„Naujam vadovui keliama užduotis tęsti nuo liepos pradėtą NŠA reformą, kad agentūra taptų kompetencijų centru ankstyvojo ir bendrojo ugdymo srityse, daugiau dėmesio skirtų mokykloms konsultuoti, stiprintų bendradarbiavimą su švietimo bendruomene, telktų geriausius sričių žinovus ir kartu ieškotų inovatyviausių sprendimų švietimui“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

R. Krasauskienė yra dirbusi mokytoja, vadovavo Vilniaus Žemynos gimnazijai, buvo Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos, Lietuvos gimnazijų vadovų asociacijos viceprezidentė, Lietuvos švietimo tarybos pirmininko pavaduotoja, 2020 m. paskirta NŠA vadove.

„Naujas agentūros veiklos etapas, kai stiprinamos ir plečiamos jos funkcijos, yra iššūkis ir galimybė iš esmės pagerinti švietimo kokybės vadybą,“ – teigė R. Krasauskienė.

NŠA vadovo konkursas paskelbtas nuo liepos 1 d. keičiantis įstaigos statusui iš švietimo pagalbos į viešojo administravimo įstaigą. Nuo šiol agentūra atliks valstybinę švietimo teikėjų veiklos priežiūrą, švietimo sistemos stebėseną, kurios pagrindu būtų kuriami, modeliuojami ir diegiami novatoriški švietimo sprendimai, informuojama NŠA pranešime žiniasklaidai.

Iki šiol NŠA veikė kaip švietimo pagalbos įstaiga, daugiausia atliekanti švietimo pagalbos, patariamąsias ar projektų vykdytojo funkcijas, o visuomenei svarbios viešojo administravimo funkcijos buvo apribotos.

Konkursas į NŠA vadovo pareigas vyko dviem etapais: Viešojo valdymo agentūra atrinko du tinkamiausias kompetencijas turinčius kandidatus, o galutinį sprendimą po pokalbio su atrinktais kandidatais priėmė NŠA steigėja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, nurodoma pranešime.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją