aA
Koalicijos partneriams raginant kolegas persigalvoti dėl pirmalaikių Seimo rinkimų, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos parlamente seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė sako, kad konservatoriai vargu ar atsitrauks nuo ankstesnių prezidiumo iniciatyvų.
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis
Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis
© ELTA / Andrius Ufartas

Pasak politikės, pirmadienio popietę vyksiančiame TS-LKD vadovybės posėdyje veikiausiai bus diskutuojama apie siūlymą šaukti naujus parlamento rinkimus, mat, pažymėjo ji, partijos gretose nuomonės šiuo klausimu išsiskiria. Visgi, konservatorių seniūnė akcentavo, kad derėtų „eiti suplanuotu keliu“.

„Asmeniškai manau, kad turėtume eiti suplanuotu keliu. Prezidiumo sprendimai buvo iš kelių dalių. Vienas jų – dėl balsavimo Seime, kitas – dėl galimų kažkokių pokyčių Vyriausybėje“, – pirmadienį LRT radijui sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Neabejotinai tos diskusijos bus. Bet man atrodo, kad buvo svarbus žingsnis iškelti klausimą dėl platesnės atsakomybės, o ne kelių ministrų – šiuo atveju, ministrės pirmininkės atsakomybės – už visą Vyriausybės veiklą dėl vienos ar kitos ydingos praktikos vienoje ar kitoje savivaldybėje“, – aiškino ji.

Kaip skelbta anksčiau, pirmadienį TS-LKD prezidiumas rinksis į posėdį, kurio metu bus aptarta šalies politinė padėtis.

TS-LKD partijoje vis garsiau šnekant apie nepasitenkinimą ankstesnio partijos prezidiumo sprendimu siūlyti pirmalaikius Seimo rinkimus, konservatorių Naujamiesčio skyrius prašo šaukti partijos Tarybos posėdį.

Visgi, ar prezidiumo posėdyje ketinama diskutuoti dėl partijos tarybos posėdžio – neaišku. Kaip anksčiau Eltai tikino TS-LKD vykdantysis sekretorius Martynas Prievelis, partijos vadovybė nėra gavusi kreipimosi su reikiamu parašų skaičiumi.

Koalicijos partneriai viliasi, kad konservatoriai persigalvos ir aptars situaciją su kolegomis

Seimo liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas viliasi, kad TS-LKD prezidiumas persvarstys prieš porą savaičių vykusio posėdžio nutarimus. Ilgametis Seimo narys neabejoja, kad šis parlamentas ir jo patvirtinta Vyriausybė gali tęsti pradėtus darbus. Tačiau, tęsė jis,

„Man atrodo, kad ir Seimas, ir šį Vyriausybė gali dirbti. Tik reikia Tėvynės sąjungai nuryti gumulą ir šiandien prezidiumo posėdyje persvarstyti savo priimtus sprendimus“, – kalbėjo E. Gentvilas.

„Ne mano reikalas, bet tikrai siūlyčiau Tėvynės sąjungos prezidiumui padaryti pauzę ir sėsti kartu su koalicijos partneriais kalbėti“, – ragino jis.

Liberalui antrino ir Laisvės frakcijos vadovas Vytautas Mitalas. Jis teigė manąs, kad Seime palaikymo pirmalaikių rinkimų idėjai pritrūks. Tačiau šiuo metu kilęs chaosas ir didelis neapibrėžtumas, pasak jo, kiša koją Lietuvai ir tarptautinėje erdvėje. Todėl, akcentavo parlamentaras, reikia arba atsitraukti nuo ankstesnių sprendimų, arba sėstis prie bendro diskusijų stalo.

„Labai prašysiu, siūlysiu konservatorių prezidiumui vis tik grįžti žingsneliu atgal. Mes turėsime pasišnekėjimų ir koalicijoje. Manau, jeigu jie to nesutiktų padaryti, tai važiuojame su pirmalaikių rinkimų nutarimu kuo greičiau, tegul Seimas padaro atsakymus“, – sakė V. Mitalas, pakartodamas, kad abejoja, ar parlamentas pritars konservatorių siūlymui.

„Ir šitą raundą pabaigę, žiūrime, ką daryti toliau, nes dabar visi už pakarpos pakabinti, kažko tai laukia“, – nurodė jis.

