Anot politikės, opozicija tokiais savo veiksmais politizuodama šį tyrimą gali pakenkti Generalinės prokuratūros vykdomoms teisinėms procedūroms bei būsimam teismo procesui. R. Morkūnaitė-Mikulėnienė įsitikinusi, kad, remdamasis praeityje buvusiais precedentais, kaltinamasis K. Bartoševičius tokius opozicijos veiksmus galės išnaudoti gynybinėje strategijoje.

„Ketindama tyrinėti teisėsaugos atliekamą tyrimą, opozicija naudojasi tragedija, siekdama savo politinių tikslų prieš savivaldos rinkimus. Tai yra neatsakinga ir ciniška“, – Eltai teigė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Pasak konservatorių frakcijos seniūnės, TS-LKD aiškiai ir nedviprasmiškai išsakė savo poziciją dėl K. Bartoševičiaus veiksmų ir ragina visus kolegas Seime nesiimti veiksmų, kurie galėtų pakenkti nepriklausomam ir sąžiningam teisėsaugos darbui.

Seimo opozicinių frakcijų seniūnai ketvirtadienį sutarė kreiptis į parlamento vadovybę dėl neeilinės Seimo sesijos sušaukimo. Opozicijos atstovai neeilinės sesijos metu žada aiškintis, ar buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie teisėsaugos tyrimą jo atžvilgiu. Opozicija svarsto į neeilinę Seimo sesiją pasikviesti ir generalinę prokurorę Nidą Grunskienę.

N. Grunskienę atsakyti į klausimus apie galimą informacijos nutekinimą K. Bartoševičiui ketino kviestis ir Darbo partija. Visgi atvykti į „darbiečių“ posėdį generalinė prokurorė atsisakė.

„(...) Generalinė prokurorė informuoja, kad negali priimti šio kvietimo, nes tai prieštarautų prokuratūros nepriklausomumo bei tyrimo nešališkumo principams“, – teigiama prokuratūros pranešime.

ELTA primena, kad trečiadienį prokuratūra paskelbė, jog iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Kaip skelbė prokuratūra, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu.

Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.

Daugiau nei prieš savaitę konservatorių atstovas parlamente K. Bartoševičius pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių. Netrukus po to, kai parlamentaras paskelbė pasitraukiąs iš Seimo, generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Prokurorė Seimo vadovę informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, kuriame figūruoja K. Bartoševičius.

Praėjusią savaitę Vyriausioji rinkimų komisija panaikino K. Bartoševičiaus mandatą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (8)