aA
Susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus kėdė kliba dėl daugelio dalykų, ir tik vienas iš jų – faktas, kad už jo pietus ne kartą mokėjo valstybės valdomos įmonės. Tačiau panašu, kad ir buvęs šios ministerijos vadovas Rokas Masiulis negalėtų kritikuoti už tokią praktiką dabartinio ministro – DELFI gavo informacijos iš kurios aiškiai matyti, kad ir už buvusio ministro pietus yra mokėję „Lietuvos geležinkeliai“ ir Klaipėdos jūrų uosto direkcija.
Rokas Masiulis
Rokas Masiulis
© DELFI / Andrius Ufartas

„Tokia praktika“

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis, gindamas premjero Sauliaus Skvernelio Vyriausybės ministrą J. Narkevičių, tikino, kad pietauti ministerijos valdomų įmonių sąskaita – normali praktika.

Gruodžio pradžioje, duodamas interviu DELFI, R. Karbauskis sakė, kad galbūt ministras J. Narkevičius pietaudamas už valstybinių įstaigų lėšas, pradėjęs dirbti nepakeitė ministerijos protokolo skyriaus.

„Matyt protokolo tarnyba buvo ano ministro, ir ji dėl netinkamo elgesio nieko nesakė, nes o ką, R. Masiulis taip nepietavo?“ – klausimą kėlė valstiečių lyderis.

„Aš esu girdėjęs tas istorijas, ne tai, kad išskirtiniai atvejai, o tokia praktika. Jo protokolo tarnyba senoji net nereagavo į tai, neįspėjo ministro, nes atrodė viskas normalu“, – kaltinimų buvusiam ministrui negailėjo valstiečių lyderis.

Pridurdamas, kad R. Masiulio elgesio niekas „jokiais skandalais nevertė“.

DELFI nusprendė pasiteirauti pačios Susisiekimo ministerijos, ar tokie atvejai buvo nustatyti.

Užfiksuoti du atvejai

Susisiekimo ministro J. Narkevičiaus patarėja Aldona Grinienė informavo, kad po ministro pietų, už kuriuos mokėjo susisiekimo ministerijos valdomos įmonės, buvo papildyta ministerijos vidaus tvarka.

„Susisiekimo ministro J. Narkevičiaus iniciatyva buvo peržiūrėtos ir papildytos ministerijos vidaus tvarkos, tam, kad būtų apribotos galimybės ateityje kilti panašiems atvejams, kai už darbinių susitikimų metu vykusius pietus ar vakarienes, kuriuose dalyvauja ministerijos atstovai, apmoka susisiekimo ministerijos valdomos įmonės ir įstaigos“, – rašoma ministro patarėjos atsakymuose DELFI.

Ji teigė, kad ministerijos turimi duomenys įrodo, kad buvęs ministras R. Masiulis dalyvavo ne viename susitikime su ministerijos valdomų įmonių vadovais, kuriame už pietus mokėjo ministerijos pavaldžios įmonės.

Jaroslavas Narkevičius, Gitanas Nausėda
Jaroslavas Narkevičius, Gitanas Nausėda
© DELFI / Domantas Pipas

„Iš turimų pirminių duomenų matyti, kad ir buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis yra dalyvavęs ne viename susitikime su susisiekimo ministerijos valdomų įmonių ir įstaigų vadovais, kurio metu vykusių pietų išlaidas yra apmokėjusios pavaldžios įmonės“, – teigė ji.

Ministerija tikina, kad jau dabar yra žinomi du tokie atvejai.

„Šiuo metu ministerija neturi ir negali pateikti išsamaus tokių atveju sąrašo, tačiau jau dabar yra žinoma, kad 2019 m. birželio 10 d. vykusio Rengės ruožo atstatymo pradžios pažymėjimo, kuriame dalyvavo tuometinis susisiekimo ministras Rokas Masiulis, metu vykusius darbo pietus Mažeikiuose apmokėjo AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir 2019 m. vasario 11 d. vizito metu Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste dalyvavo darbo vakarienėje , kurios išlaidas apmokėjo Klaipėdos jūrų uosto direkcija“, – DELFI sakė J. Narkevičiaus patarėja A. Grinienė.

Pasitikslinus, galbūt buvęs ministras po pietų už juos susimokėjo, ministerija patvirtino, kad ne.

