aA
Mykolo Romerio universitete dirbantis politologas Virgis Valentinavičius kalbėdamas apie premjero Sauliaus Skvernelio sveikatą jo garbės bei orumo nepažeidė, konstatavo universiteto Etikos komisija.
Vytautas Sinkevičius
Vytautas Sinkevičius
© DELFI / Karolina Pansevič

„V. Valentinavičiaus tuose žodžiuose, dėl kurių buvo prašoma pateikti nuomonę, išvadą, mes neradome to, kas pažeistų kito asmens garbę, orumą, kas užgautų kitą asmenį, jį diskriminuotų. Nematėme jokios netolerancijos ir panašiai“, – BNS sakė komisijos pirmininkas Vytautas Sinkevičius.

„Mes tai interpretavome, kad tai yra individuali, asmeninė vieno iš mūsų bendruomenės narių nuomonė. Tai nėra universiteto nuomonė, tai yra jo asmeninė nuomonė. Jis turi teisę ją reikšti remdamasis Konstitucija ir Europos Žmogaus teisių konvencija“, – pridūrė jis.

V. Sinkevičius taip pat teigė, kad sprendimas priimtas remiantis tarptautine praktika ir Konstitucija.

„Esmė yra tokia, kad pagal Konstituciją, asmuo turi teisę laisvai reikšti savo nuomonę, jis turi teisę kritikuoti valdžios institucijas ir jų pareigūnus. Mes rėmėmės ir Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika, kad nuomonės raiška ir tokia, kad ji nelabai maloni tam asmeniui, kurie kurį reiškiama nuomonė, kad gali būti vartojami ir aštresni išsireiškimai, bet tai nėra pagrindas riboti nuomonės reiškimo laisvę ir saviraiškos laisvę“, – kalbėjo teisės ekspertas.

Abejojo premjero galimybėmis pilnavertiškai dirbti

Vyriausybės vadovas S. Skvernelis su prašymu įvertinti MRU Komunikacijos instituto direktoriaus V. Valentinavičiaus akademinę etiką dėl viešų pasisakymų „Lietuvos ryto“ televizijoje kreipėsi lapkričio 12 dieną.

Prašyme, skirtame MRU Etikos komisijai, pateikiama laidos, kurioje pasisakė V. Valentinavičius, ištraukos stenograma.

Laidos vedėjo paklaustas apie tai, ar S. Skvernelio nedarbingumas yra problema, politologas kėlė klausimą, ar premjeras apskritai gali eiti pareigas.

„Akivaizdu, kad jau yra problema ir kad jau kyla visu šturmu klausimas, ar jis gali pilnavertiškai vykdyti savo premjero pareigas“, – laidoje sakė V. Valentinavičius.

Politologas taip pat teigė, kad pernai Vyriausybės vadovas „prikapojo malkų“ priimant biudžetą, kaltino opoziciją ir siūlė jai „pasėdėti vienoje vietoje“.

„Mes prisimename, kad jis ir sveikas būdamas prieš metus gerokai prikapojo malkų priiminėjant biudžetą. Jis tada opozicijai sakė, kad jai būtų neblogai pasėdėti vienoje vietoje, kalėjime, suprask. Jis apkaltino opoziciją, kad ji tarnauja užsienio valstybėms ir panašūs dalykai. Kaip liaudiškai kalbant, jam tada važiavo stogas“, – kalbėjo politologas.

Jis taip pat tvirtino neįsivaizduojantis, kaip prie dabartinės įtampos premjeras gali normaliai dirbti.

„Tai prie dabartinės įtampos, labai sunku įsivaizduoti, kaip jis gali normaliai dirbti. Ir šitas nedarbingumo periodas, jis nėra pirmas. Galų gale, pirmąkart Lietuvos istorijoje biudžetas buvo pristatytas vieno finansų ministro p. Šapokos. Skvernelis nedalyvavo dėl tų pačių priežasčių. Tenka girdėti žurnalistų, kad kai kuriomis dienomis žurnalistai yra tiesiog prašomi pridengti, kad premjero darbe nebus. Jis aiškiai negali dirbti pilna jėga“, – sakė V. Valentinavičius.

Premjeras vadino diskriminacija

Vyriausybės vadovas politologo nuomonę vadino netolerantiška ir diskriminuojančia.