Kilus skandalui dėl galimo savivaldos politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis prakalbo apie visos politinės sistemos perkrovą. Pasak jo, pastaroji problema liečia ne tik savo išlaidų negalinčius pagrįsti ministrus, bet visas politines partijas. Todėl TS-LKD pasiūlė rugsėjo 10 d. Seimui surengti naujus rinkimus. Priešingu atveju, Vyriausybė atsistatydintų.

Premjerė Ingrida Šimonytė ne kartą patikino, kad, parlamente pritrūkus politinės valios ir nesušaukus naujų rinkimų, ji pasitrauks iš pareigų.

Skandalo įkarštyje švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė pripažino negalinti dokumentais pagrįsti savo išlaidų, dirbant Kauno miesto savivaldybėje. Oponentams keliant spaudimą politikė nutarė trauktis iš posto.

Laikinosios sostinės taryboje dirbę ministrai Gintarė Skaistė bei Simonas Kairys taip pat nurodė, kad neturi kaip pagrįsti savo išlaidų. Visgi, finansų ministrė pranešė, kad susiklosčius tokiai situacijai ji Kauno savivaldybei pervedė dalį išnaudotų lėšų – beveik 14 tūkst. eurų.

Tuo metu Prezidentūra ragina parlamentarus tobulinti teisinę bazę ir nustatyti aiškesnį reglamentą dėl savivaldos tarybos narių veiklai skirtų lėšų naudojimo. Šalies vadovas Gitanas Nausėda tvirtino, kad iš galimos krizės šalį gali išvesti tiek pirmalaikiai Seimo rinkimai, tiek Vyriausybės „perkrovimas“. Visgi, tokiu atveju, pabrėžė Daukanto aikštės lyderis, naujai formuojamame Ministrų kabinete neturėtų būti į vadinamąjį „čekiukų“ skandalą įsivėlusių Vyriausybės narių G. Skaistės ir S. Kairio.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Po siaubingo incidento Šiaulių gimnazijoje mokytojai iškėlė itin griežtą ultimatumą

Šiaulių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas praėjusią savaitę patvirtino, kad...

Eglė Gatelytė

Vokietijoje dėl migrantų skamba pavojaus varpai, jau svarstoma apie „nepatogias priemones“ (11)

Jau aštuoneri metai diskusijos apie migraciją Vokietijoje sukasi spirale, neduodamos konkrečių...

Įžvelgia grėsmių dėl naujo NT mokesčio siūlymo: išvarys gyventojus iš tam tikrų kvartalų (2)

Anot ekspertų, nekilnojamojo turto mokestis – neišvengiamas, tačiau, kaip jis atrodys – Seime...

Kandidatams į LRT vadovus paskelbus programų santraukas, Radzevičių stebina noras dominuoti

Visi trys kandidatai užimti Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos ( LRT ) generalinio...

Noras turėti gražius dantis gali baigtis tragiškai – profesorė prakalbo apie siaubingas pasekmes (1)

Pacientai, susitvarkę dantis Turkijoje , tampa vis didesne problema. Socialiniuose tinkluose...

Sužinojusi apie Rūlės mirtį Donata Virbilaitė nesulaikė ašarų: papasakojo apie praėjusią savaitę praleistą skambutį

Praeityje garsaus dainininko, realybės šou „Kelias į žvaigždes“ dalyvio Rolando...

Karas Ukrainoje. Žiniasklaida išsiaiškino, kodėl vokiečiai delsia dėl raketų „Taurus“ perdavimo Ukrainai Kyjive – neskelbtas NATO vadovo vizitas

Rugsėjo 27 d. Ukrainos kariuomenė įžengė į apkasų liniją į vakarus nuo Verbovojaus (16 km...

Arvydas Kšanavičius. „Bananų baliui“ – lygiai 35-eri

1988-ųjų rudenį , istoriko A. E. Seno žodžiais tariant, po „didžiųjų sueigų meto“,...

Mirė „Hario Poterio“ aktorius, įkūnijęs Albusą Dumbldorą

Sulaukęs 82 metų, ligoninėje po plaučių uždegimo ramiai mirė aktorius seras Michaelas Gambonas,...