„Tokios informacijos neturime ir Susisiekimo ministerijos dokumentuose tai neatsispindi“, – tokį atsakymą DELFI perdavė ministerija.

Apie už sumokėtą R. Masiulio vakarienę DELFI patvirtino ir Klaipėdos jūrų uosto direkcijos Generalinio direktoriaus padėjėja ryšiams su visuomene Dovilė Ringis.

Ji teigė, kad už vakarienę įmonė sumokėjo per 800 eurų, tikslaus vakarienėje dalyvavusių žmonių skaičiaus ji ir kolegos neatsiminė, kiek pavyko suskaičiuoti – joje dalyvavo apie 20 žmonių.

„Lietuvos geležinkelių“ korporatyvinės komunikacijos vadovas Tomas Digaitis DELFI patvirtino, kad toks renginys buvo, už ministo pietus taip pat buvo sumokėta. Atstovas taip pat perdavė, kad renginys vyko įmonės iniciatyva, todėl visi su renginiu susiję kaštai ir buvo padengti bendrovės.

„Lietuvos geležinkeliai“ birželio 10 dieną Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos susisiekimo ministrus, bendrovės „ORLEN Lietuva“ atstovus ir žurnalistus pakvietė į simbolinį renginį Mažeikiuose. Jo metu pažymėta Mažeikiai-Rengė geležinkelio ruožo atstatymo darbų pradžia. Po oficialios renginio dalies visi svečiai – trijų šalių ministrai ir juos lydėję asmenys, Lenkijos ambasados Lietuvoje bei Latvijoje atstovai, renginyje dalyvavę žurnalistai, bendrovių „Lietuvos geležinkeliai“ ir „ORLEN Lietuva“ atstovai – buvo pakviesti pietų. Kadangi šis renginys vyko „Lietuvos geležinkelių“ iniciatyva, tad ir visi su renginiu susiję kaštai buvo padengti bendrovės“, – rašoma DELFI atsiųstame atsakyme.

„Viskas pagal galiojančius įstatymus“

Pats R. Masiulis DELFI patvirtino, kad tokie susitikimai buvo, tačiau jie buvo organizuoti pagal šalyje galiojančius įstatymus.

„Abiem atvejais tai buvo tarptautiniai darbiniai renginiai, organizuoti Lietuvos geležinkelių ir Klaipėdos uosto. Neabejoju kad jie buvo organizuoti pagal galiojančius įstatymus ir nuostatas“, – DELFI situaciją komentavo buvęs ministras.

Rokas Masiulis
Rokas Masiulis
© DELFI / Karolina Pansevič

Jis apibūdino ir abu renginius, kuriuose jam teko dalyvauti.

„Pirmu atveju buvo Rengės ruožo atstatymo pradžios renginys kuriame dalyvavo Lietuvos, Lenkijos, Latvijos susisiekimo ministrai ir jų delegacijos, Mažeikių meras ir „Orlen Lietuva“ vadovas su palyda. Antru – Baltarusijos ministro, Baltarusijos ambasados, koncerno „Belneftechim“ vadovu ir jų delegacijų priėmimas dalyvaujant didžiausiomis uosto įmonėms“, – apie renginius pasakojo buvę susisiekimo ministras R. Masiulis.

O kas turėtų sumokėti?

Protokolo ir etiketo žinovas Arminas Lydeka DELFI sakė, kad už renginį, ar darbinius pietus, sumoka kviečiančioji pusė.

„Ministro pietūs su kitos valstybės atstovais nėra pavalgymas, tai yra renginys, susitikimas. Tik ne prie derybų, o pietų stalo. Kas yra suprantama, logiška ir teisinga. Kas turėtų apmokėti tokių darbinių pietų sąskaitą? Įprasta protokolinė praktika, kad sumoka kviečiančioji pusė“, – situaciją komentavo A. Lydeka.

Jis teigė, kad sumokėti už susitikimą turėtų suinteresuota pusė.

„Jeigu susitikime yra aptariami konkretūs klausimai, tarkime, susiję su investicijomis į kelių tiesimą, dalyvauja ministras, kaip aukščiausio rango pareigūnas, bet logiška būtų, kad, tarkime, Kelių direkcija, suinteresuota investicijomis, kad jie ir sumokėtų už renginį. Bendrąją tvarka aukščiausio rango pareigūnas, iš kviečiančiosios pusės, kuris dalyvauja tame susitikime, jo įstaiga, įmonė ir apmoka tokius darbinius pietus. Jei dalyvavo ministras, logiška, kad ji ir turėtų apmokėti už pietus“, – kalbėjo etiketo žinovas.

