aA
Kadenciją baigiantis švietimo ministras Algirdas Monkevičius sako pats pasiūlęs ministerijos kancleriui Tomui Daukantui vadovauti naujai įkurtam Teisės ir administravimo departamentui, tačiau neatsakė į klausimą, kodėl anksčiau neskelbė konkurso.
Monkevičius sako pasiūlęs ministerijos kancleriui Daukantui vadovauti naujai įkurtam departamentui
© DELFI / Domantas Pipas

Tuo metu Seimo opozicinių socialdemokratų atstovai ragina A. Monkevičių persvarstyti priimtus sprendimus.

„Vertindamas T. Daukanto kompetenciją, ilgametę darbo patirtį ministerijoje, pasiūliau jam atsisakyti kanclerio pareigų ir ateiti vadovauti departamentui. Tikiu, kad taip bus užtikrintas sėkmingas ministerijos padalinių veiklos tęstinumas“, – BNS pateiktame komentare sakė A. Monkevičius.

Jis teigė, kad departamentas, kuriam vadovauja T. Daukantas, veiklą pradėjo spalio 1 dieną, o rugsėjo 18-ąją jis pasirašė tą nustatantį įsakymą.

A. Monkevičiaus sakė pasiūlęs T. Daukantui užimti šio departamento vadovo pareigas po spalio 1 dienos, o konkurso neskelbė, nes rėmėsi Valstybės tarnybos įstatymo nuostata, tačiau tiksliai, kodėl neieškojo vadovo, ministras neatsakė.

„Sprendimas priimtas remiantis Valstybės tarnybos įstatymo nuostata, numatančia, kad laisvos pareigos įstaigos viduje gali būti siūlomos užimti tos pačios įstaigos darbuotojui, atitinkančiam kvalifikacinius reikalavimus. Tokiu atveju konkursas neskelbiamas“, – teigė švietimo ministras.

Teisės ir administravimo departamentui T. Daukantas vadovauja nuo lapkričio 24 dienos, tad nuo departamento veiklos pradžios iki jo paskyrimo praėjo beveik du mėnesiai.

T. Daukantas BNS teigė negalintis pasakyti, kodėl konkursas į departamento vadovo pareigas nebuvo paskelbtas.

Švietimo ministras sako, kad struktūriniai pakeitimai ministerijoje atlikti jo sprendimu.

„Pertvarkius ministerijos struktūrą, keli padaliniai buvo sujungti, kiti minėti apjungti į vieną departamentą. Buvo ir kitų ministerijos struktūros korekcijų. Visi struktūriniai pertvarkymai atliekami ministro sprendimu, tvirtinami ministro įsakymu“, – sakė A. Monkevičius.

Seimo opozicija ragina persvarstyti sprendimą

Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Julius Sabatauskas sako, kad sprendimas dėl T. Daukanto įdarbinimo menkina valstybės tarnybą, todėl ragina ministerijos vadovybę tai „kuo greičiau“ persvarstyti.

„Nueinanti valdžia į valstybės tarnybą „kaišioja“ savo žmones, lig šiol užimančius politinio pasitikėjimo pareigas. Iš to, kas skelbiama, akivaizdu, kad ministerijoje specialiai šiam žmogui buvo sukurta vieta: ministerija net negali pasakyti, kada tas naujas departamentas sukurtas“, – teigia J. Sabatauskas.

„Visa tai diskredituoja valstybės tarnybą, kur dirba daug sąžiningų profesionalų, pasitikėjimą užsitarnavusių dėl savo kompetencijos. Ministerijos vadovybė turėtų kuo greičiau peržiūrėti savo sprendimą“, – sako jis.

J. Sabatauskas taip pat teigia „negerą nueinančios valdžios praktiką“, kai įdarbinami savi žmonės, matantis ir kitose ministerijose.

„Štai susisiekimo ministras ūmai paskyrė naują „Lietuvos geležinkelių“ valdybą. Toks ir panašus kadenciją baigusios valdžios elgesys tik mažina pasitikėjimą valstybe, nors „valstiečiai“ skelbia priešingai. Tai, kas ir kaip yra daroma – didžiulė nepagarba žmonėms, valstybei“, – sako socialdemokratas.

Švietimo ministerija aiškina, kad Valstybės tarnybos įstatymas numato galimybę politinio pasitikėjimo tarnautojui atkurti turėtą valstybės karjeros tarnautojo statusą ir užimti pareigas valstybės tarnyboje.

T. Daukantas kancleriu dirbo nuo 2016 metų ir šiuo metu laikinai atlieka šias funkcijas, kol paskirtoji švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė paskirs naują kanclerį. Ministerijų kancleriai yra politinio pasitikėjimo tarnautojai.

Prieš tapdamas kancleriu T. Daukantas buvo valstybės karjeros tarnautojas ir 2003-2015 metais vadovavo ministerijos Teisės skyriui – dabartiniam Teisės ir administravimo departamento padaliniui.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
3.6667

Top naujienos

NT rinkoje įsibėgėja nerimą kelianti tendencija: Vyriausybei namų darbus pasidaryti reiktų jau dabar (44)

Kiek laiko galima toleruoti tendenciją, kai būsto kainos auga sparčiau negu vidutinis darbo...

Kovos dėl olimpinio medalio: galingai finišavęs Rapšys užtikrintai žengė į finalą (15)

Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis Danas Rapšys sugebėjo tinkamai išnaudoti trumpą atokvėpį...

Nuo pirmadienio reikės izoliuotis grįžtantiems iš Airijos, Belgijos, dalies Graikijos salų (12)

Nuo pirmadienio atlikti koronaviruso tyrimą ir izoliuotis turės šia liga per paskutinį pusmetį...

Savo planu pasidžiaugęs Rapšys žavėjosi tunisiečio akibrokštu: gal dėl to man ir buvo lemta nepatekti į finalą specialiai Delfi iš Tokijo (4)

„Protingiau plaukiau. Kaip ir vakar sakiau, rezervo tikrai yra. Kadangi ryte tikrai nežinojau, kiek...

Kauno LEZ įsikūrusios bendrovės „Fitsout“ vadovas Stragis: pagrindinis tikslas buvo išlaikyti įmonės gyvybingumą (1)

Kalbant apie pandemijos pasekmes verslui dažnai pabrėžiama, kiek nuo jos nukentėjo viešbučiai,...

Tokijo žaidynėse – Dončičiaus debiutas: Slovėnija – Argentina gyvai

Olimpiniame krepšinio turnyre kovą pradeda C grupės rinktinės, žaidynių debiutantė Slovėnija...

Europos siūlomos anglies dioksido taisyklės susidurs su naftą ryjančia pramone: ko tikėtis (15)

Plataus masto ES pasiūlymai apriboti šiltnamio efektą sukeliančius išmetamuosius teršalus per...

Elgesys darbe, kuris peržengia visas ribas: pasitikrinkite, ar ir jums netenka su tuo susidurti (6)

Sveikatos apsauga, socialinės paslaugos ir švietimas – Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis,...

Palangoje sustabdyta neblaivi automobilį vairavusi Seimo kanceliarijos darbuotoja (12)

Palangoje sustabdyta neblaivi automobilį vairavusi Seimo kanceliarijos darbuotoja.