„Apmaudu, tačiau šis visuomenėje gerai žinomo apžvalgininko ir akademinės bendruomenės atstovo požiūris yra netolerantiškas ir diskriminuojančio pobūdžio, be to, viešai formuojantis neigiamas visuomenės nuostatas sunkiomis ligomis sergančių asmenų atžvilgiu“, – rašoma premjero pasirašytame prašyme etikos sargams.

Anot S. Skvernelio, tokių įstaigų kaip aukštosios mokyklos bendruomenės turėtų būti brandžios moralės ir etikos pavyzdys, demonstruojantis etikos principais grįstą brandų elgesį vidinėje ir išorinėje aplinkoje. Šių bendruomenių nariai, premjero manymu, visas pastangas turėtų nukreipti tam, kad nediskriminavimo klausimais būtų ugdomas visuomenės sąmoningumas ir pagarba kiekvienam žmogui.

„Akivaizdu, kad bet kokia diskriminacijos forma traktuotina kaip žeminanti žmogaus garbę ir orumą, todėl nurodytų aplinkybių kontekste prašau įvertinti, ar universiteto bendruomenės nario V. Valentinavičiaus vieši diskriminacinio pobūdžio pasisakymai atitinka keliamus aukštus akademinės etikos ir socialiai atsakingo elgesio standartus, kurie įtvirtinti minėtame kodekse. Kartu prašau įvertinti, ar aptartas bendruomenės nario elgesys kuria teigiamą universiteto įvaizdį ir prisideda prie bendruomenės narių visuomeniškai atsakingos veiklos stiprinimo“, – rašte dėsto S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas S. Skvernelis rugpjūčio pabaigoje paskelbė, kad serga limfoma, todėl kai kuriomis dienomis per gydymo procedūras teigė negalėsiantis būti darbe.

Premjeras darbe nebuvo kai kuriomis dienomis iki lapkričio 8-osios, vėliau baigęs gydymo kursą taip pat kurį laiką nedirbo.

Po gydymo procedūrų S. Skvernelis į darbą grįžo šią savaitę.

BNS
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(16 žmonių įvertino)
4.1250

Top naujienos

Nauja Rusijos ir Turkijos kaktomuša: kaip ciniškas ambicijų karas gali atsiliepti NATO (28)

Nuo tariamos draugystės iki neslepiamos neapykantos ir konflikto – vos vienas žingsnis. Tai per...

Gydytoja papasakojo, kas laukia vaikų, kurių mamos besilaukdamos vartojo alkoholį (27)

Pirmadienį Policijos departamentas informavo, kad šeštadienį Vilniuje girta moteris pagimdė...

Kaip niekada šilta Vasario 16-oji: skelbiami miestai, kur pasiekti nauji rekordai

Vakar, šventinę vasario 16 d., kai kuriose stotyse viršyta aukščiausia paros temperatūra,...

Tūkstantis sveikais laikytų laivo keleivių išsibarstė po tris žemynus, vienam jau nustatytas koronavirusas „tai gali būti lūžio taškas“ (106)

Nors ir buvo tvirtinama, kad kruiziniame laive „Westerdam“ koronaviruso atvejų nėra,...

Atnaujinimai baigėsi, bet problemos išliko: SEB klientai skundžiasi neprieinantys prie savo sąskaitų (86)

Po to, kai SEB banko klientai nuo penktadienio dėl naujos IT platformos diegimo negalėjo naudotis...

„Eurovizijos“ užgožtas Nausėdos gestas: asmeniniai atsiprašymo žodžiai jau nuskambėjo?

Kol Lietuva šeštadienį sukausčiusi dėmesį sekė, kas mūsų šaliai atstovaus...

Matijošaitis atsistatydina iš vienos bendrovės pareigų (37)

„Kauno energija“ paskelbė apie keturių Kauno miesto savivaldybės tarybos narių...

Sostinėje girta moteris namuose pagimdė kūdikį: laukiama kraujo tyrimų  dar papildyta (114)

Policijos departamentas informavo, kad Vilniuje girta moteris pagimdė kūdikį .

Paauglystėje didžiausią klaidą padariusi mergina prašo tėvų atleisti ir įspėja kitus (9)

Paauglystė – sunkus metas. Kai buvau paauglė, erzindavo viskas. O kartą viskas susidėjo į vieną.

Lietuva galutinai pralaimėjo ginčą su „Gazprom“ dėl 1,4 mlrd. eurų kompensacijos (117)

Lietuva galutinai pralaimėjo beveik aštuonerius metus trukusį ginčą su Rusijos koncernu...

|Maža didelių žinių kaina