Jaroslavas Narkevičius
Jaroslavas Narkevičius
© DELFI / Josvydas Elinskas

Ir pridūrė, kad logiškai suprantami ir kiti niuansai.

„Visiškai tokia bendražmogiška ir suprantama logika, kuria ir reikia vadovautis ir tarptautinio protokolo praktikoje – kas yra suinteresuotas, kas nori tokio renginio, tas ir apmoka jo išlaidas“, – DELFI kalbėjo A. Lydeka.

Ne vienas atvejis

ELTA primena, kad susisiekimo ministras J. Narkevičius, viešėdamas Abu Dabyje, už prabangią vakarienę nusprendė iš komandiruotei skirtų pinigų nemokėti ir pasinaudojo Lietuvos automobilių kelių direkcijos, pavaldžios Susisiekimo ministerijai, lėšomis.

Susisiekimo ministerija skelbė, kad dviejų dienų komandiruotės išlaidos kelionei ir apgyvendinimui Abu Dabyje trims asmenims sudarė 4236,45 euro.

Tuo tarpu portalas „15min.lt“ paskelbė, kad Valstybės valdoma įmonė „Lietuvos paštas“ mokėjo ir už J. Narkevičiaus ir jo dukros pietus. Portalui įmonės atstovai nurodė, kad už 2018 metais kovo 23 dieną Vilniuje „Gray“ restorane vykusius pietus buvo sumokėta 184,5 euro.

Spalio 1 dieną ministras pietavo Baltarusijoje, tą kartą už pietus sumokėjo Klaipėdos jūrų uosto atstovai.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(37 žmonės įvertino)
3.0000

Top naujienos

Gydytojas infektologas įvertino vakcinų efektyvumą: vienu aspektu „Astra Zeneca“ tikrai išsiskiria (52)

Lietuvoje netyla diskusijos, ar nereikėtų ilginti intervalo tarp dviejų vakcinos nuo koronaviruso...

Aistė Žebrauskienė | D+

Neramina vis labiau vėluojantys įmonių tarpusavio atsiskaitymai: ekonomistai įspėja apie didesnes problemas

2021-ųjų pradžia Lietuvos ekonomikai buvo geresnė, nei tikėtasi, – šalies BVP augo 1 proc....

Lietingas pavasaris artėja prie pabaigos: šeštadienį sulauksime paskutinės nedidelio lietaus porcijos (2)

Šeštadienio rytą beveik visoje Lietuvoje bus sausa, drėgnesni debesys sukiosis ties vakariniais...

Buvęs imtynininkas gailisi dėl savo poelgio „Metelicoje“: jis mane „kabino“, manė, kad aš – gėjus (196)

Po incidento prie populiaraus Vilniaus naktinio klubo „ Metelica “ buvęs imtynininkas ne tik buvo...

Sukrečianti istorija apie motiną, kuri tapo žudike maniake ir kankino savo pačios šeimos narius (35)

Be to, kad smurtaudavo prieš savo podukras ir jas žemindavo, Shelly Knotek kviesdavosi į namus...

Žiniasklaida: po galimų mainų – antrasis Westermanno sugrįžimas į Kauną (61)

„Barcelona“ ir Kauno „Žalgiris“ veda derybas dėl galimo gynėjų apsikeitimo: ispanų „El...

Gabrielė Grinkaitė | D+

Apipjaustymas – populiarėjanti mada ar naudinga procedūra? Urologo nuomonė nustebins

JAV, Kanada, Pietų Afrikos Respublika, Naujoji Zelandija, Jungtinėje Karalystė, Pietų Korėja –...

Kol lietuviai stovi eilėse prie vakcinų, rusai savo „Sputniku“ skiepytis nenori net už pinigus (1002)

„Milijonas prizų“ – tokią programą nusprendė įgyvendinti Maskva, norėdama prisivilioti...

Lietuvių noras dirbti Anglijoje blėsta: nebetraukia sezoninis darbas, keičiasi kryptys (180)

Darbą užsienyje siūlančios Lietuvos kompanijos pastebi, kad nuo šių metų Europos rinkoje vyksta...