aA
Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius sako, kad dėl Nacionaliniame vėžio institute (NVI) auditorių nustatytų pažeidimų jis nesiims jokių veiksmų, kol negaus Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) išvadų ir paaiškinimų, kaip elgtis.
© DELFI / Domantas Pipas

„Auditoriai medžiagą yra perdavę Specialiųjų tyrimų tarnybai ir aš esu paprašęs informuoti mane apie tai, kas bus nustatyta. Tai iš tikrųjų yra STT uždavinys išsiaiškinti, ar ten nėra pažeidimų, į kuriuos reikėtų reaguoti arba teisėsaugai, arba ministrui. O jeigu kalbėtume apie reikalavimus viešųjų pirkimų ir viešųjų ir privačių interesų derinimo srityje, tai kaip ir visoms pavaldžioms įstaigoms, uždaviniai yra, kad šitas institutas artimiausiu metu turi atitikti geros praktikos aukščiausius standartus. Vadovė šitą uždavinį žino ir, man atrodo, viską padarys, kad taip būtų. O tą trejų metų laikotarpį vertina STT“, - sakė A. Monkevičius.

Auditoriams sukėlė abejonių medicinos įrangą tiekiančios įmonės „Tradintek“ laimėti instituto viešieji pirkimai. Tiriamu laikotarpiu institutas su „Tradintek“ sudarė sutarčių už daugiau nei 10 mln. eurų. Auditoriai pabrėžia, kad kai kuriuose pirkimuose „Tradintek“ dalyvavo viena. Tačiau laikinoji instituto vadovė Sonata Jarmalaitė sakė, kad dėl pirkinio sudėtingumo daugiau tiekėjų tiesiog nebuvo.

Audito ataskaitoje pabrėžiama, kad 2017 metais instituto vykdytas medicininės įrangos priežiūros ir remonto paslaugų pirkimas buvo suskaidytas net į smulkias 333 dalis. O sutartys sudarytos tik 26 atvejais - visais jais su „Tradintek“. O 2018 metais Nacionalinis vėžio institutas pirko tūrinės dozimetrijos sistemą. Atviro konkurso pirkimo paraiškoje buvo nurodoma, kad maksimali planuojama sudaryti sutarties vertė siekia beveik 80 tūkst. eurų. Šiame pirkime dalyvavo tik „Tradintek“, pasiūlyme pateikęs identišką kainą. Auditas iškėlė prielaidą, kad institutas protegavo įmonę „Tradintek“.

Atliekant auditą, taip pat gauta informacija, kad vienas „Tradintek“ darbuotojas dirba ir NVI, šios informacijos laikinoji instituto vadovė nepaneigė, tačiau aiškino, kad tas darbuotojas yra medicinos inžinierius, dirbantis ne vadovaujamą darbą ir sprendimų nepriimantis. Instituto vadovė visgi žadėjo kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją išaiškinimo, ar šiuo atveju galimas interesų konfliktas.

Auditui taip pat kilo įtarimas, kad iš įmonės „Tradintek“ sąskaitos galėjo būti gryninamos didelės pinigų sumos po to, kai perkančiosios organizacijos, įskaitant institutą, atsiskaitydavo pagal viešųjų pirkimų sandorius.

Eltos žiniomis, yra svarstoma galimybė ateityje Nacionalinio vėžio instituto pavaldumą perleisti Sveikatos apsaugos ministerijai.

Ministras A. Monkevičius to nepaneigė: „Tai vienas iš svarstytinų dalykų, kadangi ten yra susipynę keletas funkcijų - ir medicininės paslaugos, klinikinės paslaugos, ir tyrimai. Noriu pasakyti, kad tyrimo dalis ten yra be galo svarbi.„

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(4 žmonės įvertino)
2.2500
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Lietuvį papiktino apmokestinta taupymo sistema: tai atrodo veidmainiškai (5)

„Rašau jums norėdamas papasakoti, o gal ir atkreipti dėmesį, į vieną nelabai logišką...

Tėvą nustebino mokyklos klausimynas vaikui: renka statistiką apie pinigus, darbus ir namuose esančius daiktus (469)

„Ar Tavo namuose yra indaplovė?“ – tai tik vienas iš klausimų, į kuriuos turi atsakyti...

Po įspūdingos Zelenskio pergalės – pirmosios reakcijos iš Maskvos (1207)

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sekmadienį pareiškė, kad...

Gydytoja įspėja: šio maistinio elemento perdozavimas dar pavojingesnis už trūkumą (14)

Nepakankamas jodo kiekis organizme sukelia daugybę sutrikimų – tai kretinizmas, pažeistos...

Kaip atrodė Velykos vienu sunkiausių laikotarpių Lietuvoje? (8)

Šv. Velykos – didžiausia religinė šventė kiekvienam krikščioniui. Nors mūsų laikais...

Kas žinoma apie sprogimus Šri Lankoje: pareigūnai įvardino kaltininkų grupuotę, aukų skaičius toliau auga sužeista 500 (9)

Virtinės Velykų dieną surengtų pražūtingų sprogdinimų nusiaubtą Šri Lanką pirmadienį...

Kęstutis Girnius. Seimas privalėjo tirti LRT (137)

Antradienį Konstitucinis teismas (KT) pradėjo nagrinėti Seimo narių grupės prašymą...

Apgaulingos išvaizdos pusryčiai tiems, kurie nemėgsta kiaušinių (7)

Nors per Velykas įprasta valgyti mėsos ir kiaušinių patiekalus, šis netikėtas užkandis jus...

Girtų britų linksmybėms ir vėl nebuvo ribų: šiemet apgulė ne tik gatves bei klubus, bet ir paplūdimius (89)

Iš britų (ne)mokėjimo linksmintis juokiasi ne tik vietinė, bet ir užsienio spauda: kasmet per jų...