aA
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasirašė teisės aktus dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio pakeitimų. Jei išryškės naujos modelio spragos, žadama jas tobulinti.
Algirdas Monkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Anot ministro, nuo šių metų rugsėjo įsigaliojus pakeitimams mokytojo atlyginimo klausimas nebebus paliekamas spręsti tik mokyklos vadovui, bus nustatytas aiškesnis reglamentavimas skirstant mokytojų darbo krūvį.

A. Monkevičius žada, kad prie etatinį apmokėjimo modelį apibrėžiančių dokumentų koregavimo gali būti grįžtama, jei juos įgyvendinant praktikoje paaiškės spragų.

„Prireikus jį keisime atsižvelgdami į gautus racionalius tiek pačių mokytojų, tiek profsąjungų pasiūlymus. Svarbiausia, kad naujas modelis ir mūsų visų sutarimas būtų žingsnis į priekį“, – ministerijos pranešime cituojamas A. Monkevičius.

Kaip pažymima pranešime, esminis pakeitimas – mokytojo etatas susidės iš dviejų kategorijų darbo valandų: pamokų ir pasiruošimo pamokoms, mokinių darbų vertinimo, vadovavimo klasei bei veiklų mokyklų bendruomenei ir kvalifikacijai tobulinti.

Anksčiau nustatytos trys etatą sudarančios veiklų rūšys. Mokytojams dėl tokios apmokėjimo tvarkos pradėjus streiką Seimas pakeitė įstatymą ir nustatė dviejų dalių etatą.

Ministerija pažymi, kad dalies darbo valandų paskirstymas priklausys nuo klasės dydžio ir dalyko: didesnė klasė – daugiau valandų.

Numatyta, kad bendrojo ugdymo pamokos sudarytų ne daugiau kaip 888 val. (60 proc.) iš 1512 etato valandų, tik pradedantiesiems – 756 val. (50 proc.). Mokytojo, dirbančio pagal pradinio ugdymo programą, pareigybė formuojama, kai jam per metus skiriama 700 ir daugiau kontaktinių valandų.

Pirmą kartą vadovavimo klasei valandos diferencijuojamos pagal klasių dydį: ne mažiau kaip 152 metinės valandos, jei klasėje mokosi iki 11 mokinių; ne mažiau kaip 180 valandos – 12–20 mokinių, ir ne mažiau kaip 210 valandų, jei klasėje mokosi daugiau kaip 21 mokinys.

Pamokoms pasiruošti ir mokinių darbams vertinti skirtos valandos taip pat diferencijuojamos pagal mokomuosius dalykus ir klasės dydį – didesnė klasė lemia daugiau laiko pasirengimui, mokinių darbų taisymui.

Anot ministerijos, pirmą kartą aiškiai apibrėžti ir atskirais dokumentais įtvirtinti veiklų mokyklos bendruomenei ir kvalifikacijai tobulinti sąrašai. Juose numatyta valandų veikloms mokyklos bendruomenei ir tobulėjimui minimali riba, privaloma visiems mokytojams. Ji sudaro 102 metines valandos.

Tai valandos darbui su tėvais (tėvų konsultavimas, informavimas, bendravimas, bendradarbiavimas), valandos mokyklos veiklai planuoti ir tobulinti (dalyvavimas pasitarimuose, posėdžiuose), kelti kvalifikaciją.

Papildomai numatytos ir galimos, bet mokytojui neprivalomoms veiklos, kurios galėtų sudaryti iki 400 metinių valandų ir galėtų būti įtrauktos į darbo krūvį: dalyvavimas darbo grupėse, mokyklos savivaldoje, metodinė veikla, mokyklos ugdymo programų rengimas, patirties sklaida, vertinimas ir ekspertavimas, edukacinių veiklų organizavimas, profesinis tobulėjimas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(9 žmonės įvertino)
3.3333

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente iki 16.00 val. iš viso jau balsavo 41,74 proc. rinkėjų; nuolat atnaujinama (1348)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Jei NATO neliktų amerikiečių: tyrimas parodė, ko vertos Europos ambicijos – Lietuvai grėstų okupacija (337)

JAV pasitraukia iš NATO, Europa lieka viena, o Rusija nieko nelaukia ir puola Lietuvą bei Lenkiją....

Savaitgalio nuodėmė: karamelinio tinginio receptas

Dažnai diskutuojant apie desertų gamybą girdime, kad žmonės jų gaminti nemėgsta, nes tai...

Sukrečiantys Černobylio apylinkių tyrimai: be žmonių likusi gamta tiesiog suklestėjo (107)

1986 metų balandžio 26 dieną per techninį bandymą Černobylio atominės elektrinės ketvirtame...

Užkalnio nuosprendis Panevėžiui: gyventojai bus priblokšti (85)

Man atrodo, aš labai gerai mokausi rašyti antraštes. Ryški pažanga. Šiandienai, rinkimų dienai,...

Praeityje rašytos Megha Markle žinutės atskleidžia tiesą apie jos ir Harry pažintį: tai nebuvo nekaltas atsitiktinumas (10)

Senas Meghan Markle bičiulis ir viešųjų ryšių konsultantas Nickas Ede'as sako, jog...

Festivalis Londone virto fiasko: žmonės „alpo, šliaužė ir dejavo“ (16)

Į Londone surengtą festivalį „We Are FSTVL“ atvykusiems žmonėms teko stovėti ilgiausiose...

Lyjant lietui šį miestą galima apeiti nesušlapus: ką pamatyti ir paragauti (2)

Bolonija – šiaurės Italijos regiono Emilija- Romanija pagrindinis centras, įsikūręs prie...

Paskelbė datą, kada daugiau nei pusė naujų automobilių pasaulyje bus elektriniai (26)

Elektriniai automobiliai dabar sudaro tik nedidelę dalį visų pasaulyje parduodamų lengvųjų...

Maksimalus kaupimas pensijai – kas tai yra ir kodėl verta jį pasirinkti? (8)

Lietuvos dirbantieji, kurie iki šiol II pensijų kaupimo pakopoje dalyvavo tik „Sodros“ lėšomis...