa, nusprendė siūlyti valstybės biudžete perskirstyti narkomanijos prevencijai skiriamas lėšas. Komisijos manymu, finansavimas minėtai programai paskirstomas neefektyviai.

Artimiausiu metu komisija planuoja parengti ir Seimo posėdžių sekretoriate įregistruoti narkomanijos prevencijai valstybės duodamų lėšų perskirstymą numatančias Biudžeto įstatymo pataisas.

Tačiau, R.Visockytės teigimu, imtis iniciatyvos perskirstyti, anot jos, netinkamai paskirstytas lėšas, turėjo ne parlamentinė komisija, o Narkotikų kontrolės departamentas.

"Aš manau, kad šiuos pasiūlymus turėjo teikti ne Seimo nariai, ne komisija, šia linkme visus metus turėjo dirbti NKD. Deja, surinkus poreikius iš visų institucijų, kurios vykdo programą, ir pamačius, kad tiek lėšų, koks yra poreikis, nebus, departamentas visoms institucijoms išsiuntinėjo laiškus, kad pinigų programai skirtų iš savo asignavimų", - NKD darbu piktinosi parlamentinės komisijos vadovė.

Pasak R.Visockytės, iš NKD nesulaukiant norimų rezultatų, neišvengiamai kyla departamento vadovybės kompetencijos klausimas. "Kai tokia padėtis, laikas premjerui pagalvoti apie departamento vadovų tinkamumą savo užimamoms pareigoms", - spaudos konferencijoje sakė parlamentarė.

Narkotikų kontrolės departamento vadovę Audronę Astrauskienę nustebino aštri parlamentinės komisijos vadovės kritika.

Pasak A.Astrauskienės, vargu, ar įmanoma kaltinti NKD neracionaliu lėšų paskirstymu, nes departamentas jas naudoja vadovaudamasis Vyriausybės patvirtintu Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programos priemonių įgyvendinimo planu. "Visos lėšos, kurias departamentas skiria, skiria pagal Vyriausybės patvirtintą priemonių planą", - BNS penktadienį sakė NKD vadovė.

A.Astrauskienė atmetė kritiką ir dėl departamento darbo kokybės. Pasak NKD vadovės, departamentas įkurtas tik pernai, tad daugiausia jėgų skirta plėsti jo veiklai - tai ir galėjo parlamentinei komisijai sudaryti įspūdį, esą departamentas nedirba.

Pasak A.Astrauskienės, departamento darbą įvertins Seimas, kuomet jam bus pateikta metinė veiklos ataskaita. "Šių metų pabaigoje pristatysime savo veiklos ataskaitą, ir tuomet bus galima spręsti apie mūsų veiklą", - sakė A.Astrauskienė.

Kritikos departamentui pažėrusi Narkomanijos prevencijos komisijos vadovė jos nepagailėjo ir kovos su narkomanija lėšų paskirstymui.

Pasak R.Visockytės, Nacionalinės narkotikų kontrolės ir narkomanijos prevencijos programai skirti pinigai leidžiami ne jos vykdymui, o atskirų institucijų išlaikymui.

"Programos pinigai eina keturių priklausomybės ligų centrų išlaikymui ir Narkotikų kontrolės departamento išlaikymui - tai sudaro 5,5 mln. litų. Programos priemonės neįgyvendinamos, o tik išlaikomos institucijos", - sakė Narkomanijos prevencijos komisijos vadovė.

Pasak jos, komisijos pasiūlymuose keisti Biudžeto įstatymą bus numatyta, jog Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apskritims priklausomybės ligų ligoninių išlaikymui pinigai būtų skiriami atskira biudžeto eilute, o ne iš kovos su narkomanija programai skirtų lėšų.

"Siūlome, kad šioms įstaigoms būtų atrastas pastovus finansavimas, kad bent jau kitais metais jis būtų skiriamas ne iš programos, o numatomas atskira eilute valstybės biudžete, kad programos pinigai būtų atiduodami tiems, kas dirba tiesiogiai narkomanijos ir narkotikų kontrolės srityje", - kalbėjo R.Visockytė.

Narkomanijos prevencijos komisijos inicijuojamose pataisose bus siūloma atskirti ir Narkotikų kontrolės departamento išlaikymui bei programos įgyvendinimui skiriamas lėšas.

"NKD biudžete irgi turėtų dvi eilutes - kad jo išlaikymui būtų skiriama 1 mln. 200 tūkst. litų, o likusi suma - 1 mln. 481 tūkst. litų būtų skiriami tiesiogiai programos įgyvendinimui", - sakė komisijos vadovė.

Oficialiais duomenimis, Lietuvoje yra apie 5 tūkst. narkomanų, tačiau manoma, jog realiai jų yra kur kas daugiau.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neįtikėtina po jūrą blaškomo lenko istorija: gelbėtojai tikina nematę nieko panašaus (61)

Gruodžio 25 d. Indijos vandenyne išgelbėtas nelaimėlis keliautojas iš Lenkijos, kelis mėnesius...

Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (352)

Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...

Orai: plūstelėjus – 19 laipsnių šalčiui žiema staiga persigalvos (9)

Savaitės pradžia šalyje bus šalta, naktimis vietomis temperatūra kris iki –19 laipsnių....

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (845)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Su Ballais vargstantis Šeškus: visa komanda išsibalansavusi (38)

LaMelo ir LiAngelo Ballai surengė rezultatyvų pasirodymą ir pelnė trečdalį Prienų-Birštono...

Po Naujųjų užsukusi į vaistinę tų pačių vaistų, liko nemaloniai nustebinta (62)

Nors „mažėja vaistų kainos“, skamba gražiai, vis dėl to, naudą pajuto ne visi. Kai kurias...

Pagaliau po šeimyninės dramos prabilo ir Oksana: pagalvojau, gyvenimas eina į priekį (850)

Sekmadienį Jasaičių namus supurtė skandalas – Simas Jasaitis už grubius veiksmus buvo...

Rezultatyvus brolių Ballų pasirodymas nublanko prieš „Pieno žvaigždžių“ rekordą (64)

LiAngelo ir LaMelo Ballai atsidarė savo sąskaitas „Betsafe– LKL “ pirmenybėse. Rezultatyviai...

Neįprasčiausios pasaulio oro linijos gundo masažais ir apsinuoginusiomis stiuardesėmis (4)

Civilinės aviacijos sektorius – vienas labiausiai kerinčių pasaulyje. Paslaugų kokybė verslo ir...

Atkartokite Meghan Markle stilių šiais 6 klasiškais deriniais (7)

Turbūt daug kas pavydi merginai iš Kalifornijos, neilgai trukus tapsiančiai britų karališkosios...