Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) prie Žemės ūkio ministerijos šiais metais išnagrinėjo ir atsakė į daugiau kaip 1 tūkst. 300 piliečių prašymų ir skundų, susijusių su žemės reforma ir nuosavybės teisių atkūrimu.
Lietuvoje yra 1 tūkst. 289 kadastro vietovės ir dėl to NŽT nėra pajėgi tikrinti ar kontroliuoti kiekvienos kadastro vietovės žemėtvarkos projekto rengimo ir įgyvendinimo darbų eigos. Todėl tikrinama pasirinktinai, atsižvelgiant į gaunamus piliečių skundus, aiškina šios tarnybos generalinis direktorius Kazys Maksvytis.

Direktoriaus teigimu, NŽT pastaruoju metu stengiasi labiau teikti konkrečią pagalbą teisėsaugos ir kontroliuojančioms institucijoms, kad greičiau būtų išaiškinti valstybės tarnautojai, kurie, pasinaudoję tarnybine padėtimi ar pažeidę teisės aktus, įsigijo ar sudarė sąlygas įsigyti kitiems asmenims valstybinę žemę nuosavybėn.

''Galiu pateikti ir statistiką, - sako K. Maksvytis, - Tarnybos specialistai 2003 m. parengė ir pateikė arba rengia specialistų išvadas dėl 95 priimtų sprendimų dėl nuosavybės teisių atkūrimo į 118 žemės (miško) sklypus teisėtumo apygardų ir apylinkių prokuratūrų prašymu.

Taip pat aiškinamasi dėl 265 priimtų sprendimų atkurti nuosavybės teises arba kitaip privatizuoti 424 žemės (miško) sklypus teisėtumo Specialiųjų tyrimų tarnybos prašymu. Nemažai pažeidimų dėl nuosavybės į žemės sklypus aiškinamasi policijos komisariatų ir Seimo kontrolierių prašymu.

NŽT vadovas akcentavo, kad šis darbas reikalauja didelių darbo laiko sąnaudų, nes būtina išnagrinėti didelės apimties dokumentų bylas, išanalizuoti sprendimų priėmimo teisėtumą, atsižvelgiant į prieš 5 ar daugiau metų galiojusių teisės aktų nuostatas.

Žemės ūkio ministerijos bei Nacionalinės žemės tarnybos specialistai dalyvauja ir Ministro Pirmininko sudarytoje darbo grupėje teisės aktams, susijusiems su žemės reformą vykdančių ir ją kontroliuojančių valstybės tarnautojų veiklos reglamentavimu bei jų atsakomybės didinimu, tobulinti.

Darbo grupė pateikė Vyriausybei pasiūlymus keisti ir papildyti žemės reformos, valstybės tarnybos, viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje ir kai kuriuos kitus įstatymus. Siūloma detaliau reglamentuoti darbuotojų, atliekančių darbus, susijusius su žemės reforma, atsakomybę.

Nacionalinės žemės tarnybos specialistai dalyvauja ir kitoje Ministro Pirmininko sudarytoje darbo grupėje valstybės tarnautojų žemės įsigijimo nuosavybėn ir sprendimų priėmimo teisėtumui patikrinti.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pranašauja pieno krizę: kaip keisis kainos (313)

Pieno žaliavos kainoms drastiškai pajudėjus žemyn, pradėta nuogąstauti, kad tai gali būti...

Planas, kaip sustabdyti emigraciją: kai atmetė, išvyko dar pusė milijono (326)

Nors turėjome realią galimybę sustabdyti emigraciją prieš išsiplečiant jos mastams, ją...

Naujausi reitingai: „valstiečiai“ susigrąžino lyderio pozicijas (312)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pagal populiarumą nežymiai aplenkė...

Vėl neišmiegojote? Jums padės vienas labai paprastas psichologinis triukas (26)

Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau...

Tillersonas įspėja dėl karinių veiksmų prieš Šiaurės Korėją (26)

Jungtinės Valstijos įspėjo Šiaurės Korėją, kad atsisakymas vesti derybas galėtų iššaukti...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (30)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Žalai dešimtas Dakaro etapas kainavo daug nervų

Po klasikinio ralio tipo greičio ruožų ir duobėtos bekelės Bolivijoje, Dakaro dalyviai vėl...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais ir dar viena valanda baudos atnaujinta 06.53 val. (239)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Sveikos mitybos raciono karalius – kiaušinis: kuo jis mums naudingas (4)

Mitybos specialistai teigia, kad joks kitas produktas neturi tokio organizmui reikalingų medžiagų...

Imigrantus Airijoje anglų kalbos mokanti Egidija: patys nepakančiausi – lietuviai (3)

Egidija Vaitkienė jau 13 metų gyvena Airijoje . Monachano grafystėje suaugusiųjų kursuose ji...